Прага - тема втора

  • 2 069
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 224
Здравейте,момичета. С приятеля ми сме решили да празнуваме новата година в Прага. Понеже до сега не сме били там,ще се радвам някой да ме насочи на къде да ходим,кои са нещата които задължително трябва да се видят . Също и ме интересува дали има някой,който е бил в хотел Кладно,за да изкаже впечатления. Имаме и една нощувка в Будапеща,както и обиколка на Виена.Ще чакам да споделите как сте изкарали и да ми препоръчате забележителности Simple Smile
Ето и линк към първата тема : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=165470.60

# 1
  • Мнения: 6 390
Здрасти
в предната тема доста е писано какво да се види  Wink
Ама що в Кладно, то все едно в Перник да сте newsm78
http://www.mapy.cz/#x=132734976@y=135948288@z=9@mm=ZP@sa=s@st=s@ … 6264997_145704833

# 2
  • Мнения: 1 224
Ами знам ли.. нямаше друг свободен хотел в Прага,та за това ни сложиха там. Иначе уж имало рейсове с които да ходим до центъра. Дано всичко да е наред .. Sad

# 3
  • Мнения: 6 390
Ама вие с агенция ли ще пътувате?
От Кладно към Прага да кажем че на всеки половин час има автобус до последната спирка на метрото, след това с метрото имате 15-20 мин до центъра - в зависимост къде точно искате да ходите... По проблем ми се вижда вечер... обратното пътуване, до към 18ч е ок, ама после са през час - час и половина автобусите, и въртят по околните села, пътува се към час
Колежката ми е от Кладно, и всеки ден пътува до Прага - споделям ти съвсем актуална информация за връзката между двата града
А това че в Прага няма свободен хотел - може само да им се изсмееш на тези в агентурата - истината е че хотел в Кладно е поне 2.по евтин от Прага, а може и повече....
http://www.google.cz/search?source=ig&hl=cs&rlz=&q=h … Googlem&meta=
Та не знам дали не е по добре да настоявате за хотел в Прага, или да се огледаш за друга агенция

# 4
  • Мнения: 1 224
Не мога да настоявам за каквото и да било,защото вече всичко е платено и след 1 седмица пътуваме. Можеш ли да ме насочиш на кой автобус трябва да се качваме,от къде това метро и до колко часа вечер има градски транспорт.. Пък и друго ме интересува,какви пари горе - долу ще ни трябват за седмица ?

# 5
  • Мнения: 6 390
Не мога да те насоча, кракът ми не е стъпвал в Кладно, искайте инфо от агенцията
http://jizdnirady.idnes.cz/ConnRes.asp?tt=J&p=MF&from=8& … =50&link=9BE6
ей тук иначе се търсят разписанията на автобусите

# 6
  • Мнения: 1 224
Върнахме се ! Беше леко казано превъзходно.. Просто.. по-красиво място не съм виждала .. Направо не ми се прибираше в България..  Naughty хайде като ми поразмине тръпката малко ще пиша  Peace

# 7
  • Мнения: 6 390
айде чакаме, и да разкажеш за хотела как беше

# 8
  • Мнения: 1 224
Ами хотелчето беше прилично,чистеха го всеки ден,закуските бяха вкусни. Ужасно много ни хареса Прага,старинните сгради,дори отношението на хората.. Всички са спокойни и усмихнати. Пихме греяно вино на площада  Grinning В ресторанта в който беше новогодишната вечеря готвеха много вкусно. Направо сме очаровани.. Нямам думи да опиша красотата на този град.. Завиждам ти Twisted Evil

# 9
  • Мнения: 1 243
Аз винаги съм твърдяла че Прага един от най красвите градове в Европа.За първи път ходих там по социалистическо време.Родителите ми имат приятели които живеят там.Още настръхвам като се сетя за първата си среща с този сантиментален,роматичен и емоционален град.!986 година празнувахме Коледа там за първи път(по това време в Бг коледа не се празнуваше и имаше дядо Мраз вместо дядо Коледа Laughingегати комунистическите глупости)За втори път бях там преди 5- 6 години-отново изпитах същото чувство като първия път-преклонение и пред културата на този град и неговите жители.Чувствах се много спокойна и щастлива там
Радвам се че и ти си със същите впечатления.Пусни малко снимки да поразгледаме.

# 10
  • Мнения: 1 224
Ето малко снимки Simple Smile


# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
о, Toppolinka... страхотни забележителности видяхме... Flutter

# 12
  • Мнения: 1 224
Знаех си , че ще ви харесат  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 1 593
трябва ли да отварям нова тема или може да си питам тука  newsm78
скъсаха се да ми препоръчват Прага и купих самолетните билети за началото на февруари...

Мене ме опасява, че пак ще разглеждам замъци, старинни катедрали и готически постройки, на които съм се нагледала в съседни Австрия и Германия. Моля ви, кажете ми, че не е така, защото не искам да се разочаровам.

# 14
  • Мнения: 1 224
Точно в това е чара на Прага.. Замъка Храдчани,готически катедрали , красиви постройки.. Ако обаче си фенка на моловете.. не е за теб Wink В Прага е място за отдих,спокойствие на което да се наслаждаваш с любимия човек. Прочети по нет-а ,ако наистина не ти допада,анулирай билетите докато е време Wink

Общи условия

Активация на акаунт