връзката м/у интелекта и алкохола

  • 2 938
  • 49
  •   1
Отговори
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Стадо биволи се движи толкова бързо, колкото най-бавния бивол в стадото. Когато стадото е гонено,най-бавните и най-слабите биволи са най-отзад. Те биват убивани най-напред. Този естествен подбор служина цялото стадо, понеже чрез редовното отпадане на най-слабите в стадото то запазва или даже подобрява скоростта и здравето си.

Подобно на това човешкият мозък може само толкова бързо да работи, колкото скоростта на електрическия сигнал на
най-бавните му клетки позволява. Най-новите епидемиологични изследвания показват, че чрез прекомерна употреба на алкохол биват убивани мозъчни клетки, но при това най-слабите и най-бавните първи измират. Това ще рече, че редовната употреба на алкохол помага за елиминирането на слабите мозъчни клетки и прави мозъка по-бърз и по-ефективен.
Резултатите от това обширно изследване потвърждават причинно-следствената връзка между уикенд-купоните и работоспособността. Това обяснява също така защо работещите хора малко след напускането на университета или след сватба не могат да се сравнят по работоспособност със студентите.

Само който не спира да се отдава на неограничената употреба на алкохол, може да поддържа интелектуалното ниво, което е имал докато е бил студент.
Така че това е призив. Когато нашата държава изгуби технологическия си напредък, не трябва да се крием! Нека всички задружно се върнем по кръчмите и запием, защото нашите работодатели и нашата страна се нуждаят от най-доброто, на което сме способни, и не трябва да си опропастяваме шансовете за кариера.

Нека живеем с бутилката и дадем всичко от себе си!

Предупредете ваши приятели, познати и колеги, които според вас има опасност да изгубят
 Joy Joy Joy

 Drunk

# 1
  • Мнения: 1 629
Чудесна тема, чудесна теория!
Обаче, имам технически проблем. Понякога точно онази маловажна информацийка от ония смотани убити клетки, рязко ми потрябва и изглеждам ужасно тъпа, като не мога да я възпроизведа.

# 2
  • Мнения: 189
много благодаря, вече ще пия с оправдание Simple Smile

# 3
  • Мнения: 516
Съгласна съм с теорията. Когато съм пила, се усещам много умна. Факт!  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 3 405
От три дни съм в най-умната си фаза. Предната вечер убих солидно количество най-бавни мозъчни клетки. Да внимават тези след тях!

# 5
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
и аз скоро възнамерявам да стана умна  smile3521

# 6
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 060
Замислих се. И наистина познатите ми, които редовно употребяват алкохол /вкл. аз Mr. Green/, са по-умни, от тези, които казват:"Ама как...аз не пия".
Хайде наздраве за умните Drunk

# 7
  • Мнения: 1 079
И изобщо, прав си е старият Фьодор Михайлович, който твърди, че всички, които не пият, са или болни, или подлеци. Има нещо нездраво и съмнително в трезвеника. Възприемам хората, които не пушат, тяхна си работа, дори възприемам тези, които не се заглеждат след жените по улицата, макар че... Но както и да се мъча, не мога да възприема непиещия за нормален. Непиещият е маниак и точка по въпроса. Всеки, който се опита да облече трезвеността в подкупно, здравословно и благообразно обяснение, е гад, мръсник, безочлив продажник. Да не пиеш, означава да живееш като идиот. Да си противоестествен и пластмасов като вегетарианец. Липсата на алкохол води до оглупяване и тежка шизофрения. Изкривяват се представите за света. Човек, който не пие, е обладан от нечисти сили, служи на дявола и извънземните, става гей или умира от гъбички и херпес.

Аз пия. Обичам да пия. Много пия. Ето дори сега съм си пийнал. От обяд почнах на ракийка. После поспах, събудих се и си отворих една биричка, жив и здрав да съм още сто години. Но не съм алкохолик. Наречи ме какъвто искаш - лъжец, неудачник, мечтател, безхарактерен тип, но не и алкохолик. Не бих могъл да бъда. Генетично, разбираш ли, не ми е заложено. Пияница може да съм. Това със сигурност съм. Но не съм алкохолик. Защото аз съм това, което съм и никога няма да бъда това, което не съм... Чакай сега да ти обясня...

http://liternet.bg/publish8/nfenerski/alkoholik.htm

 

# 8
  • Мнения: 14 654
Винаги съм знаела, че математиците и алкохолиците вървят ръка за ръка.

# 9
  • Мнения: 822
Аз пък вече си имам обяснение,защо математиката ми куца...

# 10
  • Мнения: 3 405
И на мен ми куца. Сигурно се е помещавала из задните редици.

# 11
  • София
  • Мнения: 62 595
Знаех си! Връзката между интелекта и алкохола е в пряка зависимост от броя на студентските години, изкарани в купонясване. Колкото повече са тези години, толкова по-ярък интелект се наблюдава. (брей, как го казах само)
Ха, наздраве! newsm24

# 12
  • Мнения: 6 991
Е сега разбрах защо не мога 5 пъти да взема историческата граматика. Явно трябва хубавко да се натряскам преди изпита, а не да заспя с учебника Mr. Green

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
Е сега разбрах защо не мога 5 пъти да взема историческата граматика. Явно трябва хубавко да се натряскам преди изпита, а не да заспя с учебника Mr. Green

Учебникът служи за подложка на чашата.

# 14
  • Мнения: 6 991
И повод да си викнеш колега да се чукнете за наздраве Whistling

Общи условия

Активация на акаунт