Аз го наричам "гавра с труп"...

  • 4 724
  • 69
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 074
От известно време, дето се вика, "давам на заето" от нещата, които се случват в България. Но след като прочетох ТОВА:

http://dnes.dir.bg/2007/12/19/news2468216.html

мисля, че никакви протести, обида и изобщо нормални човешки чувства не могат да съществуват. Странното е, че хората го възприемат май само като НЧП - нечий чужд проблем. Да, ама не.


Да го преведа в цифри:

Досега съм взимала 230 чисто плюс въпросните бонуси, което е докарвало заплатата ми средно до 300 на месец. Сега, след 1 година ще ми изплатят общото увеличение от 80 лв. към заплатата с първоюлското и СЛЕД ЕДНА ГОДИНА ще получа средно чисто 300 лв. на месец. Ама може би. В реални цифри заплатата ми е намалена. Да живеят българските политици   bouquet

Образованието вече е минало тук...

# 1
  • Мнения: 984
Ох, Занда, като прочетох заглавието настръхнах.
Да, образованието е такова каквото е. Всеки има различна гледна точка.
Правителството си го връща на хората, които дръзнаха да се опълчат.
Зверството е, че го правят за назидание.
Права си - гавра е.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 179
Е това вече си е простотия от където и да го погледнеш... Малко стачкувахте явно, малкооо

офф А този Маритн Димитров от ОДС ми беше колега в университета...

# 3
  • София
  • Мнения: 1 105
Къде-къде по-лесно се гласуват депутатски заплати от повишаването на пенсиите, парите за майките, заплатите на учители, здравни работници и т.н. Депутатската заплата е около 1 500 лв., а сега си ги увеличаха с още 120 лева и то почти единодушно. Знам за една депутатка - Стела Банкова, която е гласувала "против" увеличението и ще гласува "против" за почти едномесечната ваканция на парламента. Не ми се говори за тия идиоти, защото много се ядосвам, наистина!

# 4
  • Мнения: 288
   Това можеше да се очаква- нали училищата преминават на делегирани бюджети- тези добавки ще трябва да се дават от директорите при реализирани икономии-т.е. никога. Съчувствам на учителите. Но какво може да се очаква от нашите управници. Ако сте гледали диспута за матурите, имаше с министъра един депутат/ не знам име и партия Embarassed/, който арогантно заяви на учениците, че ако бил министър, щял да махне всички предмети и да остави само компютри и английски, всичко друго било излишно. И така- откъде накъде на даскалите по 60 лв за 24 май и Коледа, защото преподават за Левски, Ботев,литератури и други тинтири-минтири ли? Хайде без тях!
 

# 5
  • по света
  • Мнения: 1 587
Аз съм стигнала до извода, че ако срещнеш млад човек окъсан или представител на медицинските среди или е учител.Родна мила българска картинка.

# 6
  • някъде
  • Мнения: 979
Къде-къде по-лесно се гласуват депутатски заплати от повишаването на пенсиите, парите за майките, заплатите на учители, здравни работници и т.н. Депутатската заплата е около 1 500 лв., а сега си ги увеличаха с още 120 лева и то почти единодушно. Знам за една депутатка - Стела Банкова, която е гласувала "против" увеличението и ще гласува "против" за почти едномесечната ваканция на парламента. Не ми се говори за тия идиоти, защото много се ядосвам, наистина!
 2000лв е новата им заплата.

# 7
  • Мнения: 764
Ако съм на мястото на учителите,ще започна нова стачка и ще проваля годината,ако трябва и следваща.Нашите политици се подиграват явно с народа си,ама както съм казвала и друг път всеки народ заслужава съдбата си.И векове да минат няма да има кой да им даде урок и те го знаят много добре!

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, сега голяма част от населението може да спи спокойно, защото учителите бяха наказани за дързостта си да стачкуват.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 074
Нее, за какво да си тровя нервите повече, кажи ми Wink
Защо трябва да стачкувам, нима някой ще ме чуе? Нима нещо, поне едно нещо, ми дава някаква надежда, че отсреща има поне средно интелигентни хора? Хех!
Аз си хващам шапката и напускам, препоръчвам го и на всички останали.

Исках да ви разкажа малко за т.нар. диференцирано заплащане, дето учителите уж не го искали.

То представлява следното нещо. Всеки учител Директорът го оценява според сто точки по някъде 80 критерия. Всяка точка носи 0.30 лв., т.е., ако случайно си със 100 точки, към заплатата ти ще се прибавят ... 30 лв. Само че всичко е направено хитро. Вътре има точки за работа с деца в неравностойно положение, за работа с ученици с участие в Олимпиади, за работа с английски език и компютър. Но, кажете, за какво му е на учителя по физическо английски език? Това, че не знае английски прави ли го ЛОШ учител? А как онзи, който работи с напреднали деца едновременно ще работи и с деца от гетото да речем?
Направено е така, че да постигнеш да речем 50-80 точки. Но това не го изчисляваш ТИ, а ДИРЕКТОРЪТ. Получаваш 15 лв., след данъците и осигуровките ти остават 5 лв. и за 5 лв. учителите, вместо да създават колектив, ще се избият помежду си.

Не, благодаря. Стига толкова.

# 10
  • Мнения: 2 401
Занда, стига си ревала за тия пари по дяволите, много са досадни тия теми вече.  Потърси си добре платена работа. Имаш квалификация, можеш да бъдеш много добре платена,  стига само да впрегнеш мислите и емоциите си в друга посока. Аз също съм се издържала дълги години с рядък език, възможности има, просто ги потърси.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 074
Минзухар,
Нещо не си разбрала. Аз не рева, докладвам Wink
А за мен не се грижи, наистина имам възможности. Какво от това, че съм  роден учител, и без мен може, нали така? Ама ще закрият паралелката? Ама 130 деца ще останат излъгани? Няма проблем - тук е страната с неограничените безотговорности...

# 12
  • Мнения: 4 585
Аз също съм се издържала дълги години с рядък език, възможности има, просто ги потърси.
Доста магистралки се издържат с език. Занда не плаче, тя ни просвещава. Не става въпрос за Занда.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 421
Минзухар, май вярно не си разбрала... Не става въпрос за Занда конкретно.

Ами дай всички учители да напуснат за да си търсят по-добре платена работа!

За диференцираното заплащане - нямам думи. В училището, където работи майка ми - най-много точки са получили приятелите на директора.

# 14
  • Мнения: 411
Занда, стига си ревала за тия пари по дяволите, много са досадни тия теми вече.  Потърси си добре платена работа. Имаш квалификация, можеш да бъдеш много добре платена,  стига само да впрегнеш мислите и емоциите си в друга посока. Аз също съм се издържала дълги години с рядък език, възможности има, просто ги потърси.

Айде стига с тези възможности.Ето ти една възможност...сядаш на 5-6 к***ра и ставаш общински съветник.После сядаш на още 20 и ставаш кмет.След стотния си в парламента и взимаш 2 бона.И после децата били необразовани Crazy

Общи условия

Активация на акаунт