Безвъглехидратна деита

  • 16 989
  • 126
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 282
Здравейте, момичета  Simple Smile

извинявайте, ако се повтарям с някого, нямах време да прочета цялата тема!

преди година и нещо прочетох доста за нисковъглехидратното хранене, както и за различните диети на този принцип, основно за хранененто по Аткинс. Резултата е страхотен - година по-късно мама ми е 40 кила по-слаба  Shocked  Grinning  Е, аз обаче не изкарвам и 1 седмица без яко набумкване с плодове и салати, та на мен не ми понесе на душата  Wink

иска ми се обаче да ви предупредя - четете форума на spider, или нещо друго специализирано по темата, а не диети, публикувани в женски списания... целта им е да ви дадат кратка и интригуваща информация. Това, което научих от няколкото книжки беше, че когато прилагате такива диети, е необходимо да приемате определени витамини, различни добавки, компенсиращи липсата на някои въглехидрати, или подпомагащи асимилирането на високо протеиновата храна... или такива за намаляване на холестерола, в зависимост от това какви точно ограничения си налагате. Сериозна съм, проучете внимателно какво е необходимо освен ограничаването на въглехидратите, за да сте здрави! Списъка на майка ми с добавки беше доста сериозен - витамини, антиоксиданти, и други разни хубавини (вече не ги помня) за 50тина лева месечно...

# 76
  • Мнения: 1 215
Аз в момента не я правя, но миналата бях на нея и свалих доста. Може би около 10тина килограма. Но чесно казано сега все ме е страх да я започна защото веки път имам ужасно главоболие на втория или третия ден. Ама нещо страшно е. Незнам някоя от вас дали е минавала през него

# 77
  • Мнения: 86
Цитат на: Sallys
Аз в момента не я правя, но миналата бях на нея и свалих доста. Може би около 10тина килограма. Но чесно казано сега все ме е страх да я започна защото веки път имам ужасно главоболие на втория или третия ден. Ама нещо страшно е. Незнам някоя от вас дали е минавала през него


Аз я започнах и се отказах след една седмица, сега съм на НВ ВМД и се чувствам добре. Гледам да привикна организма си към новия начин на хранене, досега 3 седмици, резултат задържане на тегло, нито нагоре , нито надолу.  За мен това е успех, значи има шанс на резултат, но искам да е постепен и нетравмиращ за мен. Първата седмица не мислих толкова за работата , колкото бях заета да изчислявам смятам, подлудих се Stuck Out Tongue  и затова реших по-полека. И кафето си го пийвам с мед и сладко си хапвам, но спрямо количеството преди съм намалила около 60 % приема на храни, които не се препоръчват според диетата. Моята цел е да приуча огранизма ми да приема всякаква храна без да складира за черни дни мазнинки Stuck Out Tongue .

Една моя приятелка отслабна много, с диети с разни игли в ушната мида Stuck Out Tongue . Е резултата дойде, много килограми загуби, но прилича на токущо излязла от Освиенцим, при това едни черни кръгове под очите , отпусната кожа. И сега е под стрес понеже започна да качва.  Тя ми е жив пример да не бързам, а да свалям постепенно, така че след това да мога хем да си хапвам, хем да потдържам желаното от мен тегло.


Аз ще пусна тема в Готварските рецепти за примерни рецепти за тази диета. Моя тефтер е пълен с рецепти с картофи, ориз , макарони и др, които по принцип не се препоръчват. трябва да сменяме тефтерите Stuck Out Tongue

# 78
  • Мнения: 507
Момичета, какво направихте с НДВ по празниците? Аз се изложих и хапнах козунак. Не пишете вече. Резултати имате ли?

# 79
  • София
  • Мнения: 7 242
Пепа, направо не мога да повярвам, но съм 4 кг отгоре, след като ядох нормално по празниците.... Cry Вчера вечерта не издържах /след това, което показа кантара, направо се отчаях и обезверих/ и отново се наядох с козунак.....

# 80
И аз съм отгоре  Embarassed  с два килограма, успокоявам се, че ще ги сваля за седмица като мина на режим. Лошото е, че идва 6 май, та за това съм решила след неделя отново сериозно с диетата

# 81
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Eeeeee, Лекси ти направо ме шашна #Shocked  - как така 4 кг отгоре. Може би това е вода, ако си пропуснала да пиеш по празниците, а може и строгият вариант на НВД да дава такъв ефект.
Аз се освиних доста по празниците и резултата беше 0.500 кг. Вчера се опитах да съм пак стриктна, но имахме празниок с мъжо (2 г. брак) и падна пак гполямо освинване завършило с вафла и шоколад.  Embarassed Срам голям, но съм се амбицирала да продължа - снощи си правих реви - ми аз си влизам във всички дерхи от преди бременността - явно съм започнала освинването преди да забременея, защото един бял панталон ми беше даже леко широк  #Shocked
Поздрави на всички.
Лекси горе главата - не се предавай Mr. Green

# 82
  • София
  • Мнения: 7 242
Май при другите диети няма такова "стремглаво" връщане на килограмите Cry или поне на мен не ми се е случвало толкова бързо да качвам. Чудя се дори дали да не опитам нещо друго...но поне още една седмица ще карам на НВД и ако няма резултат  Imp

# 83
Моят мъж е на :пилешко месо,яйца/само белтъци/ и салати.И разни хранителни добавки и витамини.Свали за 2 месеца 12 кг,като събота и неделя излизаме някъде и се храни нормално/пица,китайски,скаричка/Ходи и да върти педалите в една зала до нас.

# 84
  • Мнения: 1 533
Цитат на: npi
Моят мъж е на :пилешко месо,яйца/само белтъци/ и салати.И разни хранителни добавки и витамини.Свали за 2 месеца 12 кг,като събота и неделя излизаме някъде и се храни нормално/пица,китайски,скаричка/Ходи и да върти педалите в една зала до нас.


Какви са тези хранителни добавки и витамини, би ли споделила. Аз  в момента не съм на диета, но ходя по цял ден като трясната с тухла по главата, нямам сили за нищо. Ако почна и да ограничавам храната, сигурно на 4 крака ще се придвижвам. Сподели моля те, да вземем да засилим малко жизнените показатели.

# 85
  • Мнения: 507
Много съжалявам Лекси Sad И аз за сега не мога да се похваля с резултат Sad

# 86
  • Мнения: 194
Цитат на: Лекси
Пепа, направо не мога да повярвам, но съм 4 кг отгоре, след като ядох нормално по празниците.... Cry Вчера вечерта не издържах /след това, което показа кантара, направо се отчаях и обезверих/ и отново се наядох с козунак.....
Лекси,не ме плаши Sad Прочетох за диетата от линка,който си дала в началото и от 10 дни съм-4.500-5 кг.То нали си пише,че трябва да се спазва строго,защото иначе трябва да се започне отначало,обаче не мислех,че килограмите ще почнат да се връщат толкова бързо. Sad  А пък сериозно си мисля,че съм мазохистка вече-нито козуначе,нито курабийка на Великден Laughing А пък и мъжът ми и е Георги и познай кой ще приготвя трапезата Twisted Evil Ама ще издържа докрай,ако не почина от слюноудавяне Grinning

# 87
  • София
  • Мнения: 7 242
Точно така - не се предавай!
Много, ама много ме е яд на мене си..... Imp  Да бях яля, защото съм била гладна по го разбирам, а аз - от скука и чисто любопитство. В петък бяхме на китайски и от там се почна, после /по празниците/ на 4 гостита и навсякъде опитвах от агънцето, картофките, козуначето, десертчето...и сега не мога да се спра Embarassed. Толкова дни издържах и нито ми беше лошо, нито бях  гладна, но истината е, че веднъж отклониш ли се от правилата направа спиране няма /поне при мен е така/.

# 88
Аз съм оптимистка, въпреки че има качено и по мен и е видимо. Мисля, че ще успея за една седмица да се върна в дните преди Великден, не се отказвайте, дори и нарушена диетата, тя все пак е от полза.

# 89
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз пак ще си кажа моето:с НВД се връщат килограните МНОГО БЪРЗО,пробвала съм ! За това за пореден път се убеждавам от ефективността на разделното хранене.хапнах доста козунак(домашен и хубав),но не съм качила,нито се чувствам натежала като след диета.При НВД се ограничават много неща,колкото и да е организма в един момент изпитва недостиг от тях и започва да се трупа,докато при разделното няма забрани.Естествено сладкото не е желателно.

Общи условия

Активация на акаунт