50 мин. чакане на рейс - къде да се оплача

  • 4 033
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 539
снощи от 19,30 до 20,20 часа чаках рейс на спирката на Южния парк. накрая дойде един за гараж. Кажете ми това нормално ли е за една европейска столица с европейски цени на билетите. направо съм потресена. И хората си седят и зъзнат, и никой не надига глас. Стадо овце сме си. Искам да раздухам този случай, но не мога да намеря и-мейлите на сутрешните предавания в БТВ и Нова. Имате ли опит къде мога да се оплача?

# 1
  • Мнения: 6 992
О, ние сме чакали по час и десет минути.
Обикновено като стане половин час и се почва звънене и крясъци.
Което не помага следващия път да дойде навреме.
Телефона не го знам наизуст - хората звънят на онзи, който е написан в рейсовете, че е по контрол на обсулжването, за жалби и похвали. Като се качиш в рейс, запиши си го.
Но каките от колцентъра обикновено не могат нищо да направят.

# 2
  • Berlin
  • Мнения: 11 245
аз всяка вечер чакам 94 на ндк по около час и като дойде не мога да се кача, защото се пука по шевовете. след това пътувам до дианабад за около още 1 час.просто вечер задръстванията са адски Sick и вместо в 17.30 се прибирам в 19.30 доста често, но това е друга тема.

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
"на арменския поп"

# 4
  • Мнения: 572
и аз съм имала такъв случай зачакане на рейс 50 мин, умрях от студ, но никога не съм се замисляла да се оплаквам, защото знам, че в нашата "европейска" държава смисъл няма от такива неща

# 5
  • Мнения: 3 423
Доколкото знам, ако някой автобус закъснее,
има възможност на шофьора да му се отнеме
курсът, което води до намаляване на заплатата.
Ето ти сайта на Столична Дирекция за Градски Транспорт.
Успех!!!

СДГТ

София, бул. Княгиня Мария Луиза № 84,
Тел./Факс: 831-90-71, Тел. 831-90-75

Главен координатор                                                 тел. 931-07-04

Информация за маршрутите и правилата на пътуване с градския
транспорт, жалби, сигнали и предложения            тел.: 987-71-87

Информация за издаване и ползване на
абонаментни карти                                тел.: 987-51-79, 988-07-21

Информация за контролния апарат по редовността на пътниците
                                                                                    тел.: 923-62-85

Жалба или похвала за поведението на контролния апарат на СКГТ София ЕООД
можете да изразите на адрес:

                        София, бул. Княгиня Мария Луиза № 84
                        тел.: 832-01-00.


# 6
  • Мнения: 3 423
и аз съм имала такъв случай зачакане на рейс 50 мин, умрях от студ, но никога не съм се замисляла да се оплаквам, защото знам, че в нашата "европейска" държава смисъл няма от такива неща

Има смисъл, бе!

# 7
  • Мнения: 4 585
Нати, разкажи по-подробно, кой номелр автобус, откъде, закъде,
и аз да пратя мейл, имам още 18 минути почивка, скучно ми е.

# 8
  • Мнения: 4 435
Ето това е телефона на Нова,само че е централен.От там поискай да те свържат с когото ти трябва. Тел. Централа – 02 805 0000

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

и аз на него предлагам.

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
нещо не съм много на кеф днес. Навън е лудница. Едва прибрах децата. Задръстване до покривите, шофьорите са готови да мачкат наред, един трамвай 10 минути не можа да мине, защото една кола беше на линията и не можеше да мръдне. Сигурно сега е събитие ако изобщо дойде някакъв градски транспорт.

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Автобусите не са ли с GPS - система , освен това на всяка последна спирка се отчитат .... т.е. автобус не може да закъснее без  диспечерите да разберат за това

# 12
  • Berlin
  • Мнения: 11 245
тогава защо всички закъсняват вечер?

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Незнам...може би, защото не могат да прелитат над задръстванията от коли и също, защото половината се прибират по гаражите ...и мисля, че всеки закъснял е наказван...затова така псуват гОрките

# 14
  • Мнения: 3 116
Аз чакам доста често по 20-30 минути асансьора в работата (голяма бизнес сграда) за да стигна до офиса, че ми е малко трудничко да се качвам 5 етажа пеш, пък ти за един автобус си се тръшнала  Crazy

Успех в жалването и дано успееш да постигнеш нещо  Hug Това за стадото овце, ами такива сме за съжаление и много се радвам на хора, които търсят варианти да се преборят с проблемите  Heart Eyes

# 15
  • Мнения: 539

За него е ясно. Ние затова сме на това дередже - защото все на него се оплакваме. Такова стадо сме, че си заслужаваме съдбата. Ако само половината от чакащите вчера надигнат глас, положението има шанс да се подобри. Ама ние свиваме глава и мълчим.
Аз съм супер съвестен гражданин, дори и за 1 спирка да се кача дупча билет, но искам и да ми се спазт правата. затова се ядосвам.

Wolf,Снощи чаках 102 в посока Овча купел на спирката на Южния парк. Пратих един мейл до нова на kalendar@ntv.bg, върна ми че е бил прочетен. Сега ще се обадя и на СДГТ  тел. за оплаквания. Мноого ми се иска да разбера обаче че такива случаи (които са вече ежедневие) се санкционират по някакъв начин.

# 16
  • София
  • Мнения: 12 554
n@ti ако погледнеш сайта на Градския транспорт ще видиш, че автобусите 102 в този часови пояс по разписание вървят на 10-12 минути. Като се има предвид, че тръгват от Дианабад и минават през гара Пионер, Семинарията и по Св. Наум се учудвам, че не си чакала 1 час. Там всяка вечер задръстванията са огромни и само, за да минеш кръстовището на Семинарията като идваш от гара Пионер ти трябват 20 минути - оптимистична прогноза при това.

Иначе всеки рейс има едно устройство, което подава т.нар "телеграма" до гаража на минимум 10 спирки по маршрута си, за да могат диспечерките да следят движението на съответния автобус. При преминаване +-3 минути на някоя от спирките водачът се глобява за нарушаване на разписанието. Така че шофьорите са последните, които искат да не карат по разписание, защото това води до намаляване на заплатата им. Колкото до наказанията - когато има задръстване т.е закъснението не е по вина на шофьора - не можеш да искаш санкции, защото той не управлява хеликоптер все пак.

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
и хеликоптер да управлява, пак ще закъснява, защото и във въздуха ще има задръстване от други такива  Joy
Ако въздухът беше по-чист, щеше да ми е много приятно да ходя само пеша. А сега си ходя пеша през много време, защото е по-бързо да мина така 3 спирки, отколкото да чакам задръстена някъде

# 18
Аз вчера вечерта чаках трамвай 22, 50 минуни. Направо полудях.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 190
Хм, наскоро звънях в Градски транспорт, за да питам защо сутрин трамвай 9 вече не е редовен, а е на 15-20 минути и дали няма промяна в разписанието. Ами много любезни бяха хората, изчерпателно ми обясниха по часове къде стават задръстванията и това, че трамваите реално няма как да си пробият път.
Според мен наистина иде реч за това, че в този град вече не може да се живее - толкова е задръстен. Единственото решение е работещо метро с много линии. Но това скоро няма да стане. Това е положението!  Sick

# 20
  • Мнения: 539
Аз не се сърдя на шофьорите. Но нали всички кметове и управници говорят за намаляване на задръстванията. Единствения начин е да се оправи градския транспорт. Вчера се зарекох че това е последния път, които излизам без колата, нищо че ще се чудя къде да паркирам.(и сигурно още 100 шофьора са взели това решение). задръстванията вече са по цял ден - така че СДГТ трябва да си намери решение как да си спазва разписанието. Ако трябва рейсове ще тръгват а вс.2 мин. но като се знае че един рейс тр. да идва през 10 мин. поне през 15 да идва. На нас никой не ни приема извинение че рейса го е нямало 1 часи шефовете глобяват за закъснение, независимо с кой рейс идваш на работа., и утре като съм настинала от висене по спирката аптекаря няма да ми даде лекарства без пари затова че на семинарията е задръстване. Ами не мога да ги оправдавам, съжалявам. Това е направо "инквизиция" с хората. За последните 10 години София утрои размера си, а няма нови линии и доп. автобуси.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 190
Тц.
И 100 нови линии да пуснат, само допълнително ще задръстят града. Няма повече място.
Само метро може да реши проблема.

# 22
  • UK
  • Мнения: 3 959
Явно не ви се налага да пътувате с 73 често...

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Явно не ви се налага да пътувате с 73 често...

ооо, нервите ми са калявани 25 години с този автобус  Whistling

# 24
  • Berlin
  • Мнения: 11 245
И 100 нови линии да пуснат, само допълнително ще задръстят града. Няма повече място.
Само метро може да реши проблема.
май е така. снощи специално на семинарията беше повече задръстено от други пъти - колите бяха станали на кълбета по средата на кръстовището и буквално не можеха да мръднат. 50 минути от хемус до кръстовището нагоре.
аз имам наблюдения само от този район, де. сигурно и на други места има подобни случай. нормално е за мен да са нередовни автобусите при това положение...

# 25
  • Мнения: 539
то е ясно че метро ще облекчи положението през......2018 год.

# 26
  • Мнения: 3 423
Е, и какво сега, намрънкахте се, наохкахте се,
а оплакахте ли се вече, където трябва, или ви
е през оная работа, задвижихте ли нещо, или?!
Аре, две страници сополи, една страница факти.
Къде са? Казах ви, че има смисъл. Защото знам.

# 27
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз не се сърдя на шофьорите. Но нали всички кметове и управници говорят за намаляване на задръстванията. Единствения начин е да се оправи градския транспорт. Вчера се зарекох че това е последния път, които излизам без колата, нищо че ще се чудя къде да паркирам.(и сигурно още 100 шофьора са взели това решение). задръстванията вече са по цял ден - така че СДГТ трябва да си намери решение как да си спазва разписанието. Ако трябва рейсове ще тръгват а вс.2 мин. но като се знае че един рейс тр. да идва през 10 мин. поне през 15 да идва. На нас никой не ни приема извинение че рейса го е нямало 1 часи шефовете глобяват за закъснение, независимо с кой рейс идваш на работа., и утре като съм настинала от висене по спирката аптекаря няма да ми даде лекарства без пари затова че на семинарията е задръстване. Ами не мога да ги оправдавам, съжалявам. Това е направо "инквизиция" с хората. За последните 10 години София утрои размера си, а няма нови линии и доп. автобуси.

Ти как го виждаш това с новите автобуси? Щото аз не виждам как ще стане. Първо задръстването ще стане още по-голямо. Второ - проблемът е именно в това, че София е утроила размерите си, а инфраструктурата не е предвидена за подобен трафик. И да купят още рейсове - пак ще закъсняваш, но единствената разлика е, че няма да висиш на спирката, а в рейса.

# 28
  • UK
  • Мнения: 3 959
Мне, просто вместо по три един след друг ще идват по пет.

# 29
  • Мнения: 539
Ако се подобри ГТ, и стане по-сигурен и редовен, много хора няма да използват колите си, а гтранспорт. В това виждам аз спасението. А пък и в крайна сметка, има хора на които е дадена властта да решават тези проблеми, и ако на тях им е трудно да мислят, имат властта и средствата да си наемат някой да мисли и да търси начини как да се оправят проблемите. Ама ние сме свикнали да търпим всякакви безчинства, и да се оправяме самосиндикално. Сигурно ако нямахме робската психика да търпим, щеше да има милион и едно дела заведени с/у градски трансорт.

# 30
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз предлагам да се направи градски лифт с кабинки колкото автобус 204

# 31
  • София
  • Мнения: 7 190
Е, и какво сега, намрънкахте се, наохкахте се,
а оплакахте ли се вече, където трябва, или ви
е през оная работа, задвижихте ли нещо, или?!
Аре, две страници сополи, една страница факти.
Къде са? Казах ви, че има смисъл. Защото знам.
Мда. Аз обичм жалбите и оплакванията. Подавам по една почти всеки месец. Защото принципът работи - когато в кафето отсреща са гръмнали музиката посред нощ, полицията идва. Кастрираха кучетата от квартала ми. Въобще - деен човек съм  Mr. Green
Ама случаят е друууг. Щото градски транспорт закъснява не поради факта, че шофьорите кротко си сръбват кафенце на последната спирка, без да ги е еня за разписанието.
А поради една единствена причина - липса на градоустройствена политика през последните 15 години. Просто такава няма. Новият Общ устройствен план на София е смешка. Часове наред мога да обяснявам защо. А да, и пари, казват, все нямало.
Иначе за облекчаване на трафика има нетрадиционни мерки. Първо се пуска метро с много линии, строят се паркинги около центъра на града. Второ, слага се яка такса, за да караш кола -особено по-стара от 15 години. Или за да можеш да караш кола, трябва да представиш документ, че има къде да я паркираш. И трето - всичко това се спазва.
Ама няма да стане.
Така че ще си мрънкаме.
Туй то!

# 32
  • Мнения: 539
Абсолютно съм съгласна с REd. Нека да има един добър ГТ, и да има високи такси за стара кола и паркиране и платен център. Това с метрото ще отнеме много десетилетия, затова казвам че на първо време да се оправи Гт. Абе ако тр. да си сложат сини лампи рейсовете, бе. Ама искам щом съм дала 50 евроцента, да знам че горе долу мога да разчитам на него.

# 33
  • София
  • Мнения: 17
От една страна разбирам шофьорите,че няма как да прелетят през задръстването,но от друга.........Чакам си аз на Оборище автобус №9,а на същата спирка спира и №72,който идва от същото място като №9.Но той идва през 10мин.,а 9 идва на около 50мин.Е как за едни има задръстване,а за други не?

# 34
  • UK
  • Мнения: 3 959
Е то може да е от другаде, където и да спрат няколко автобуса, все ще се бавят. Не са по един и същ маршрут навсякъде, нали?

# 35
  • Мнения: 4 841
Ако се подобри ГТ, и стане по-сигурен и редовен, много хора няма да използват колите си, а гтранспорт.

Много пъти съм чувала подобни мнения, но съм доста скептична. Аз поне не познавам хора, които ще слязат от колите си, за да се качат на градски транспорт, та бил той и метро... Като ярък пешеходец, не веднъж съм обсъждала темата с приятели и познати, и всички ми казват - едно е да висиш в задръстване, седнал удобно, запалил цигарка и слушащ любима музика, съвсем друго - прав в автобус. Може и да са прави, не знам  Rolling Eyes - аз съм по автобусите или ходя пеша.

# 36
  • София
  • Мнения: 12 554
От една страна разбирам шофьорите,че няма как да прелетят през задръстването,но от друга.........Чакам си аз на Оборище автобус №9,а на същата спирка спира и №72,който идва от същото място като №9.Но той идва през 10мин.,а 9 идва на около 50мин.Е как за едни има задръстване,а за други не?

Пак ползвах за справка сайта на Градския транспорт, от който е видно, че автобус 72 има с 20 курса повече от автобус 9 по линията си. Което означава, че по линия 72 се движат грубо казано поне 10 автобуса повече. Затова идват по-често.

# 37
  • София
  • Мнения: 17
nana77  Мерси за инфото,но това няма да ме стопли докато за пореден път чакам на спирката. Laughing

# 38
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Билетчето във Варна ставало 80 ст.

# 39
  • Мнения: 2 492
Никой няма да слезе от колата си , за да се качи на градски транспорт пък бил той редовен .
Онзи ден по принуда се качих на трамвай 18 / колата в сервиза  Rolling Eyes/ до мен един господин хвана друг за гърлото , защото въпросния го хвана с ръка в чантата на жена му .
Няма да обяснявам каква тъпканица беше , мислех , че няма да сляза жива ...
Някакви лелки упорито ме бутаха с фразата - Хайде още малко навътре ! Whistling
В този момент в тази задушевна атмосфера настана и мелето до мен , за малко да отнеса едно кроше .
Слезнах на следващата спирка и си казах , че крака ми няма да стъпи никога повече в тази джунгла .
Масата от хора е  ooooh! ... намръщени , невъзпитани , нагли .

# 40
  • София
  • Мнения: 12 554
nana77  Мерси за инфото,но това няма да ме стопли докато за пореден път чакам на спирката. Laughing


Определено е така. Но лично аз не виждам как ще се реши проблемът.

# 41
  • Мнения: 6 992
Аз пък не ща на кола.
Айде утре на митинг за велоалеи Grinning 10.30 пред НДК. На мен и без това работата ми е на 3 км. Перфектно би ми било с колело. Grinning

# 42
  • София
  • Мнения: 7 190
Аз пък не ща на кола.
Айде утре на митинг за велоалеи Grinning 10.30 пред НДК. На мен и без това работата ми е на 3 км. Перфектно би ми било с колело. Grinning
Идеята е чудесна, обаче  Sad :
Къде да ги прокарат тия велоалеи?
За да са ефективни, трябва да опасват целия град.
Както в холандските градове (а там земята в повечето случаи е общинска собственост, и са с развързани ръце да провеждат подобни благоустройствени дейности).
Тук освен че много няма къде, почти всичко е частна собственост.

# 43
  • Мнения: 6 992
Да, като метрото, през 97563 година ще са готови алеите Whistling
Ето плаката, който е ЗА, да иде да види Simple Smile
Аз съм за, ама днес уредих друго нещо, преди да видя това и вече няма как да откажа  Confused
Не знам точно кога и къде ще се прокарват.
Просто , когато живеехме в Гео Милев, мъжът ми не искаше да виси в задръстванията и аз имах гениалната идея да ходи на работа с колело. Ама по Цариградско ...щях да си остана млада вдовица бързо бързо. Сега е обратното - на мен ще ми е по-удобно с колело, ама той ще остане хубав вдовец, докато се добера през Околовръстното. Та за това ми допадна идеята на шествието, не съм наясно с инфраструктурните особености Sad

# 44
  • София
  • Мнения: 7 190
Да, като метрото, през 97563 година ще са готови алеите Whistling
Ето плаката, който е ЗА, да иде да види Simple Smile
Аз съм за, ама днес уредих друго нещо, преди да видя това и вече няма как да откажа  Confused
Не знам точно кога и къде ще се прокарват.
Просто , когато живеехме в Гео Милев, мъжът ми не искаше да виси в задръстванията и аз имах гениалната идея да ходи на работа с колело. Ама по Цариградско ...щях да си остана млада вдовица бързо бързо. Сега е обратното - на мен ще ми е по-удобно с колело, ама той ще остане хубав вдовец, докато се добера през Околовръстното. Та за това ми допадна идеята на шествието, не съм наясно с инфраструктурните особености Sad
Абе най-малкото за да се намери място за велоалеи би трябвало да се намери решение и паркираните по улиците коли да изчезнат. Ама никой не действа в тази посока. За сведение: има толкова вратички за това да не се осигурят паркоместа за всички жилища в един блок, че  ooooh!
Как никой от законотворците не се постара за 15 години поне да вкара един реален закон.
Скромното ми мнение е, че така са се оплели нещата, че трудно ще има развързване.

# 45
  • Мнения: 1 217
n@ti ако погледнеш сайта на Градския транспорт ще видиш, че автобусите 102 в този часови пояс по разписание вървят на 10-12 минути. Като се има предвид, че тръгват от Дианабад и минават през гара Пионер, Семинарията и по Св. Наум се учудвам, че не си чакала 1 час. Там всяка вечер задръстванията са огромни и само, за да минеш кръстовището на Семинарията като идваш от гара Пионер ти трябват 20 минути - оптимистична прогноза при това.

Иначе всеки рейс има едно устройство, което подава т.нар "телеграма" до гаража на минимум 10 спирки по маршрута си, за да могат диспечерките да следят движението на съответния автобус. При преминаване +-3 минути на някоя от спирките водачът се глобява за нарушаване на разписанието. Така че шофьорите са последните, които искат да не карат по разписание, защото това води до намаляване на заплатата им. Колкото до наказанията - когато има задръстване т.е закъснението не е по вина на шофьора - не можеш да искаш санкции, защото той не управлява хеликоптер все пак.
Точно така.А и другото което ,че ако шофьор загуби 1 или 3 курса,не съм сигурна,му се губи целия работен ден,т.е. се води че не е бил на работа.
Едвали те искат това.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 25 236
на Armen.pop hahaha

Нищо ново за съжаление. Обикновено в такива случаи си оставам с ядосването.

# 47
  • Мнения: 3 423
Вие нормални ли сте, бре? Какви
велоалеи в София? Някой спазва
ли правилници разни, закони, а?
Аз карам колело по такива алеи
в град, където има култура сред
шофиращите, пък очите ми пак
са на четири, вие сте се емнали
да говорите за религия в бардак.

# 48
  • Мнения: 6 992
Eх, Лиске, аз за това насрочих идеята за около след 90 000 години, дано тогава са се възпитали шофьорите Mr. Green

# 49
  • Мнения: 1
Наистина, на Арменския поп.Ако той не каже нищо, аз ще ти кажа - Добре дошла в София

# 50
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
, вие сте се емнали
да говорите за религия в бардак.

същото правиш и ти, мислейки че с 2-3 телефона и няколко конк. адреса нещата ще имат някакво развитие. Да, да... не става само с ядне, ей Wink

n@ti, мното те моля...  Praynig
От 3 дни това заглавие ми вади и 2-те очи. Поправи го и виж значение на думата "рейс" някъде по речниците.

# 51
  • Мнения: 1 264
 На арменския поп.  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 4 068
При преминаване +-3 минути на някоя от спирките водачът се глобява за нарушаване на разписанието. Така че шофьорите са последните, които искат да не карат по разписание, защото това води до намаляване на заплатата им. Колкото до наказанията - когато има задръстване т.е закъснението не е по вина на шофьора - не можеш да искаш санкции, защото той не управлява хеликоптер все пак.
Точно така.А и другото което ,че ако шофьор загуби 1 или 3 курса,не съм сигурна,му се губи целия работен ден,т.е. се води че не е бил на работа.
Едвали те искат това.

не съм убедена. Редовно на Опълченска идват 3 броя 74 навързани един след друг, като се има предвид, че първа спирка им е Централна гара. Би трябвало да са през 10-12 минути. Или и 3те са тръгнали едновременно или първият все пак е хеликоптер. Нали минават през едни и същи задръствания, как се настигат тогава, да му се не види...

Градският транспорт е ад, но все пак се оказва по-добро решение от маршрутка примерно. Наскоро се преместихме в Банкя, работя в кв. Гоце Делчев. Първоначално пътувах с маршрутка и автобус. Мръзнех по половин час за всяко от двете превозни средства и пътувах час и 20 мин. На ден 2:30 мин в посока. Сега пътувам с градски транспорт - сменям четири превозни средства - автобус, метро, трамвай, автобус и стигам по-бързо, а и не мръзна толкова. Истината е в метрото, но сме доникъде само с настоящия му маршрут.
Скоро изкарах книжка, но все пак смятам да комбинирам с метро - няма никакъв смисъл да си късам нервите в задръстванията.


# 53
  • Мнения: 476
тогава защо всички закъсняват вечер?

Сигурно щото не могат да летят над задръстванията!  Peace

# 54
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Софийският транспорт е "Мисията невъзможна"! В София вече не може да се живее....... smile3556

# 55
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Софийският транспорт е "Мисията невъзможна"! В София вече не може да се живее....... smile3556
Много вярно  Peace

# 56
  • UK
  • Мнения: 3 959
Колите по задръстванията маневрират по лесно от автобусите - оттук - оттам и накрая се оказват три автобуса един след друг.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 9 714
В много страни проблема е решен с бус-ленти. По тях коли нямат право да се движат. Виждала съм пластмасови препятствия отделящи бус-лентите в Италия, а в Унгария има такива солени глоби, че никой не си позволява да влиза в бус-лентата.

И така градския транспорт не зависи от задръстванията. Или поне не зависи в такава голяма степен.

И ако има такива може да се окаже, че с градски транспорт стигате до работа за 10мин, а с колата за 50. При подобна ситуация аз лично ще зарежа колата.

# 58
  • София
  • Мнения: 12 554
не съм убедена. Редовно на Опълченска идват 3 броя 74 навързани един след друг, като се има предвид, че първа спирка им е Централна гара. Би трябвало да са през 10-12 минути. Или и 3те са тръгнали едновременно или първият все пак е хеликоптер. Нали минават през едни и същи задръствания, как се настигат тогава, да му се не види...

Въобще не е нужно да си убедена, но това е реалността. Пет години имах много преки наблюдения върху работата на шофьорите от Градския транспорт, така че информацията е достоверна. Като тръгнат от първата си спирка през 10 минути, а първият спре в задръстването, не мислиш ли, че е възможно следващите 2 да го настигнат?

Освен това има още един доста съществен момент - автобусите са супер стари и се трошат постоянно. Като се счупи някой по линията, докато пратят от гаража нова кола, която да стигне до съответната спирка - минава доста време.

# 59
  • Мнения: 2 818
Тц.
И 100 нови линии да пуснат, само допълнително ще задръстят града. Няма повече място.
Само метро може да реши проблема.

Аз мисля, че ако има 4 пъти повече автобуси (в които не замръзваш и се возиш като човек) хората ще предпочетат да се возят на градски транспорт (който няма да е натъпкан, ако е достатъчно редовен). Така колите значително ще намалеят и задръстванията заедно стях.


Аз пък искам да се оплача от шофьорите пушачи, които одимяват целия автобус  Crossing Arms

# 60
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
В много страни проблема е решен с бус-ленти. По тях коли нямат право да се движат. Виждала съм пластмасови препятствия отделящи бус-лентите в Италия, а в Унгария има такива солени глоби, че никой не си позволява да влиза в бус-лентата.

И така градския транспорт не зависи от задръстванията. Или поне не зависи в такава голяма степен.



Това няма как да стане у нас, нали се сещаш ...единствено на Цариградско... останалите улици са с по едно платно в посока и няма как да се разделят за Бус- ленти

# 61
  • Мнения: 89
В много страни проблема е решен с бус-ленти. По тях коли нямат право да се движат. Виждала съм пластмасови препятствия отделящи бус-лентите в Италия, а в Унгария има такива солени глоби, че никой не си позволява да влиза в бус-лентата.

И така градския транспорт не зависи от задръстванията. Или поне не зависи в такава голяма степен.



Това няма как да стане у нас, нали се сещаш ...единствено на Цариградско... останалите улици са с по едно платно в посока и няма как да се разделят за Бус- ленти

Дори да наложат солени глоби на българина,какво му пука  newsm78 прост народ!Ако имаше малко акъл щеше да се замисли  newsm78,аджеба за какво хората са направили тези Бус-ленти и ако не решен,то проблема щеше да е поне на половина ! Naughty

# 62
  • Мнения: 4 068
не съм убедена. Редовно на Опълченска идват 3 броя 74 навързани един след друг, като се има предвид, че първа спирка им е Централна гара. Би трябвало да са през 10-12 минути. Или и 3те са тръгнали едновременно или първият все пак е хеликоптер. Нали минават през едни и същи задръствания, как се настигат тогава, да му се не види...

Въобще не е нужно да си убедена, но това е реалността.

нана, реалността със 74, Опълченска и Стамболийски, разстоянието до гарата, точките на задръстване и новите автобуси по тази линия на теб не ти е известна. В това съм убедена.
Леко с тона.
Ок?

# 63
  • Мнения: 539
Онзи ден в едно от сутрешните предавания по Бтв говориха двама мъже за задръстванията - казаха че има какво да се направи - високоскоростни трамваи, на които е абсолютно забранено да стъпват коли - и 100 лв. глоба ако се наруши. Такива трамваи да кръстосват София - бързо могат да се направят и не е толкова скъпо като копаенето за метро. Просто хората един вид казаха че Бойко Борисов от ПР реклами за бъдещия си желан пост като премиер няма време да се заниманва с проблемите на София. А иначе има какво да се направи.

Общи условия

Активация на акаунт