задължително ли е...

  • 1 558
  • 15
  •   1
Отговори
Момичета, искам да ви попитам дали всички сте посетили триизмерен ехограф? Моята гинеколожка ми беше дала адрес за такъв и ми каза, че ако желая мога да го посетя, но аз не го направих. Вие ходихте ли и по-спокойни ли се чувствахте? Защото понякога си задавам въпроса дали не трябваше да отида...

# 1
  • Мнения: 3 562
Не е задължително Laughing
За твое успокоение можеш да го направиш, но чак да е задължително Thinking
Аз не съм ходила, но имах доворие на гинеколога, който наблюдаваше бременеенето ми  Laughing пък и тук нямам идея дали има #Silly

# 2
  • Мнения: 5 228
Не е задължително - аз примерно не съм ходила. Ако е добър спезиалиста, и на обикновен би трябвало да вижда каквото трябва.

# 3
  • Мнения: 430
Като казваш "трябваше ли...", какво означава? Че вече си родила? В такъв случай, защо питаш? Thinking  Каквото било-било!
Иначе би било добре да се види бебето и на такава джаджа. Може да се видят някои аномалии, за които е добре да се знае преди раждането.

# 4
и аз мисля така, но все пак...
абе каквото е рекъл Господ да бъде....

# 5
  • Мнения: 4 965
На триизмерния ехограф могат да се видят някои аномалии, както и най-точно да се определи положението на бебето. Общо взето, полезен е и за твое успокоение можеш да отидеш.
Само не разбрах дали докторката ти е дала само адрес (т.е. в случая не е сметнала, че е необходим такъв преглед, а просто ти е препоръчала някой неин познат) или направление (направление дават при някакви проблеми и тогава прегледът е безплатен и задължителен).
Ако обаче целта ти е единствено да разбереш пола - няма смисъл. Заради проблеми с бременността, мен ме гледаха 2 пъти на такъв ехограф - първият път казаха, че едното е момче, а другото не се вижда. Втория път (в деня преди раждането) ме увериха, че са момче и момиче. Глупости на търкалета  Twisted Evil, защото и двете са девойки.

# 6
  • Мнения: 507
Не, не е задължително.

# 7
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Аз не ходих, защото във Варна нямало такъв ехограф. Ако имаше щях да отида за успокоение. Simple Smile

# 8
# 9
  • Варна
  • Мнения: 632
Не е задължително,но наистина за твое успокоение можеш да отедиш. Аз разбрах за този ехограф едва в 9 месец и не ми се даваха 40лв. за такъв преглед.Но пък отидох след раждането-на 10 ден,защото вдигах много висока Т и се съмняваха дали няма остатъци от плацента или нещо такова.Много съм доволна от д-р Давидков (в новият мед.к-с Младост с/у у-ще "Гео Милев"), който ме прегледа.Е поизръсих се малко,но пък човека провери за възникване на всевъзможни усложнения и на финала се оказа,че нищо ми няма  Grinning  
Уф,аз пак се отплеснах Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 411
Аз лично не съм ходила и не мисля че е задължиелно.

# 11
  • Мнения: 532
Не е задължително , ако изришно не те е пратил лекуващия  лекар. Всичко останало е за собствено успокоение.

# 12
  • Мнения: 216
Мисля, че е полезно. Пък и на мен ми беше любопитно какъв е пола и разбира се най-вече всичко ли е ок с бебето!

# 13
  • Мнения: 2 327
Едно време бабите ни все на такъв са ги гледали:-)
Нищо не е задължително май по време на една бременност, но има неща, които са препоръчителни. Триизмерния ехограф е нова технология и може да ти даде повече информация, но дали ще ти е от полза не е много ясно. Освен това и за там трябва специалист:-).
Според мен спокойно можеш да го пропуснеш, освен ако нямаш наистина сериозни причини да се притесняваш, че нещо не е наред.
Пола си се вижда и на нормален ехограф, стига да разбира доктора:-).

# 14
  • София
  • Мнения: 299
Аз даже не бях чувала за такова нещо.  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт