преднизолон-моля помогнете!

  • 12 888
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 219
Предлагат ми да включа сина си на преднизилон за голям период от време .Моля ви кажете ми ако някой е подложил детето си на това лечение за страничните ефекти който се получават .Това е единственото признато лечение за момента за Мускулна Дистрофия но ми е трудно да реша дали да подложя детето си ! Моля ви помогнете ми да реша. Embarassed Embarassed

# 1
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Здравей,
лекарят предлагащ дългосрочна терапия с кортикостероиди трябва много добре да разясни плюсовете и минусите на родителите и те сами да вземат решение за това. Преднизолоновата терапия е само поддържаща при ПМД,а не лечение.

# 2
  • Мнения: 190
Синът ми беше подложен на лечение с преднилзон за 1 месец.Страничните ефекти при него бяха-огромен апетит,болки в костите,а при някои деца се получава и диабет по време на лечението с преднилзона.Но това зависи от приеманата доза.Кортикостероидите се използват при различни заболявания,понякога неможе да се избегне тяхната употреба,но от друга страна колкото и полза да има от тях,толкова по-големи вреди нанасят.Разбира се това може да прецени лекуващият лекар.

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Огромният апетит и болките в ставите са най- честите странични ефекти на кортикостероидите. Също така настъпва и много ясно забележима промяна в нервната система, ако мога така да се изразя- свръхчувствителност, огромна раздразнителност, неоправдана нервност, безсъние...

# 4
  • Мнения: 53
Здравей!
Моята дъщеря взима преднизолон вече почти 2 години (с няколко прекъсвания). Нейното заболяване е бъбречно. При нея също имаше болки в ставите и повишен апетит, но само отначало.  После тези странични ефекти отшумяха, но й се развалиха предните зъбите, стана много раздразнителна и неспокойна. Освен това е малко по-дребна от връстниците си, което може да се отдаде на продължитеното лечение с преднизолон. Тук лекарството е сироп с много хубав вкус, а до колкото знам в България е ужасно горчиво.
Дано съм ти била полезна.

Общи условия

Активация на акаунт