Новите ви книги

  • 90 289
  • 1 834
  •   1
Отговори
# 1 035
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз съм от малкото, на които Мураками не допада като стил и изразност ...  Норвежка гора щеше да ме умори ...борихме се, борихме се ...много ми е далечен като усещане

# 1 036
  • Мнения: 1 165
Момичета ,пропоръчайте ми някой съвременен български автор. В последно време се хващам,че не чета нищо от наши писатели и ми се иска да запълня този пропуск.

# 1 037
  • Мнения: 4 451
Moите нови придобивки:
"До другата страна и обратно" на Силвия Браун
"Монахът, който продаде своето ферари" на Робин Шарма
"Семейна мъдрост на монаха, който продаде своето ферари" на Робин Шарма
Изобщо обожавам книгите на Р. Шарма. Взех си и една много лека и неангажираща книжка "Моят живот в "Плейбой" (мемоарите на един главен редактор) от Георги Неделчев.

# 1 038
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Николай Гроздински "Жития на безделници и пропаднали мистици" ми е най- любимата
Георги Господиновия "Естествен роман"  го започвам няколко пъти, много добре звучи, но сега нямам време да го прочета  Embarassed
Теодора Димова
Виктор Пасков ...той е от по- старото поколение ... роден преди 1968  Wink сега излезе книгата му "Гледната точка на Гоген"

Виргиния Захариева с нейните "9 зайци"

... Всъщност като отвориш някоя виртуална книжарница, вероятно ще намериш много ...

# 1 039
  • Мнения: 1 517
на Николай Гроздински и двете му книги са хубави - ето тук можеш да видиш за какво става дума, а мога да ти препоръчам и Станислав Стратиев - Избрано, аз направо останах изумена колко бързо ме върна в детството, а и ми стана едно такова ведро на душата Simple Smile

# 1 040
  • Мнения: 30
Момичета ,пропоръчайте ми някой съвременен български автор. В последно време се хващам,че не чета нищо от наши писатели и ми се иска да запълня този пропуск.
Димитър Динев "Ангелски езици" - две момчета, родени и израснали по времето на социализма в България, емигранти след това, съдбите им вървят успоредно, доближават се и се отдалечават. Соцът е описан много реалистично, без излишен драматизъм, с малко ирония дори. Езикът е чист, хубав, жив български. Аз лично съм впечатлена от романа.

Теодора Димова пише също много хубаво, но е тежка за четене.

Ще си позволя да ти препоръчам и Елена Алексиева. Има чудесни разкази.

# 1 041
  • Мнения: 2 534
durabura да споделиш за Синята зона и за Раздавачът на щастие Hug.
Синята зона я изгълтах по пътя Балчик - София, допадна ми

За втората книга и аз ще чакам отзиви

"Случаите на семейство Спелман"  на Лиза Лутц ми беше леееко скучничка , може и да е нормално , не съм чела разните му там истории на Беки Б. , тези дни ще си взема една от тях , кажете коя  от всичките да предпочета  Praynig

# 1 042
  • Мнения: X
В момента чета(по препоръка на Жаве) "Вяра имам" на Мадлен Алгафари.

# 1 043
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
durabura да споделиш за Синята зона и за Раздавачът на щастие Hug.
Синята зона я изгълтах по пътя Балчик - София, допадна ми

За втората книга и аз ще чакам отзиви

"Раздавачът на щастие" съм я чела, и много ми хареса. Даже повече от "Шоколада.." като се замисля Ако харесвате Исабел Алиенде и Маркес, тази на Лаура Ескивел е подобна, бих казала даже със щипка Амаду  Mr. Green

# 1 044
  • София
  • Мнения: 4 899
Това, което си взех за морето и го "изгълтах" за една седмица.
Много съм доволна и го препоръчвам на почитателите на  трилър, екшън и крими жанровете:

# 1 045
  • Мнения: 1 885
Послените 2 книги от поредицата Децата на земята
Истинската история на България

# 1 046
  • Мнения: 1 165
В момента чета(по препоръка на Жаве) "Вяра имам" на Мадлен Алгафари.
Да ,хубава е и аз съм я чела.Харесаха ми тълкуванията й  към някои действителни проблеми от нашето ежедневие-бяха поднесени на напълно разбиремо и достъпен език.Подразниха ме стиховете й-беше ги скътъла в книгата, по простата причина,че надали някой ще тръгне да купава именно нейна стихосбирка.

# 1 047
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
В момента чета "Обжалването" на Джон Гришам...

# 1 048
  • София
  • Мнения: 388
Току що прочетох "18% сиво" на Захари Карабашлиев. Нова е ,на млад български автор,всъщност това е първият му роман. Мисля,че ще ви хареса.

# 1 049
  • Мнения: 952
В момента чета "Обжалването" на Джон Гришам...

MiRa_55 - би ли споделила, като я прочетеш дали си доволна от книгата. Тя ми е следващата в списъка, а половинката на моя дружка каза, че не е очарован  Sad

Иначе аз се сдобих с двете книги на Халед Хюсейни и вече чета втората - "Хиляди сияйни слънца".

Общи условия

Активация на акаунт