50 мин. чакане на рейс - къде да се оплача

  • 4 017
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 217
n@ti ако погледнеш сайта на Градския транспорт ще видиш, че автобусите 102 в този часови пояс по разписание вървят на 10-12 минути. Като се има предвид, че тръгват от Дианабад и минават през гара Пионер, Семинарията и по Св. Наум се учудвам, че не си чакала 1 час. Там всяка вечер задръстванията са огромни и само, за да минеш кръстовището на Семинарията като идваш от гара Пионер ти трябват 20 минути - оптимистична прогноза при това.

Иначе всеки рейс има едно устройство, което подава т.нар "телеграма" до гаража на минимум 10 спирки по маршрута си, за да могат диспечерките да следят движението на съответния автобус. При преминаване +-3 минути на някоя от спирките водачът се глобява за нарушаване на разписанието. Така че шофьорите са последните, които искат да не карат по разписание, защото това води до намаляване на заплатата им. Колкото до наказанията - когато има задръстване т.е закъснението не е по вина на шофьора - не можеш да искаш санкции, защото той не управлява хеликоптер все пак.
Точно така.А и другото което ,че ако шофьор загуби 1 или 3 курса,не съм сигурна,му се губи целия работен ден,т.е. се води че не е бил на работа.
Едвали те искат това.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 25 199
на Armen.pop hahaha

Нищо ново за съжаление. Обикновено в такива случаи си оставам с ядосването.

# 47
  • Мнения: 3 423
Вие нормални ли сте, бре? Какви
велоалеи в София? Някой спазва
ли правилници разни, закони, а?
Аз карам колело по такива алеи
в град, където има култура сред
шофиращите, пък очите ми пак
са на четири, вие сте се емнали
да говорите за религия в бардак.

# 48
  • Мнения: 6 990
Eх, Лиске, аз за това насрочих идеята за около след 90 000 години, дано тогава са се възпитали шофьорите Mr. Green

# 49
  • Мнения: 1
Наистина, на Арменския поп.Ако той не каже нищо, аз ще ти кажа - Добре дошла в София

# 50
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
, вие сте се емнали
да говорите за религия в бардак.

същото правиш и ти, мислейки че с 2-3 телефона и няколко конк. адреса нещата ще имат някакво развитие. Да, да... не става само с ядне, ей Wink

n@ti, мното те моля...  Praynig
От 3 дни това заглавие ми вади и 2-те очи. Поправи го и виж значение на думата "рейс" някъде по речниците.

# 51
  • Мнения: 1 264
 На арменския поп.  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 4 006
При преминаване +-3 минути на някоя от спирките водачът се глобява за нарушаване на разписанието. Така че шофьорите са последните, които искат да не карат по разписание, защото това води до намаляване на заплатата им. Колкото до наказанията - когато има задръстване т.е закъснението не е по вина на шофьора - не можеш да искаш санкции, защото той не управлява хеликоптер все пак.
Точно така.А и другото което ,че ако шофьор загуби 1 или 3 курса,не съм сигурна,му се губи целия работен ден,т.е. се води че не е бил на работа.
Едвали те искат това.

не съм убедена. Редовно на Опълченска идват 3 броя 74 навързани един след друг, като се има предвид, че първа спирка им е Централна гара. Би трябвало да са през 10-12 минути. Или и 3те са тръгнали едновременно или първият все пак е хеликоптер. Нали минават през едни и същи задръствания, как се настигат тогава, да му се не види...

Градският транспорт е ад, но все пак се оказва по-добро решение от маршрутка примерно. Наскоро се преместихме в Банкя, работя в кв. Гоце Делчев. Първоначално пътувах с маршрутка и автобус. Мръзнех по половин час за всяко от двете превозни средства и пътувах час и 20 мин. На ден 2:30 мин в посока. Сега пътувам с градски транспорт - сменям четири превозни средства - автобус, метро, трамвай, автобус и стигам по-бързо, а и не мръзна толкова. Истината е в метрото, но сме доникъде само с настоящия му маршрут.
Скоро изкарах книжка, но все пак смятам да комбинирам с метро - няма никакъв смисъл да си късам нервите в задръстванията.


# 53
  • Мнения: 476
тогава защо всички закъсняват вечер?

Сигурно щото не могат да летят над задръстванията!  Peace

# 54
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 722
Софийският транспорт е "Мисията невъзможна"! В София вече не може да се живее....... smile3556

# 55
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 625
Софийският транспорт е "Мисията невъзможна"! В София вече не може да се живее....... smile3556
Много вярно  Peace

# 56
  • UK
  • Мнения: 3 959
Колите по задръстванията маневрират по лесно от автобусите - оттук - оттам и накрая се оказват три автобуса един след друг.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 9 684
В много страни проблема е решен с бус-ленти. По тях коли нямат право да се движат. Виждала съм пластмасови препятствия отделящи бус-лентите в Италия, а в Унгария има такива солени глоби, че никой не си позволява да влиза в бус-лентата.

И така градския транспорт не зависи от задръстванията. Или поне не зависи в такава голяма степен.

И ако има такива може да се окаже, че с градски транспорт стигате до работа за 10мин, а с колата за 50. При подобна ситуация аз лично ще зарежа колата.

# 58
  • София
  • Мнения: 12 543
не съм убедена. Редовно на Опълченска идват 3 броя 74 навързани един след друг, като се има предвид, че първа спирка им е Централна гара. Би трябвало да са през 10-12 минути. Или и 3те са тръгнали едновременно или първият все пак е хеликоптер. Нали минават през едни и същи задръствания, как се настигат тогава, да му се не види...

Въобще не е нужно да си убедена, но това е реалността. Пет години имах много преки наблюдения върху работата на шофьорите от Градския транспорт, така че информацията е достоверна. Като тръгнат от първата си спирка през 10 минути, а първият спре в задръстването, не мислиш ли, че е възможно следващите 2 да го настигнат?

Освен това има още един доста съществен момент - автобусите са супер стари и се трошат постоянно. Като се счупи някой по линията, докато пратят от гаража нова кола, която да стигне до съответната спирка - минава доста време.

# 59
  • Мнения: 2 818
Тц.
И 100 нови линии да пуснат, само допълнително ще задръстят града. Няма повече място.
Само метро може да реши проблема.

Аз мисля, че ако има 4 пъти повече автобуси (в които не замръзваш и се возиш като човек) хората ще предпочетат да се возят на градски транспорт (който няма да е натъпкан, ако е достатъчно редовен). Така колите значително ще намалеят и задръстванията заедно стях.


Аз пък искам да се оплача от шофьорите пушачи, които одимяват целия автобус  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт