Отговори
# 45
  • Мнения: 2 531
Здравейте, аз предишните бременности си спомням че също съм имала разни болки ниско от разтягане, сега явно вече съм поразтегната защото нищо не ме боли! Моята беба ме риташи доста преди ниско долу,сега незнам, завъртя ли се но от няколко дни почти нищо не чувствам едвам едвам леки движенийца Thinking!
Относно сладкишите- мисля да правя торта с готови рула и крем на коледа че сина ми е именник! Обаче си наумих и украса да спретна та изучавам сега от готварския рецепри!

# 46
  • Мнения: 319
Ама да не вземете всички да изчезнете за празниците ей. Кой още ще си е тука?
За контракциите (които слава Богу са рядко при мен за сега ) питах доки и той каза че щом  са без болка и са по 1-2 максимум на ден няма проблеми, не ми изписа нищо.
Спокойно.....аз няма да мърдам от тук LaughingАко не друг,аз ще ти правя компания Blush

*vera и моя бебо онзи ден беше с глава ниско долу,а крачетата му стигаха почти до ребрата ми,но той си мени позата всеки ден.........върти се като пумпал.........сигурно затова си е метнал пъпната връв около врата Thinking

# 47
  • Мнения: 3 116
Весела Коледа  Heart Eyes  bouquet Heart Eyes

Много много здраве, семейно щастие и благополучие  Hug Hug Hug

А Април 2008 да донесе здрави бебенца и много много смях в нашите семейства  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 48
  • Варна
  • Мнения: 3 245
tanzen - ама за каква болка говориш.  Shocked  Не трябва да има болка, просто втвърдяване на корема и след това отпускане. Между другото когато почнаха истинските родилни контракции, коремът ми не беше толкова твърд, колкото при подготвителните.

veni_b - и аз съм така, никакви болки или придърпвания при мен. Каквото е имало да се разтяга, се е разтегнало, сега само да си бременееш, да раждаш и да си свиркаш с уста.  Laughing
Аз не съм много по сладките, обаче моите ме врънкат постоянно за следния сладкиш: сметанова торта с обикновени бисквити. Толкова елементарно се приготвя (20-30 мин), а така вкусно се получава, че и един ден не изтрайва вкъщи. А пък често се случва да купим някоя засукана торта от сладкарница, която да се подритва вкъщи с дни.

Aquariel - ние ще си бъдем във Варна, от маса на маса ще сме, но смятам редовно да понаглеждам форума.

*vera - браво на твоите бебоци. Заели за идеална позиция миличките. Тъкмо й викам на мойта да си опича акъла и да гледа какво правят другите априлчета.

sisee - Ти при кого ходи на фетална ехокардиография?

# 49
  • Мнения: 1
здравейте и от мен,това с контракциите ;кога започнахте да го чуствате и какво чувствате?Аз чак вчера за първи път осетих бебока да мърда и започвам да си мисля че нещо не е наред с мен CryНо усещането че мърда е несравнимо чусво и ме прави многа щаслива.
     За съжеленеи чак на 07.01.08 съм на преглед ище мога да разбера как е бебока.Успех на всички които ще правят сладки ,на мен ще ми правят(свекървата),много ме глези.

# 50
  • Мнения: 371
Ясмина, а каква е тази торта, как се прави  newsm78, че да си я спретна и аз в къщи   chef
ritka ти къде се беше загубила Simple Smile

# 51
  • Мнения: 3
Здравейте мами,
Относно контракциите - аз си ги имам от началото на 5-ти месец.Полежах в болница и след това ме оставиха вкъщи до края на декември. Сега ще си удължавам болничния.
Пия Магне B6 и но-шпа при необходимост...
По каква схема сте пили или пиете Матерна? От ЖК ми казаха да пия 10 дена, после 10 да почивам.. Thinking Аз знам, че някои мами го пият по месец...

# 52
  • Мнения: 3 116
Тук съм, чета ви редовно, но напоследък имах много работа и нямах възможност да пиша Wink

# 53
  • Мнения: 200
sisee, Ясмина радвам се че ще си правим компания през празниците  Hug
Ясмина на мен любимата ми е бисквитена торта (ако говориш за същата), лесна и вкусна Simple Smile
Случвало ми се е да взема купешка и крема да и е вкиснат  Sick направо за боклука.
Моята и тя не се е обърнала поне като съдя по ритничетата и, иначе вчера я усещах така сякаш се въргаляше вътре в мен  Joy
Банджи аз матерната я пия 30дена и 15 дена почивам, така съм и със флоура, така ми каза доки и аз изпълнявам Simple Smile
ритка радвам се че си тук  Hug Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 319
Банджи на мен ми изписаха Центрум-Матерна и го пия по 1 път на ден.........АГ ми каза да го приемам до следващия ми преглед(това ще рече цял месец) за по нататък незнам Peace

# 55
  • Мнения: 794
Да ви разкажа за моите перипетии при докторката ми по здр. каса - д-р Христодулова. Тя ми пусна изследвания в 12 г .с. и оттогава дума не отваря. Аз съм чела, че по програмата "Майчино здравеопазване" по ЗК ми се полагат ПКК и урина в 5 месец. Днес ходих в поликлиниката, но тя вече беше запразнила. Затова отидох при личната ми лекарка, която, слава Богу, беше на смяна. Оплаках й се и тя ми каза, че ще ми пусне направляния за ПКК и урина. Помолих я за направление за друг гинеколог, а тя ми обясни, че може да ми пусне само направление за преизбор на специалист по "Майчино здравеопазване", т. е. до края на бременността ще ходя при новия лекар. Аз съм си харесала д-р Бабаков, който работи със ЗК, даже на 27-ми имам час при него. Той си имав кабинета 4Д ехограф. Проблемът е, обаче, че аз искам да раждам във ВМИ при доц. Малинова, пък той ще очаква да раждам при него... Не знам как ще се разбера с него, че ще ми наблюдава бременността, пък ще раждам при друг лекар...

Както и да е, направих си изследванията. Хемоглобинът в началото на бременността ми беше 115, а сега е 109. Май е нисичък. Но пък ще ходя на лекар чак на 27-ми и тогава ще питам какво да пия. Какво да пия до тогава? Вие какво пиете?

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Aquariel , и аз съм на линия  Peace
*vera - браво на бебоците!  Hug
doly_dog, радвам се на хубавите новини!  Hug
Банджи, на мен Док ми каза да я пия без прекъсване, ама аз си правя почивки...
Хубав ден на всички, а аз да продължавам да се излежавам  Crazy

Последна редакция: пт, 21 дек 2007, 13:49 от Lara1

# 57
  • Мнения: 2 751
Днес опекох първите си сладки в живота, благодарение на *vera  bowuu bowuu bowuu
Станаха много вкусни, вашето заглавие ме вдъхнови  Joy

МБ ми е чиста, много съм щастлива  Grinning Grinning Grinning

Аз пък по бъдни вечер и коледа съм свикнала да не готвя. Все сме с майка ми, която не дава нищо да правя, а аз не се възпротивавам  Mr. Green ПРавя само ушафа, купувам плодове и най-много някоя салата  Grinning
Тая година ще се събираме и с брат ми и семейството му и с майка и татко, така че голямо парти ще е на бъдни вечер  Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 371
Аз пък спрях да пия Матерна, лекарката ми каза, че щом ям плодове не ми е нужна и да пия ако искам, а все пак това са си хапчета и реших щом не е задължително да не я пия Crossing Arms
Честито кали да ни почерпиш и нас по една сладка  Flutter

# 59
  • Русе
  • Мнения: 154
Здравейте  Hug !!!
Аз пия Матерната от средата на 4-я месец.Отначало доста забравях да я пия и я вземах когато се сетя(не повече от 1 на ден).Питах Доки дали е проблем и той каза ,че не е.Сега уж я пия малко по редовно,но пак пропускам някой ден без да искам  Embarassed .Моя Док не ми е споменавяал да почивам с вземането на Матерната.
Приятен ден на всички   bouquet !!!

П.С.И аз по празниците ще бъда на линия  Wink

Общи условия

Активация на акаунт