Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!
От вчера имам леко възпаление на едната гърда. Засега се справям без антибиотик, но все още имам болка и зачервяване. Иначе днес температурата ми е под 38 гр. /37.2-37.6/
Бебето ми е на 35 дни. И понеже го храня с изцедена кърма от шише, според докторката трябва да изхвърлям кърмата от засегнатата гърда, не може да я съхранявам в хладилник и да храня с нея бебето.  newsm78 Само че аз само от другата не мога да събера за едно хранене и се чудя дали е права или това е някакво остаряло схващане.
А и още - ако вдигна над 38 гр отново трябва изцяло да прекратя храненето с кърма докато, сваля температурата.
Въпросът ми е да последвам ли съветите или не? Съхранила съм кърмата от сутринта, но сега се взех да се двуумя, ако я дам да не навредя нещо на бебето си  Rolling Eyes
Цитирай

София, Младост 2

Това, което описваш, не прилича на мастит, а просто на запушване на каналче - особено щом не са ти изписали веднага антибиотик, значи положението не е сериозно и би трябвало до ден-два да си ок Very Happy
Дори при класически мастит препоръките са бебето да се кърми максимално често от засегнатата гърда, за да може тя да се изпразва добре. Маститът не е инфекция на млякото, а на съединителната тъкан на гърдата - в млякото инфекция няма, а защитните фактори в кърмата унищожават огромна част от известните бактерии.
Температурата на майката не се отразява на кърмата - просто не можеш да вдигнеш такава температура, че да има ефект върху белтъците (те се променят при температура, доста по-висока от 42 градуса Laughing - да не забравяме, че когато се взима кърма от банката за кърма, тя е преминала пастьоризация при над 60 градуса, без това да я е повредило).
Цитирай

Благодаря, hedra!   Hug
Цитирай

Пловдив

Моята педиатърка също ме предупреди, че при температура - не давам кърма! (аз също я давам от шише)
Не съм се интересувала за подробности, тъй като до сега не ми се е налагало, но ако се случи, бих дохранила с АМ! Няколко приема са по-добрия вариант, от колкото да рискувам с кърмата! Все пак АМ не е отрова, нали?  Hug
Цитирай

София, Младост 2

Това си е твое решение. Но все пак е добре човек да знае какви са рисковете, нали - ти не си попитала всъщност защо е вредно, за да знаеш на какъв риск би изложила бебето? Тогава можеш ли да знаеш, че има риск наистина?
И дали рискът е по-за предпочитане от това бебето да направи например остра алергична реакция към млякото, да получи задух, разстройство, обриви и т.н., за които е пределно добре известно, че могат да се случат дори при еднократен прием на АМ от чувствителни бебета Thinking Не те плаша и не твърдя, че АМ е отрова - просто искам да ти покажа, че човек наистина трябва да се интересува от всички подробности, тъй като става въпрос за собственото му дете и е важно да може една ситуация да се прецени от всички възможни ъгли.
Цитирай

Банско

Аз съм от тези, които вече са "експериментирали" с бебето си. 3 пъти съм кърмила с температура над 39 градуса, като единия път беше мастит, пиех и антибиотик. На бебето нищо му нямаше-и трите пъти цялото семейство се натръшкахме болни, по седмица бяхме на легло, а малкия кихаше по 2 пъти и оздравяваше.
Имам приятелка, която по съвет на лекар даваше АМ докато си лекуваше мастита. В резултат на това бебето се отби, а мастита и мина за 2 седмици, понеже когато бебето суче гърдата се изпразва много по-добре и мастита минава по-бъзро.
Цитирай

София

Просто няма начин природата за толкова стотици хиляди години съществуване на бозайниците и в частност нахората да не е предвидила и изградила защитен механизъм за кърмата, която бебето получава, когато майката е болна, с температура и т.н.
В природата ако майката е болна вероятността бебето да е болно/заразено от същото е голяма, и точно тогава ако майката го остави и гладно и жадно, това е равносилно на смърт...това ми звучи нелогично невероятно и абсурдно/ щото в природата няма магазини и АМ/.Още повече че именно когато не се чувстват добре бебетата търсят да сучат и повече и по-често.
Още по-нелогично ми звучи проблем от недостатъчно сучене на бебето, какъвто е в крайна сметка мастита и запушения канал, да се оправя със несукане...
Не се притеснявай да питаш докторката си като ти казва нещо- защо го казва, какъв е риска и от лечението и от това да продължиш да кърмиш.
Ти трябва да решиш, не тя еднолично. това е твоето дете, един ден какво ще му кажеш ами тя докторката каза , аз изобщо не а питах защо... докторката ти дължи обяснение.
Цитирай

София

Аз мога да се включа с личен опит. Аз имах мастит миналата година, по това време и бебето ми беше горе-долу колкото твоето. Не съм я спирала да суче - дори напротив - тя ми помогна да се справя по-бързо с мастита. На такава малко възраст е ценна всяка капка майчино мляко. Досега не съм чула за бебе, натровило се с кърма.
Цитирай

Абе при мен проблем е, че не суче /пробвам я, но не иска вече  Confused/, ама това е отделен въпрос
Благодаря, момичета за отговорите! Давам си й кърмата цял ден, в крайна сметка за това се мъча постоянно с тази помпа - да поема детето ми кърма все пак, а не да я хвърлям в мивката. Като, разбира се, ако имаше проблем, без колебание щях да дам АМ.
Бях се уплашила наистина при престой от няколко часа в хладилника, да не развие някакви бактерии вътре, ако има възпаление на гърдата. Но ето, въобще не знаех  Embarassed, че кърмата остава незасегната от инфекцията.  А за температурата над 38 гр обяснението беше, че се променял състава й.
« Последна редакция: сб, 22 дек 2007, 19:30 от арабела »
Цитирай

при палмите, влагата и комарите

да потвърдя и аз - с два мастита (над 40 градуса температура първият път) и 1 курс с аугментин - нямаше проблем за детето.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.