50 мин. чакане на рейс - къде да се оплача

  • 4 019
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз предлагам да се направи градски лифт с кабинки колкото автобус 204

# 31
  • София
  • Мнения: 7 171
Е, и какво сега, намрънкахте се, наохкахте се,
а оплакахте ли се вече, където трябва, или ви
е през оная работа, задвижихте ли нещо, или?!
Аре, две страници сополи, една страница факти.
Къде са? Казах ви, че има смисъл. Защото знам.
Мда. Аз обичм жалбите и оплакванията. Подавам по една почти всеки месец. Защото принципът работи - когато в кафето отсреща са гръмнали музиката посред нощ, полицията идва. Кастрираха кучетата от квартала ми. Въобще - деен човек съм  Mr. Green
Ама случаят е друууг. Щото градски транспорт закъснява не поради факта, че шофьорите кротко си сръбват кафенце на последната спирка, без да ги е еня за разписанието.
А поради една единствена причина - липса на градоустройствена политика през последните 15 години. Просто такава няма. Новият Общ устройствен план на София е смешка. Часове наред мога да обяснявам защо. А да, и пари, казват, все нямало.
Иначе за облекчаване на трафика има нетрадиционни мерки. Първо се пуска метро с много линии, строят се паркинги около центъра на града. Второ, слага се яка такса, за да караш кола -особено по-стара от 15 години. Или за да можеш да караш кола, трябва да представиш документ, че има къде да я паркираш. И трето - всичко това се спазва.
Ама няма да стане.
Така че ще си мрънкаме.
Туй то!

# 32
  • Мнения: 539
Абсолютно съм съгласна с REd. Нека да има един добър ГТ, и да има високи такси за стара кола и паркиране и платен център. Това с метрото ще отнеме много десетилетия, затова казвам че на първо време да се оправи Гт. Абе ако тр. да си сложат сини лампи рейсовете, бе. Ама искам щом съм дала 50 евроцента, да знам че горе долу мога да разчитам на него.

# 33
  • София
  • Мнения: 17
От една страна разбирам шофьорите,че няма как да прелетят през задръстването,но от друга.........Чакам си аз на Оборище автобус №9,а на същата спирка спира и №72,който идва от същото място като №9.Но той идва през 10мин.,а 9 идва на около 50мин.Е как за едни има задръстване,а за други не?

# 34
  • UK
  • Мнения: 3 959
Е то може да е от другаде, където и да спрат няколко автобуса, все ще се бавят. Не са по един и същ маршрут навсякъде, нали?

# 35
  • Мнения: 4 841
Ако се подобри ГТ, и стане по-сигурен и редовен, много хора няма да използват колите си, а гтранспорт.

Много пъти съм чувала подобни мнения, но съм доста скептична. Аз поне не познавам хора, които ще слязат от колите си, за да се качат на градски транспорт, та бил той и метро... Като ярък пешеходец, не веднъж съм обсъждала темата с приятели и познати, и всички ми казват - едно е да висиш в задръстване, седнал удобно, запалил цигарка и слушащ любима музика, съвсем друго - прав в автобус. Може и да са прави, не знам  Rolling Eyes - аз съм по автобусите или ходя пеша.

# 36
  • София
  • Мнения: 12 543
От една страна разбирам шофьорите,че няма как да прелетят през задръстването,но от друга.........Чакам си аз на Оборище автобус №9,а на същата спирка спира и №72,който идва от същото място като №9.Но той идва през 10мин.,а 9 идва на около 50мин.Е как за едни има задръстване,а за други не?

Пак ползвах за справка сайта на Градския транспорт, от който е видно, че автобус 72 има с 20 курса повече от автобус 9 по линията си. Което означава, че по линия 72 се движат грубо казано поне 10 автобуса повече. Затова идват по-често.

# 37
  • София
  • Мнения: 17
nana77  Мерси за инфото,но това няма да ме стопли докато за пореден път чакам на спирката. Laughing

# 38
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Билетчето във Варна ставало 80 ст.

# 39
  • Мнения: 2 492
Никой няма да слезе от колата си , за да се качи на градски транспорт пък бил той редовен .
Онзи ден по принуда се качих на трамвай 18 / колата в сервиза  Rolling Eyes/ до мен един господин хвана друг за гърлото , защото въпросния го хвана с ръка в чантата на жена му .
Няма да обяснявам каква тъпканица беше , мислех , че няма да сляза жива ...
Някакви лелки упорито ме бутаха с фразата - Хайде още малко навътре ! Whistling
В този момент в тази задушевна атмосфера настана и мелето до мен , за малко да отнеса едно кроше .
Слезнах на следващата спирка и си казах , че крака ми няма да стъпи никога повече в тази джунгла .
Масата от хора е  ooooh! ... намръщени , невъзпитани , нагли .

# 40
  • София
  • Мнения: 12 543
nana77  Мерси за инфото,но това няма да ме стопли докато за пореден път чакам на спирката. Laughing


Определено е така. Но лично аз не виждам как ще се реши проблемът.

# 41
  • Мнения: 6 990
Аз пък не ща на кола.
Айде утре на митинг за велоалеи Grinning 10.30 пред НДК. На мен и без това работата ми е на 3 км. Перфектно би ми било с колело. Grinning

# 42
  • София
  • Мнения: 7 171
Аз пък не ща на кола.
Айде утре на митинг за велоалеи Grinning 10.30 пред НДК. На мен и без това работата ми е на 3 км. Перфектно би ми било с колело. Grinning
Идеята е чудесна, обаче  Sad :
Къде да ги прокарат тия велоалеи?
За да са ефективни, трябва да опасват целия град.
Както в холандските градове (а там земята в повечето случаи е общинска собственост, и са с развързани ръце да провеждат подобни благоустройствени дейности).
Тук освен че много няма къде, почти всичко е частна собственост.

# 43
  • Мнения: 6 990
Да, като метрото, през 97563 година ще са готови алеите Whistling
Ето плаката, който е ЗА, да иде да види Simple Smile
Аз съм за, ама днес уредих друго нещо, преди да видя това и вече няма как да откажа  Confused
Не знам точно кога и къде ще се прокарват.
Просто , когато живеехме в Гео Милев, мъжът ми не искаше да виси в задръстванията и аз имах гениалната идея да ходи на работа с колело. Ама по Цариградско ...щях да си остана млада вдовица бързо бързо. Сега е обратното - на мен ще ми е по-удобно с колело, ама той ще остане хубав вдовец, докато се добера през Околовръстното. Та за това ми допадна идеята на шествието, не съм наясно с инфраструктурните особености Sad

# 44
  • София
  • Мнения: 7 171
Да, като метрото, през 97563 година ще са готови алеите Whistling
Ето плаката, който е ЗА, да иде да види Simple Smile
Аз съм за, ама днес уредих друго нещо, преди да видя това и вече няма как да откажа  Confused
Не знам точно кога и къде ще се прокарват.
Просто , когато живеехме в Гео Милев, мъжът ми не искаше да виси в задръстванията и аз имах гениалната идея да ходи на работа с колело. Ама по Цариградско ...щях да си остана млада вдовица бързо бързо. Сега е обратното - на мен ще ми е по-удобно с колело, ама той ще остане хубав вдовец, докато се добера през Околовръстното. Та за това ми допадна идеята на шествието, не съм наясно с инфраструктурните особености Sad
Абе най-малкото за да се намери място за велоалеи би трябвало да се намери решение и паркираните по улиците коли да изчезнат. Ама никой не действа в тази посока. За сведение: има толкова вратички за това да не се осигурят паркоместа за всички жилища в един блок, че  ooooh!
Как никой от законотворците не се постара за 15 години поне да вкара един реален закон.
Скромното ми мнение е, че така са се оплели нещата, че трудно ще има развързване.

Общи условия

Активация на акаунт