Как спряхте да кърмите?

  • 574
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
  Вече искам да спра да кърмя моят дребосък.Първо защото ,се събужда между 3 и 6 пъти на вечер и второ защото вече кърменето го приемам като тежест.Просто нямам вече желание за това.
   След годинката суче само вечер.По този начин се приспивахме.От три дни го приспива баща му с надеждата да се отучи от този навик със сукането.С малко рев и повече люляне се получава ,НО проблема е като се събуди през нощта.Иска цица и това е.Опитвах да го залъгвам с вода ,но не става рев и иска да суче.Никога не е пил от биберон и не става да му правя мляко и да му го пробутвам.
  И  така дребния пак успява да си посуче поне два пъти през нощта .
  Давайте съвети ,как да спра със среднощното кърмене?А и какви паузи от време имат вашите деца между вечерното хранене и сутрешното?

# 1
  • София
  • Мнения: 44 087
Пробвай да му даваш АМ...защо вода????Това, че не е пил от биберон, нищо не значи и моя не беше пил, а ми се наложи да го отбия от раз, ама като видя шишето с АМ и го налапа все едно цял живот това е правел....е той поне вода си е пил от биба и си знаеше какво да прави, но прие адаптето без проблем. Давах Милумил, че е по-сладичко и ароматизирано...+2-3 плазмона да го засищат хубаво...това 2-3 часа му се падаше след вечеря супа...
Всъщност мина много по-леко от колкото предполагах,той го прие по-добре от мен, това рязко спиране, даже нямахме и "прощално" кърмене...и той много се будеше нощем, 1 седмица му правех едно мляко в 3 и после в 5, 8....после махнах това в 3...просто си казах, че не мога по нощите да правя млека, няколко дни порева и спря да се буди, после това в 5 мина в 6, в 7, в 8 и в закуска направо, та за 2 месеца, вече нямаше нито нощно, нито дневно, нито сутрешно сучене, а той и енем тогава сучеше по 100 пъти....остана само вечер преди сън, което сам отказа на година и 10 месеца...
Та така малко повече упорство, при тях като са над годинка, много голяма рорля играе навика, за това нощно будене, не толкова нуждата....но пък и аз нямах избор де....нямаше връщане на зад така или иначе....

# 2
  • Мнения: 104
  Пропуснах да напиша ,че не иска да пие адаптирано мляко.Единствено успява да се излъже ,ако има натрошени бисквити и то в по-голямо количество.Пробвам го с млякото на Нестле.Само като види чашата през нощта и още повече реве.
  Тази вечер ще пробвам със сламка ,дано да му стане интересно и да се излъже.
  Инъче и аз забелязвам ,че това събуждане е един навик ,даже и не суче ,лапва,дръпва 2-3 пъти и заспива.
  Явно ще трябва да упорствам и да не обръщам внимание на сълзите .

# 3
  • София
  • Мнения: 44 087
Нестле и филип не искаше да помирише, не знам защо....само милумил призна (и фризо пробвах и него не искаше)....може евентуално с кисело да пробваш....или чайче....
наистина трябва упорство, ама аз ревах тогава повече от него, много ми беше мъчно... а той като се разплачеше се чувствах съвсем виновна и скапана....но наистина май е въпрос на седмица-две....ако има как някой друг - татко, баба да става да го гушка през ноща може да помогне ...няма да очаква от него кърма, а и те нали надушвали кърмата....

# 4
  • София
  • Мнения: 6 250
При нас с баткото отбиването се наложи когато забременях с малкия (въпреки че не исках, но имах много болки). Започна баща му да го приспива, той да се занимава с него (аз нямах и сили), но се пристрасти към бибата си, та после трудно я отказа. Беше на 1г10м, пиеше без проблем прясно мляко (и го обича), та не се е налагало да въвеждам АМ.

Общи условия

Активация на акаунт