Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Те това ми е въпросът с няколко подвъпроса, както ще видите по-долу Mr. Green.
Ирника няма изцяло заместено хранене на този етап - на обед, когато хапва зеленчуково пюре  (без мляко) суче преди или след това, привечер, когато яде каша, в която добавям АМ (правя каша с 60мл АМ), процедираме по същия начин. Другите и хранения са: нощем и сутрин - кърма, вечерното кърма и сериозна добавка АМ.
Знам, че не се препоръчва заменяне на млечно хранене до 1г., но виждам, че за да влезе нещо ново, трябва нещо да отпадне. За сега ограничавам количествата на новите храни до 90-100мл, за да не пропускаме млечната част.
Но се чудя дали да не увелича дозата на зеленчуковото и на кашата, добавяйки АМ?
Споделете как практикувате вие и какви количества пюре и каши предлагате/предлагахте на децата си на 6-7м възраст. Very Happy
Цитирай

София

До 1г. се стараех всяко хранене на Иво да съдържа и млечен продукт.
Най-малко имаше в попарата-сиренето и маслото. Иначе-зеленчуковитe му пюрета правех с кърма или с АМ, кашите бяха млечни, киселите бяха млечен крем с плод.
« Последна редакция: ср, 26 дек 2007, 09:43 от Vivi »
Цитирай

Варна

И аз от доста време мисля по този въпрос.....и някак от самосебе си се случи. Днес за първи път Гого отказа цицка на обяд. Постепенно увеличавах количеството на зеленчуковото пюре (на обяд), докато днес "забърках" 190 грама. Очевидно му беше достатъчно. Но ми се ще да добавям млечна съставка, може би млечна каша, но за цедена кърма и дума да не става (кошмарно ми е да се цедя, предпочитам да суче).
Цитирай

Pyce

Моя син все още няма изцяло заместено хранене,иска си млякото.
Мисля,че сте много малки за изцяло заместено,защо бързаш толкова?
Поне до годинка млякото/кърмата трябва да е преобладаващата храна спред мен.
Цитирай

София

Заместих месец и половина след захранването. Той е лаком, хареса зеленчуковите пюрета и просто нямаше как да додавам на 130-190 грама пюре.
Цитирай

Варна

Какво разбираш под заместено хранене?
На 7 месеца сина ми ядеше зеленчуково пюре за обед и каша следобед.
Цитирай

София

Подобна на ситуацията на valerie е и нашата  Mr. Green  - за това и запитах, тъй като за момента аз стопирам количествата на не млечните храни, а всъщност бих предпочела да се водя по детето.
Олинце, точно това което описваш разбирам като заместено хранене - т.е. такова, което не е само млечно - било то АМ или кърма  Very Happy.
Благодаря ви за отговорите! Пожелавам ви прекрасни празници!  Hug
Цитирай

Sofia

Синът ми утре ще стане на 6 месеца. Обедното хранене заместих на о/о 4 месеца, със зеленчукови пюрета - готови, в тях има и ориз / нишесте / рапично олио. Мляко със зеленчуците не давам. Напоследък хапва и месно пюре по малко на обед. Следобедното хранене също заместих преди 5 месеца, но тогава добавям АМ в кашата, понеже вземам безмлечни. Не мога да си представя причина, налагаща да не бъде заместено млечно хранене до годинка. Че повечето деца имат зъби доста по-рано!? Е, освен, ако няма някакви медицински съображения по-особени...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.