съвет

  • 1 239
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 208
Здравейте момичета,
Искам да ви помоля за съвет.Моето момиченце ( на 9,5м. ) нощно време освен, че не може да заспи без биберон  smile3504, се буди когато усети че не е в устата и.Проблема е , че се буди на около половин час, и надава неистов вик и след като и я дам покой....след това отново и отново.Не знам, вече няколко месеца е така.Примирила съм се с това, че не мога да се наспивам, но все пак мисля, че трябва да има начин да престане да търси биберона.Ако сте имали такъв проблем бихте ли ми дали съвет как сте го решили? Благодаря предварително и Весели празници! santa2

# 1
  • Мнения: 1 264
Пробвай да и дадеш водичка преди биберона. Може да е жадна.

# 2
  • Мнения: 2 131
Аз съвет не мога да дам, но се записвам да следя темата. При нас ситуацията е не точно същата, но, може би, подобна. Синът ми заспива с бибата, по някое време я пуска. Така без биба откарва.... различно до 2-3 или 4 часа, понякога дори до пет. Когато се събуди го храня и му я давам пак. По някое време рано сутринта започва да става неспокоен в съня си - не знам дали търси биба, но определено като му я дам се кротва.

# 3
  • Мнения: 208
Тя без водичка нощно време не може, давам и но не мисля, че в това е причината.

# 4
  • Мнения: 752
И при нас беше така (по-скоро като при villiana) докато не й махнах изцяло биберона. Колкото по-голяма ставаше (това важи и за двете ми дъщери), толкова по-често се будеше и го търсеше. Ползвах биберон на Авент. Той е с пластмасова дръжка и някак си тракаше и се бяха научили и двете да ги го намират в леглото. Моят съвет е да се опиташ да го махнеш изцяло биберона. Иначе спасение няма. Аз поне и двата пъти не успях да направя друго освен да махна бибата изцяло и завинаги.
Сега видях, че сте още малки. Според мен преди годинката няма да успееш да го махнеш. Така, че пробвай с биберон, който е с пластмасова дръжка и "трака" (дано разбра какво имах предвид) и тя сама ще почне да си го търси като падне.

# 5
  • Русе
  • Мнения: 2 354
С дъщеря ми е същото. Пробвала съм с вода, с мляко... но без бибата - не става

# 6
  • Мнения: 2 960
 Rolling Eyes  все едно е описана тази моя нощ ShockedСинът ми се буди около 30 пъти и все пъшка,върти се и опипва с ръка  да си намери скъпоценното злато pacifier  Даже отскоро си го държи в ръката ,ама не се сеща че е там hahaha  и продължава да търси с другата При нас не всяка вечер е така ,рядко  ми прави  такова изпълнениеи ми прави впечетление ,че след няколко такива"въртеливи нощи"се появява зъбче.А пък е вярно ,че колкот по големи стават ,все повече се пристрастяват към  smile3504 Рецептата май е търпение и ако решиш да му вземеш биберона ...повече не се връща.

# 7
  • Мнения: 1 008
Моето детенце,пък въобще не иска биберон. Само като я види и започва да реве. Сега и никнат зъбки и аз имам голямо желание да и давам бибата, но тя НЕ! За сметка на това си смуче палчето,което според мен е по-кофти вариант.

# 8
  • Мнения: 1 217
Ами Калоян сам си я търси през ноща.
Опипва около него и като си я намери хоп в устата.
Много е смешен.
Когато видя,че не може да я намери,почвам да търся аз.
Аз съм на мнение,че колкото иска толкова да си смуче.

# 9
  • Мнения: 46 437
Спокойно, скоро ще започне да си я намира и слага в устата сама, тогава няма да те буди  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 4 451
С моята дъщеря до преди седмица имахме такъв проблем. Будеше се на всеки час за вода и задължително след нея търсеше бибата. От само себе си всичко премина. Сега се буди през нощта 1-2 пъти. Според мен е период, който ще премине.

# 11
  • Мнения: 522
При нас беше същото, докато не я открадна баба Яга. smile3504

# 12
  • Мнения: 668
аз го имах този проблем.ами търпение само.отказах го с много зор.просто няма да му я даваш.една седмица ще имаш кошмарни нощи,но си заслужава.колкото по рано ,толкова по добре за теб.като се събуди даваш вода,ако не иска го остави да реве после пак опитай и така докато не заспи.много е гадно от опит знам но дано издържиш

# 13
  • Мнения: 476
Една приятелка имаше такъв проблем с нейното дете. Разреши си го като хвърли 4-5 биберона около възглавничката. На мен ми беше смешно, но пък тя каза, че свършило работа.

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Една приятелка имаше такъв проблем с нейното дете. Разреши си го като хвърли 4-5 биберона около възглавничката. На мен ми беше смешно, но пък тя каза, че свършило работа.

И ние сме в отбора,само,че аз,не ги хвърлям ами ги нареждам на раклата и тя като каже "биби" аз,се просягам и хоп в устата-мирно и щастливо се наспиваме

Общи условия

Активация на акаунт