Зъбен гранулом

  • 386 322
  • 897
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 196
Не е антибиотик.

# 511
  • Варна
  • Мнения: 451
какви са тия глупости от време на време да пиете антибиотик.
трихомонацидът не е антибиотик, ако може да го излекува, естествено е за предпочитане прид трихомонацида

Имидазолово производно (с аналогично на антибиотиците действие), което е с доста странични ефекти.
Съгласен съм, че лечение на зъба е много по-добър вариант от ваденето. Стига да е останало нещо от зъба за лекуване.

# 512
  • Мнения: 196
Лицево4елюстният ми каза, 4е не може да се излекува. Проблем ли е ако оставя така зъба- без ле4ение и без вадене? Зъбът никога не ме е болял. Единствената индикация е увели4еният лимфен възел.

# 513
  • Мнения: 471

Според мен ако не създава болка или дискомфорт нека се опита лечение с лекарства,но естествено след консулт със специалист.
Грануломите се лекуват,но понякога е адски трудно,да не кажа невъзможно.Аз бях с такъв преди 2 месеца,на корена на зъба.Еми пробвахме,но не стана.Трябваше да се реже венеца,та тогава някакси да се извади,после да се връща венеца...нещо такова.А аз бях с нечовешки болки,нито Аулини,нито нищо не успокояваше болката.Не можех да ям,да спя.Накрая го извадихме.Зная че това е крайния вариант,но понякога се налага.

# 514
  • Мнения: 98
Лицево4елюстният ми каза, 4е не може да се излекува. Проблем ли е ако оставя така зъба- без ле4ение и без вадене? Зъбът никога не ме е болял. Единствената индикация е увели4еният лимфен възел.
Не съм специалист, откриха ми гранулом тая пролет, може да е стоял много години, откриха го при снимка, ми казаха ми, че може и да може да се излекува, ама може и да не може, зъбът ми е под коронка и не ми създава никакви грижи на тоя етап. Ако го отворят и се наложи да го извадят, ще трябва да се умъртвяват и съседните за мост, много разправии, болки и още зъби зян.
Ми не дадох да го пипат.
Грануломът си седи, зъбът си седи.
Не знам колко често се пие трихомонацид, аз го пих веднъж тогава и зарязах, мисля, че някой в тая тема по-рано пишеше за трихомонацида, оттук разбрах за него...а че имал страничен ефект - ми то всичко има странични ефекти, а трихомонацид се използва още отпреди ерата на антибиотиците, та не може лекарствата, които ние предписваме, да са безвредни, а всички останали да са все вредни...

# 515
  • Мнения: 196
Кайли, благодаря за мнението! Ако съм сигурна, 4е грануломите ще се излекуват ще ги лекувам, но не искам да дам маса пари, да изпитвам страх и какво ли още не и накрая да се наложи пак вадене на зъба.

# 516
  • Мнения: 98
може и да не се излекуват...принципно знам, че създават проблеми върху цялото тяло, щото като имаш нелекувани зъби и отива къде ли не...
е да, ама то пък е въпрос на баланс

А лимфен възел като се пипа, се подува, независимо къде е и независимо има ли гранулом, затова ти казах да спреш да го пипаш и да изчакаш месец-два да видиш дали ще се нормализира всичко...

На мен ми се наложи преди година да си сменя зъболекарката и попаднах на една луда, дето искаше да ми прелекува всички зъби, щото не били правилно лекувани, някои от тях отпреди 30 години и не ми създават проблеми, дай сега да отваря всички, да човърка, да плащам хиляди левове и прочие...та тогава зъболекари тук ми казаха, че принципно нещо като работи и не създава грижи, е по-добре да не се пипа.
Други зъболекари казаха, че трябва да се лекува, ми колкото зъболекари, толкова и мнения - ти си избираш...

# 517
  • Мнения: 196
То4но, 4е няма две еднакви мнения. Зъболекарят ще иска да го лекува, а лицево-4елюстният да го вади. Дано не прави проблем.

# 518
  • Варна
  • Мнения: 6 311
Писала съм преди месеци тук, че ми предстои лекуване на гранулом.
Това време дойде. Решиха да лекуват отдолу, през канала, не с операция. Преди няколко дни ми отвориха зъба, проходиха канала(добре, че е само един), промивки и сложиха лекарство. 3-4 дни имах само леки болки и то предимно вечер. До снощи. Цяла нощ болки, а аулинът не помогна. Получих и оток на бузата. Тази сутрин отидох до клиниката-изписаха ми антибиотици, а в понеделник трябва да кажа как се чувствам.
Днес болката не я броя, щом не е като снощната. Даже в момента въобще не ме боли, а само веднъж пих антибиотиците.

Кой до къде я докара? Simple Smile Много е удобно в момента някой да се похвали, че е оздравял, за да се обнадеждим.  Hug

# 519
  • Варна
  • Мнения: 451
Писала съм преди месеци тук, че ми предстои лекуване на гранулом.
Това време дойде. Решиха да лекуват отдолу, през канала, не с операция. Преди няколко дни ми отвориха зъба, проходиха канала(добре, че е само един), промивки и сложиха лекарство. 3-4 дни имах само леки болки и то предимно вечер. До снощи. Цяла нощ болки, а аулинът не помогна. Получих и оток на бузата. Тази сутрин отидох до клиниката-изписаха ми антибиотици, а в понеделник трябва да кажа как се чувствам.
Днес болката не я броя, щом не е като снощната. Даже в момента въобще не ме боли, а само веднъж пих антибиотиците.

Кой до къде я докара? Simple Smile Много е удобно в момента някой да се похвали, че е оздравял, за да се обнадеждим.  Hug



Не знам дали се брой, но преди 19 год. имах гранулом и се бях подул като балон. Рязаха ме, антибиотици, дренажи и т.н. Лекуваха ми зъба и от тогава все още е в усатата ми без да създава проблеми.
От личен и професионален опит знам, че зъб с гранулом, киста или гнойна торбичка се лекува успешно. Simple Smile

# 520
  • Варна
  • Мнения: 6 311
Дано и ние имаме този късмет!  Hug
Ако може да стане и по-бързо, с по-малко манипулации и по-малко болка- още по-добре.

Аз малко съм учудена, че преди толкова години се е лекувал гранулом. Май тогава вадеха зъба веднага! Thinking

# 521
  • Варна
  • Мнения: 451
Дано и ние имаме този късмет!  Hug
Ако може да стане и по-бързо, с по-малко манипулации и по-малко болка- още по-добре.

Аз малко съм учудена, че преди толкова години се е лекувал гранулом. Май тогава вадеха зъба веднага! Thinking

Тогава вече бях студент-зъболекар и моят асистент много искаше да ми помогне. Един вид бях с връзки  Wink

# 522
  • Варна
  • Мнения: 451
Дано и ние имаме този късмет!  Hug
Ако може да стане и по-бързо, с по-малко манипулации и по-малко болка- още по-добре.

Аз малко съм учудена, че преди толкова години се е лекувал гранулом. Май тогава вадеха зъба веднага! Thinking

Принципно не е проблем да се случи в едно или най-много две посещения... и без болка. Важното е да попаднете на специалист! Simple Smile

# 523
  • Варна
  • Мнения: 6 311
Дано и ние имаме този късмет!  Hug
Ако може да стане и по-бързо, с по-малко манипулации и по-малко болка- още по-добре.

Аз малко съм учудена, че преди толкова години се е лекувал гранулом. Май тогава вадеха зъба веднага! Thinking

Принципно не е проблем да се случи в едно или най-много две посещения... и без болка. Важното е да попаднете на специалист! Simple Smile
Уж така щеше да става, ама не. Реакция към лекарството в канала, слаб имунитет към предизвиканата инфекция или др.  Sad Между другото съм останала с впечатление, че при доста хора има болка след поставянето на това лекарство и масово не издържат с него повече от два дни. Аз даже тръгнах и да се подувам.
Вярно ли е това?

# 524
  • Варна
  • Мнения: 451
Дано и ние имаме този късмет!  Hug
Ако може да стане и по-бързо, с по-малко манипулации и по-малко болка- още по-добре.

Аз малко съм учудена, че преди толкова години се е лекувал гранулом. Май тогава вадеха зъба веднага! Thinking

Принципно не е проблем да се случи в едно или най-много две посещения... и без болка. Важното е да попаднете на специалист! Simple Smile
Уж така щеше да става, ама не. Реакция към лекарството в канала, слаб имунитет към предизвиканата инфекция или др.  Sad Между другото съм останала с впечатление, че при доста хора има болка след поставянето на това лекарство и масово не издържат с него повече от два дни. Аз даже тръгнах и да се подувам.
Вярно ли е това?

Не!

При мен се случва на 1-2 пациенти на година като средно имам около 300 пациента за кореново лечение в тежко състояние.

Общи условия

Активация на акаунт