Зъбен гранулом

  • 385 634
  • 897
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 627
Привет на всички в темата!
Преди месец се установи, че имам гранулом на долен 6 ти зъб в дясно.Това е зъб със запълнени канали преди 15 години сигурно.Не ми е създавал проблеми до миналия месец.Тогава започна да ме боли зъба, венеца беше побелял.От самосебе си отшумя болката.В четвъртък пак много ме заболя и отидох отново на зъболекар.Даде ми антибиотик и ме посъветва да извадя зъба.Тази нощ адски болки ме мъчиха....А на сутринта видях че съм се подула леко.Тъй като не искам да вадя зъба и да умъртвявам съседните за мост, има ли някакви други варианти за лечение.Моя зъболекар ми каза, че може да се извади само единия корен с една част от зъба и се свързах с една зъболекарка, която каза че може да направи манипулацията но пък до 15.02 е в отпуск.Мога ли да изчакам до тогава или да ходя да го вадя още в понеделник?
Извинявайте, че стана толкова дълго и объркано....

# 526
  • Мнения: 98
То първо може да има възможност да се излекува гранулома, ако става.
После може да се извади само корен, ама на мен ми каза моята, че е основен корен и зъбът е дъвкателен и няма да е стабилен после и вика само много пари, болка и разправии с неясен ефект.
И ако се извади може и имплант сигурно?
И аз имам гранулом там и аз не го пипам, щото после ще ми идат и съседните живи за мост..опитай до понеделник освен с антибиотик и с трихомонацид

# 527
  • Мнения: 164
Привет на всички в темата!
Преди месец се установи, че имам гранулом на долен 6 ти зъб в дясно.Това е зъб със запълнени канали преди 15 години сигурно.Не ми е създавал проблеми до миналия месец.Тогава започна да ме боли зъба, венеца беше побелял.От самосебе си отшумя болката.В четвъртък пак много ме заболя и отидох отново на зъболекар.Даде ми антибиотик и ме посъветва да извадя зъба.Тази нощ адски болки ме мъчиха....А на сутринта видях че съм се подула леко.Тъй като не искам да вадя зъба и да умъртвявам съседните за мост, има ли някакви други варианти за лечение.Моя зъболекар ми каза, че може да се извади само единия корен с една част от зъба и се свързах с една зъболекарка, която каза че може да направи манипулацията но пък до 15.02 е в отпуск.Мога ли да изчакам до тогава или да ходя да го вадя още в понеделник?
Извинявайте, че стана толкова дълго и объркано....
Аз мога да помогна резюмирайки моят случай - много гаден гранулом на 7ми долен вдясно.. Един зъболекар предложи вадене, но не ми се искаше и отидох при др препоръчана зъболекарка.. е, 100 х благодаря на тая жена, че не рече и отсече, че трябва да се вади, а седна, разгледа опциите за лечение, защото такива в действителност имаше и решихме да го лекуваме, не и да го вадим.. вярно, лечението си беше бая дълго даже все викаше, че 90 % ще трябва и антибиотик да пия, но и това ми се размина, но сполучливо и заслужено.. предния който ми спомена за вадене само беше цепнал, ако не се лъжа венеца и нататък лечението си продължих при тази жена - няколко пъти бърка в каналите, аз едва не вих от болка, че мн гной имаше, после пречисти, после лекарства няколко пъти и последната стъпка беше да вземе отпечатък, за да сложи метално пънче до момента в който ще мога да си позволя нещо качествено като коронка или др. и аз далече отидох, но мисълта ми е, че и при мен беше сложно и тежко, но имаше вариант освен екстракция..

# 528
  • Мнения: 627
Благодаря ви за отговорите.Започнах антибиотика на 6 часа от вчера и сега съм малко по- добре.Утре ще се видя отново със зъболекаря.Чудно ми е че нито един от двамата не предложи лечение, а единствен вариант вадене

# 529
  • Мнения: 164
Благодаря ви за отговорите.Започнах антибиотика на 6 часа от вчера и сега съм малко по- добре.Утре ще се видя отново със зъболекаря.Чудно ми е че нито един от двамата не предложи лечение, а единствен вариант вадене
Ами именно затова аз се допитах до друг зъболекар и ето че имаше опции освен екстракция.. Късмет и успех на теб с лечението!

# 530
  • Мнения: 2 752
не искам да вадя зъба и да умъртвявам съседните за мост
При моя мост зъбите не са умъртвени и сега като прочетох това, сериозно се замислих дали мостът ми е направен както трябва  newsm78

# 531
  • Варна
  • Мнения: 451
не искам да вадя зъба и да умъртвявам съседните за мост
При моя мост зъбите не са умъртвени и сега като прочетох това, сериозно се замислих дали мостът ми е направен както трябва  newsm78

Абе, хора що си търсите проблеми без да имате. Не търсете под вола теле или иначе казано под моста проблем. Simple Smile

# 532
  • Мнения: 1
Здравейте. Детето ми е на пет години имаше болки в пломбиран зъб който зъболекаря отвори и на следващия ден венецът беше много подут, а и цялото лице. Започна да пие антибиотик, но вече трети ден поддържа температура, която за малко сваляме и пак се вдига. Не знак какво да правим дали да го извадиме или да го лекуваме, все пак е млечен зъб.

# 533
  • Варна
  • Мнения: 451
Здравейте. Детето ми е на пет години имаше болки в пломбиран зъб който зъболекаря отвори и на следващия ден венецът беше много подут, а и цялото лице. Започна да пие антибиотик, но вече трети ден поддържа температура, която за малко сваляме и пак се вдига. Не знак какво да правим дали да го извадиме или да го лекуваме, все пак е млечен зъб.

Детето е малко за вадене на зъба. Ако не са го отворили, трябва да го отворят, за да изтече гнойта (предполагам, че има щом се е надуло и  е с температура). И да се проведе лечение на зъба. Слагайте студено на бузката, и му давайте повече течности.
Ще помогне също и хомеопатия в комбинация с антибиотика. Пишете ми на ични да ви кажа какво да му давате.
Пишете как е детето, моля!

# 534
  • Мнения: 87
Здравейте, след направена снимка се установи, че имам счупен инструмент в крив канал на горен 6ти. Утре ще се пробва хирург да го извади, но не ми даде никакви надежди,било почти невъзможно  Cry. Искам мнение на още няколко стоматолози, преди да пристъпя към вадене,ако може някакви координати в област Ст. Загора и Пловдив? Много благодаря!

# 535
  • Варна
  • Мнения: 451
Здравейте, след направена снимка се установи, че имам счупен инструмент в крив канал на горен 6ти. Утре ще се пробва хирург да го извади, но не ми даде никакви надежди,било почти невъзможно  Cry. Искам мнение на още няколко стоматолози, преди да пристъпя към вадене,ако може някакви координати в област Ст. Загора и Пловдив? Много благодаря!

Посъветвайте хирурга да не се опитва да го вади. Намерете си ендодонтист (специалист за лечение на коренови канали), който да го извади, защото ваденето на счупен инструмент не е толкова трудно (поне за мен е така).
Тук можете да видите някой от най-тежките счупени инструменти, с които съм се сблъсквал:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.473401932675491.126114 … 097818&type=3

# 536
  • Мнения: 2 382
За Пловдив - д-р Вангелов, д-р Димитрова от години работят с микроскоп. Д-р Манолова също е много добър ендодонтист и много рядко се случва да не успее да извади счупен инструмент, макар и без микроскоп.

# 537
  • Мнения: 1
Здравейте, преди няколко дни взе, че ме заболя един зъб, който е умървен и е с коронка и сега се чудя дали пък нямам гранулом. От няколко дни зъба не ме е болял, но все пак дали да не си направя една снимка и да отида при зъболекаря ми?

# 538
  • Варна
  • Мнения: 451
Здравейте, преди няколко дни взе, че ме заболя един зъб, който е умървен и е с коронка и сега се чудя дали пък нямам гранулом. От няколко дни зъба не ме е болял, но все пак дали да не си направя една снимка и да отида при зъболекаря ми?


Отидете на зъболекар и той ще прецени дали да ви направи снимка!

# 539
  • Мнения: 2
Здравейте !

Преди две седмици ме заболя един построен зъб. Оказа се гранулом. Доктора се опита да изчисти каналите , но преди години като са го правили са ми ги осакатили и единствения вариант беше вадене.
Извади го , и три дена ме боля. Оказа се че съм получила алвеолит. Сложи ми лекарство , което сменя на всеки два дена. И наистина ми олекна.
Проблема ми е че съседния ми зъб навремето беше опериран от киста преди няколко години , след това не съм го оправяла външно. Стои си дупчица. Когато ми извадиха съседния мисля че и той се инфектира. Венеца между извадения и оперирания е подут и болезнен. Доктора каза че щяло ми мине ,трябвало от само себе си да се успокои. Не било инфекция. Ама аз не мога да чакам да се успокои. През тези две седмици супер много ми се налага да прибягвам от аулин. 
Болката на извадения зъб наистина я няма.  Но другата също е много дразнеща.
Моля кажете ми как да го успокоя това ? От тетрата ме боли. Искам да му помогна по бързо да се успокои , защото не мога карам вечно на аулин.

Общи условия

Активация на акаунт