Кога се прави и как се прави прощъпулника?

  • 495
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 183
Здравейте мами  Hug ,знам,че има много теми по въпроса,но нещо не ги намирам,надявам се да ми помогнете  Simple Smile ,мислите ли,че сега трябва да го направя,при положение,че малката на 2-3 пъти се пуска и прави по 5-6 крачки от една седмица,или трябва да изчакам още...,и как точно се прави това чудо-прощапулника  newsm78 ,за питката знам,че се прави и после....  Thinking
Благодаря ви   bouquet

Последна редакция: чт, 20 дек 2007, 15:06 от rositsa1983

# 1
# 2
  • Мнения: 423
Да мисля, че е време да го направиш. Аз правих прощъпулника на каката (защото на дребния по ред причини не можах да го направя, когато му беше времето и не знам въобще дали ще му правя тепърва, защото той ходи от доста време вече) веднага, след като се пусна и направи няколко самостоятелни крачки. Веднага, имам пред вид следващата сряда, защото се правело само в сряда и събота. Поръчах пита и кравай. С кравая и мед  отидохме в близката градинка (беше май месец) и там децата, а и възрастните си чупеха от него и бягаха. После вкъщи с най-близките роднини и кумовете са почерпихме. А също и наредихме различни предмети, търкулнахме питата по бял плат и детето мина след нея, и си хвана някакъв предмет. Да видим каква ще стане като порасне. Та това беше при нас. Нищо особено.

# 3
  • Мнения: 5 401
Честити ходещи крачета!   bouquet

Моят съвет е да изчакаш още малко, за да проходи стабилно и за да не се спъне като търкулнеш питката. Има страшно много теми с подробности и разкази. Просто пусни търсачката, напиши ключова дума "прощъпулник" и чети..   bouquet

# 4
  • Мнения: 887
Тъй като идеята е детето да се затича след питката, за да се спре пред предметити, които си наредила е по-добре да бъде по-стабилно с ходенето. Поради тази причина ние го направихме когато сина ни започна да ходи свободно - без да търси опора.  

# 5
  • Мнения: 1 183
Благодаря ви   bouquet момичета за отговорите,може би ще изчакам още малко,за да е по-стабилна.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт