Зъбен гранулом

  • 386 389
  • 897
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 98
Въпрос към зъболекарите - имам гранулом на 6 долу мое дясно от години.
В същото време от години понякога се появява болка в дясната ми челюст, която се движи, от пред ухото надолу на самия край на лицето, дето е костта и после към устните. Боли ухото понякога, понякога вратът надолу, понякога под окото. Преди 3-4 години имах проблеми с това ухо и една докторка УНГ ми каза, че било ог шип на ставата пред ухото. Нощно време не ме боли, като почна да движа ставата - да ям, говоря, започва да боли, също май като вляза на студено в тия жеги в супермаркет и там има едни зони сигурно с 10 градуса. Като намажа отвън с мехлем, поспира.
Та въпросът ми е може ли тая болка да е от гранулом на 6-ти зъб, от последния до него, 7-ми, който има една много стара пломба и въобще дали е по-вероятно да е от ставата или неврит на троичния нерв?

# 676
  • Мнения: 700
Въпрос към зъболекарите - имам гранулом на 6 долу мое дясно от години.
В същото време от години понякога се появява болка в дясната ми челюст, която се движи, от пред ухото надолу на самия край на лицето, дето е костта и после към устните. Боли ухото понякога, понякога вратът надолу, понякога под окото. Преди 3-4 години имах проблеми с това ухо и една докторка УНГ ми каза, че било ог шип на ставата пред ухото. Нощно време не ме боли, като почна да движа ставата - да ям, говоря, започва да боли, също май като вляза на студено в тия жеги в супермаркет и там има едни зони сигурно с 10 градуса. Като намажа отвън с мехлем, поспира.
Та въпросът ми е може ли тая болка да е от гранулом на 6-ти зъб, от последния до него, 7-ми, който има една много стара пломба и въобще дали е по-вероятно да е от ставата или неврит на троичния нерв?

Ти сама си отговаряш на въпроса. Всички тези симптоми говорят за гранулом и последствията от него. Причината за тези симптоми е гранулома! На колкото доктора отидеш, толкова диагнози ще получиш, но те не ти дават причината. Дали е шип, неврит и т.н няма значение.
Ти трябва да отстраниш причината - гранулома или зъба.

Не отлагай, че се стига и до загуба на периферно зрение и други сложнотии...

# 677
  • Мнения: 6 529
При мен болката се оказа от друг зъб, а не от този, който зъболекарката отвори ... като си мислеше, че има гранулом

# 678
  • Мнения: 98
Цитат
Причината за тези симптоми е гранулома!
Интересно, сефте чувам шип да се образува от гранулом...имам чувството, че придавате някакви нечувани мистични сили на тия грануломи.
Така или иначе вече ходих на зъболекар, в понеделник ще отваря зъба, щото явно има и изгнил корен и все пак казва, че щял да го пълни с лекарство и да стои с него 2 месеца и пак да го лекува.
Аз се учудих неимоверно, може ли наистина гнил корен с огромен гранулом да се излекува или само пари ще ми събира...

# 679
  • Мнения: 700
kaily , а ти сигурна ли си, че като ти е казал лекаря, че имаш шип, наистина имаш шип.
Ако вярваш 100% на лекарите, няма защо да пишеш в темата. Те ще ти обяснят всичко, даже и това което не е вярно.

Не твърдя, че гранулама ти е предизвикал шип. Разсъждавах върху симптомите, а не върху разни недоказани диагнози...

# 680
  • Мнения: 98
Не вярвам на лекарите, затова търся мнение и тук.
Но вярвам на факта, че болката отдясно, където и да е, спира, като се намажа там, където оня УГН ми каза да мажа с Алгезал. Все си мисля, че ако е от гранулома, с външно мазане с паста Алгезал пред и под ухото няма да мине..права ли съм?
Така или иначе, имам и там някаква малка болка, при гранулома, вдигнах ръце и задействах зъболекар.

# 681
  • Варна
  • Мнения: 6 312
При мен болката се оказа от друг зъб, а не от този, който зъболекарката отвори ... като си мислеше, че има гранулом
Не ми се е случвало от дете(т.е. от поне 25 и нагоре години). Да ми отворят съседен на болящия зъб.За мен това е безобразие в наше време.
Една рентг. снимка преди манипулацията щеше да даде посока за действие.

Изобщо не пренебрегвайте влиянието на грануломите върху организма като цяло! Един гранулом може да дреме с години преди да избухне. И през цялото време всъщност това е една инфекция в главата.
Панорамната снимка може да заостри вниманието към евентуален гранулом. Ако се появят съмнения за такъв някъде идва ред на секторната снимка. Това го препоръчвам най-вече на тези от вас, които имат умъртвени зъби от години.

# 682
  • Мнения: 6 529
При мен болката се оказа от друг зъб, а не от този, който зъболекарката отвори ... като си мислеше, че има гранулом
Не ми се е случвало от дете(т.е. от поне 25 и нагоре години). Да ми отворят съседен на болящия зъб.За мен това е безобразие в наше време.
Една рентг. снимка преди манипулацията щеше да даде посока за действие.

Изобщо не пренебрегвайте влиянието на грануломите върху организма като цяло! Един гранулом може да дреме с години преди да избухне. И през цялото време всъщност това е една инфекция в главата.
Панорамната снимка може да заостри вниманието към евентуален гранулом. Ако се появят съмнения за такъв някъде идва ред на секторната снимка. Това го препоръчвам най-вече на тези от вас, които имат умъртвени зъби от години.

Болният зъб дори не беше съседен, а долен мъдрец. След това показах снимката на други зъболекари и те не видяха гранулом, защото въпросното петно съвпадаше със синуса. Казаха, че може да се обърка човек

# 683
  • Мнения: 1 874
Въпрос към зъболекарите !

Става въпрос за дете на 6 год и половина. Детето е с 4 лекувани пулпита- лекуваха ги април -  май месец тази година. Сега, от от около две седмици , детето получава епизоди на силна болка в единият от излекуваните пулпити.Като  се появава над зъба и някакво като топче подутичко и с някаква течност вътре. Като на два пъти само се пука  явно и се прибира венеца, единият път му го пукнаха в зъболекрският кабинет...отвориха зъба като махнаха пломбата седя така два дни, след които сложиха му формалин резорцин мисля. Това преди 3 дни някъде и от тогава поне за сега няма подуване и болки... но при докосване на венеца само над този зъб има болка. Въпроса ми е какво може да е това ? лекарката дори неми каза какво е... не ми вдъхва доверие цялата работа... Проблема е точно над единият пулпит- това е 4 ти зъб горе дясно кътника.

# 684
  • Варна
  • Мнения: 334
Въпрос към зъболекарите !

Става въпрос за дете на 6 год и половина. Детето е с 4 лекувани пулпита- лекуваха ги април -  май месец тази година. Сега, от от около две седмици , детето получава епизоди на силна болка в единият от излекуваните пулпити.Като  се появава над зъба и някакво като топче подутичко и с някаква течност вътре. Като на два пъти само се пука  явно и се прибира венеца, единият път му го пукнаха в зъболекрският кабинет...отвориха зъба като махнаха пломбата седя така два дни, след които сложиха му формалин резорцин мисля. Това преди 3 дни някъде и от тогава поне за сега няма подуване и болки... но при докосване на венеца само над този зъб има болка. Въпроса ми е какво може да е това ? лекарката дори неми каза какво е... не ми вдъхва доверие цялата работа... Проблема е точно над единият пулпит- това е 4 ти зъб горе дясно кътника.



Това което наричате топче с течност се казва фистула и е каналче през което изтича серозна или гнойна течност. Тя е в следствие от инфекция в някой то лекуваните зъби ( най-вероятно). Това което е направил колегата е правилно ( да отвори зъба да почисти и затвори с медикамент. Сега трябва да за изчака малко и нещата ще се успокоят. Фистулата сама ще изчезне, ако тя остане значи инфекцията не е премахната.

# 685
  • Мнения: 1 874
Въпрос към зъболекарите !

Става въпрос за дете на 6 год и половина. Детето е с 4 лекувани пулпита- лекуваха ги април -  май месец тази година. Сега, от от около две седмици , детето получава епизоди на силна болка в единият от излекуваните пулпити.Като  се появава над зъба и някакво като топче подутичко и с някаква течност вътре. Като на два пъти само се пука  явно и се прибира венеца, единият път му го пукнаха в зъболекрският кабинет...отвориха зъба като махнаха пломбата седя така два дни, след които сложиха му формалин резорцин мисля. Това преди 3 дни някъде и от тогава поне за сега няма подуване и болки... но при докосване на венеца само над този зъб има болка. Въпроса ми е какво може да е това ? лекарката дори неми каза какво е... не ми вдъхва доверие цялата работа... Проблема е точно над единият пулпит- това е 4 ти зъб горе дясно кътника.



Това което наричате топче с течност се казва фистула и е каналче през което изтича серозна или гнойна течност. Тя е в следствие от инфекция в някой то лекуваните зъби ( най-вероятно). Това което е направил колегата е правилно ( да отвори зъба да почисти и затвори с медикамент. Сега трябва да за изчака малко и нещата ще се успокоят. Фистулата сама ще изчезне, ако тя остане значи инфекцията не е премахната.

Много благодаря за отговора ! Grinning

# 686
  • Мнения: 1 874
Въпрос към зъболекарите !

Става въпрос за дете на 6 год и половина. Детето е с 4 лекувани пулпита- лекуваха ги април -  май месец тази година. Сега, от от около две седмици , детето получава епизоди на силна болка в единият от излекуваните пулпити.Като  се появава над зъба и някакво като топче подутичко и с някаква течност вътре. Като на два пъти само се пука  явно и се прибира венеца, единият път му го пукнаха в зъболекрският кабинет...отвориха зъба като махнаха пломбата седя така два дни, след които сложиха му формалин резорцин мисля. Това преди 3 дни някъде и от тогава поне за сега няма подуване и болки... но при докосване на венеца само над този зъб има болка. Въпроса ми е какво може да е това ? лекарката дори неми каза какво е... не ми вдъхва доверие цялата работа... Проблема е точно над единият пулпит- това е 4 ти зъб горе дясно кътника.



Това което наричате топче с течност се казва фистула и е каналче през което изтича серозна или гнойна течност. Тя е в следствие от инфекция в някой то лекуваните зъби ( най-вероятно). Това което е направил колегата е правилно ( да отвори зъба да почисти и затвори с медикамент. Сега трябва да за изчака малко и нещата ще се успокоят. Фистулата сама ще изчезне, ако тя остане значи инфекцията не е премахната.

Много благодаря за отговора ! Grinning

А може ли да ми кажете тази инфекция в лекуван от пулпит зъб  на какво се дължи... ? Не добре лекуван пулпит или други причини  може да има ?

# 687
  • Варна
  • Мнения: 334
Въпрос към зъболекарите !

Става въпрос за дете на 6 год и половина. Детето е с 4 лекувани пулпита- лекуваха ги април -  май месец тази година. Сега, от от около две седмици , детето получава епизоди на силна болка в единият от излекуваните пулпити.Като  се появава над зъба и някакво като топче подутичко и с някаква течност вътре. Като на два пъти само се пука  явно и се прибира венеца, единият път му го пукнаха в зъболекрският кабинет...отвориха зъба като махнаха пломбата седя така два дни, след които сложиха му формалин резорцин мисля. Това преди 3 дни някъде и от тогава поне за сега няма подуване и болки... но при докосване на венеца само над този зъб има болка. Въпроса ми е какво може да е това ? лекарката дори неми каза какво е... не ми вдъхва доверие цялата работа... Проблема е точно над единият пулпит- това е 4 ти зъб горе дясно кътника.



Това което наричате топче с течност се казва фистула и е каналче през което изтича серозна или гнойна течност. Тя е в следствие от инфекция в някой то лекуваните зъби ( най-вероятно). Това което е направил колегата е правилно ( да отвори зъба да почисти и затвори с медикамент. Сега трябва да за изчака малко и нещата ще се успокоят. Фистулата сама ще изчезне, ако тя остане значи инфекцията не е премахната.

Много благодаря за отговора ! Grinning

А може ли да ми кажете тази инфекция в лекуван от пулпит зъб  на какво се дължи... ? Не добре лекуван пулпит или други причини  може да има ?

Няма как да ви кажа без дори да съм виждал зъба.

# 688
  • Мнения: 700
При млечните зъбки гаранцията за излекуван пулпит и инфекция малко зъболекари могат да дадат... Иначе големи приказки се говорят.
 
Ние минахме на вариант - лекуване на пулпит, временна пломба с цинкова паста. Ако се появи фистула и болка махам аз или зъболекаря пломбата, за да се дренира зъба. Инфекцията излиза не през венеца а през отворения зъб. Така няколко години докато ги смени... Може да се сложи друга временна пломба, ако сте санирали зъба - лайка, смрадлика жабурене, прополис и др. естествени антибиотици...

Третирай с прополис директно в зъба или с клеева тинктура. Също намажете зъбите със сребърен нитрат при зъболекар, който е по старите технологии и може да работи без упойка.

Модерните технологии са много инвазивни и груби - упойки, постоянни пломби и така до безкрайност - абонираш се за зъболекаря и си даваш парите...
Има една тема: "Алтернативно зъболечение" там съм описала подробно как се спасямаме ние след падане на емайла на млечните зъбки след 2 ваксини една след друга.

По-здрави!

# 689
  • Мнения: 98
Така, моята одисея с гранулома на 6-ти зъб мое дясно долу. След като ми е умъртвен зъба 2009 и лошо запълнен, при снимка през 2013 се видя гранулома - дифузен. Аз тогава нищо не му правих, но в последните месеци започна да ме боли някъде там и около. Добре, кандисах, отидох на зъболекар, той сряза коронката, чисти корените и сложи лекарство, което стоя един месец. Първите дни ме понаболваше, но и венецът беше, май каза - мъртъв, в смисъл горе при зъба беше мъртвешко син (и изгнил).
Днес, месец по-късно, отидох, той ми махна лекарството и запълни зъба. Каза, че това е достатъчно и септември да ходя да изгради щифт- пънче и после нова коронка. Не съм правила втора снимка, каза да си направя, преди да ида при него или дори още сега.
Въпросът ми е - след като вече изчетох купища научно-популярна литература, разбрах, че грануломът се лекува с месеци и ако не може да се излекува, уви, зъбът се вади. Сега редно ли е да си давам пари и за коронка, наистина много ми се иска да е приключила одисеята на този зъб, но дали това е достатъчно за един огромен дифузен гранулом, да не се наложи скоро пак да ми режат коронка и пари наново..

Общи условия

Активация на акаунт