възстановяване на дод???

  • 1 168
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 663
какво е положението с дод, наистина ли няма да има такова възстановяване за сметка на майчинството.
вчера като говорих с една съседка и споменах че 2008г. ще трябва да впиша общо 2 деца за възстановяване на дод, тя ме хвърли в тъч че вече такова нещо нямало да има. какво е положението за 2008г. -ще има или няма да има възст. на дод?
и колко по последни данни ще е все пак това майчинство??? newsm78

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Премахнаха семейното подоходно облагане, т.е. облекчението за дете от 2008 година, но сега се подава за 2007, така че ще можеш да го ползваш.
Майчинството от 9 месеца до 2 годинки на детето ще е 220 лева.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 911
Доколкото разбрах от лентичката ти, ти вече имаш две дечица, така, че още сега подаваш и за двете  Peace
Майчинството ще е 220лв доколкото аз разбрах

# 3
  • София
  • Мнения: 663
за 2006г. сме си взели данъчното облекчение за дете (в началото на 2007г. подадохме декларацията) - в случая бе само за 1 дечко. сега кога трябва да подадеме за 2007г. вече за 2 деца - ще има ли такова облекчение или няма да има? newsm78

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 227
за 2006г. сме си взели данъчното облекчение за дете (в началото на 2007г. подадохме декларацията) - в случая бе само за 1 дечко. сега кога трябва да подадеме за 2007г. вече за 2 деца - ще има ли такова облекчение или няма да има? newsm78
Да, за 2007 ще може да ползваш такова облекчение  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 663
кога и от къде да взема декларацията- в сайта на нап има но за 2006г. да я изтегля и попълня данните за 2007г. ли?

# 6
  • София
  • Мнения: 627
Още не е публикувана декларацията за 2008 г.Не можеш да попълваш тази за 2006 г.

# 7
  • Мнения: 3 010
Деси, виж тук. Има подробно обяснено и обсъдено всяко въпросче, което може да ти хрумне, а ако го няма може да питаш там.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=239133.0

# 8
  • Варна
  • Мнения: 911
за 2006г. сме си взели данъчното облекчение за дете (в началото на 2007г. подадохме декларацията) - в случая бе само за 1 дечко. сега кога трябва да подадеме за 2007г. вече за 2 деца - ще има ли такова облекчение или няма да има? newsm78
Има облекчение. За тази година дори работодателя движи нещата така да се каже. Мъжът ми вече подаде декларация в счетоводството на фирмата им, казали са му, че срокът е до края на декември.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 675
Доколкото знам, срокът е до края на декември и се подава при работодателя, ако имаш само трудов договор. Ако работиш и на трудов и на граждански, се подава заедно с годишната данъчна декларация.

# 10
  • София
  • Мнения: 663
за 2006г. сме си взели данъчното облекчение за дете (в началото на 2007г. подадохме декларацията) - в случая бе само за 1 дечко. сега кога трябва да подадеме за 2007г. вече за 2 деца - ще има ли такова облекчение или няма да има? newsm78
Има облекчение. За тази година дори работодателя движи нещата така да се каже. Мъжът ми вече подаде декларация в счетоводството на фирмата им, казали са му, че срокът е до края на декември.
от къде взехте декларацията, от нап или онлайн?

# 11
  • София
  • Мнения: 672
мами, да се изкажа като счетоводител

изтегляте декларацията от сайта на НАП (Декларация по чл. 21 ал 8 от ЗДДФЛ). Попълвате я - вие или съпруга - обикновено който е с по-големи доходи и я носите на работодателя - съответно вашия или на съпруга ви.

Срока е до 31.12.2007. Работодателят ще ви "изравни" ДОД на годишна база и е задължен до 31.01 да ви преведе паричките, които ви е удържал.

Това е данъчно облекчение за 2007 година, а не за 2008.

# 12
  • София
  • Мнения: 672
http://www.nap.bg/ospage?id=151  - e тука я има - първата декларация от "Закон за данъците върху доходите на физическите лица"

# 13
  • София
  • Мнения: 663
ок, m_face благодаря ти!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт