Незабелена буба - събира смегма

  • 19 486
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 755
Пуснах темата в "Здравословни проблеми", но се надявам тук да ми отоворят повече майки, защото съм притеснена доста. На моето дете все още не му е забелена бубата - стои си както беше при раждането. От около 10 дни забелязвам, че му се е събрала смегма, а не успявам да я почистя, въпреки че го дърпам леко - не става. Опитвам всеки ден, още от раждането да забелвам - не помръдва. Водих го на педиатъра и на уролог - казват да си остане така и да мажа с Фуцидин. Мажа и опитвам да почистя, ама резултат никакъв. В началото беше по-малко, сега започна да се събира повече, има и големи парчета под главата, вижда се през кожата.  Отворчето о където пиша е зачервено, а като го дърпам се зачервява още повече. Какво да правя, дайте ми съвет. Да го заведа ли да го издърпа хирург? Пречи ли да остане така? Може ли от това да вдига температура?
 

# 1
  • Мнения: 146
Не знам какво да те посъветвам. Нашият педиатър ни каза сами всяка вечер да дърпаме малко по малко и ако не се получи, чак на годинка да идем при хирург. За проблема който имате - споделила ли си с педиатъра, той най-добре знае и може да ти отговори на въпросите. Пожелавам успех, защото знам, че проблемите от този род са много неприятни.

# 2
  • Мнения: 1 371
Мисля, че щом не можеш да го изчистиш напълно, ходи при педиатъра - да го забели колкото е нужно. Педиатърката на Алекс му го дръпна на шест месеца. За какъв хирург става въпрос??
Доколкото знам, може инфекция да получи от събраната мърсотия.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 524
Не знам какво да те посъветвам. Нашият педиатър ни каза сами всяка вечер да дърпаме малко по малко и ако не се получи, чак на годинка да идем при хирург.
на нас ни казаха същото и от около 3тия месец всяко къпане му подръпваме кожичката и досега имаме успех. също е важно като почистваш и ако му е вече повече дръпната кожичката да почистиш отдолу, заради опасността да се събере непочистено там. ако се зачерви, на нас ни казаха да мажем с имазол по 1 път след баня и сутрин след почистване Peace

# 4
  • Мнения: 9 895
педиатърът ви би трябвало да ви прати при подходящия хирург  Peace те си знаят работата.

# 5
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Нямам момче, но да кажа какво бяха казали на сестра ми. След забелване да кисне в отвара от смрадлика за малко и след това да маже с Дентинокс-има лидокаин и облекчава.

# 6
  • София
  • Мнения: 43 904
Аз не виждам защо се притесняваш, по-притеснително е ако не се сабира....смегмата по принцип се натрупва и отива все по-нагор към дупчицата и като стигна границата на кожата помага за стественото заблване на пишлето...т.е. като тя излезе ще се отлепи кожата до някаква степен или напълно ще се забели...тя се явява нещо като смазка така да с каже....

ако си от софия - запиши си час при д-р бранков в пирогов, нигови контакти може да вземеш от темата за фимозата в здлавния....
моя син е на 2 години и още не му е забелена, също има смегма, даже педито ни не се притесни и каза, че не се налага намеса - нито от нея, нито от хирург....важното е да няма възпаление, да не пречи да уринира, да не го боли, да не е зачервено силно ит.н...

# 7
  • София
  • Мнения: 1 320
След като се събира и не може да я изчистиш, зачервявасе и т.н. го заведи задължително на хирург, той да ми забели пацата. Това не е работа на педиатрите!  Peace Единствено той може да ти даде направление.

# 8
  • Мнения: 61
      Може да правиш бани с разтвор от калиев перманганат, но много бледо розов. Ама много блед! Слагаш 1-2 кристалчета от калиевия перманганмат във топлата вода за къпане и така правите баня. По време на кисненето се опитвай леко да го забелиш. Разтвора има антисептично действие.
... а като го дърпам се зачервява още повече. 
Нашият личен лекар ни обясни, че това зачервяване се дължи на приток на кръв към члена, заради дразненето. Не се притеснявай, ако трябва дай да таткото или някой друг по смел да извърши процедурата.
    Не се притеснявай! Всичко минава!

# 9
  • Мнения: 2 100
Крис е малък на 3 месеца, но на нас ни казаха да не го пипаме, а само да го чистим (което също не успявам да направя:( ). Поду му се пишката и педито каза с риванолче да го прочистваме (оттогава не се е подувала). И при нас се зачервява доста като се опитаме да го дърпаме надолу. И аз май се ориентирам в светлото бъдеще да го заведа на хирург да не направим някоя беля  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 478
Да ти кажа бебо беше на 50 дни когато забелязах същото като теб беше станало като цъфнало цвете! След 2 дни вдигна Т 40 и ни приеха в болница - оказа се сепсис тръгнал от уроинфекция. (В болницата го забелиха от тогава си го чистих много лесно до преди 2,3 дни взело е да зараства, незнам защо по2,3 пъти на ден го забелвам и почивствам) Дано при теб няма такива перипети. Весели празници

# 11
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Забелвам от горе-долу втория месец, имаше резултат, но преди 2седмици забелязах, че се е слепнало наново и се е събрала смегма отдолу, плачеше, като пишкаше...
Оставих го във ваничката по-дълго, придърпвах от време на време, накрая малко по-рязко и се освободи главичката. Измих, почистих, направих баня с калиев перманганат...
Ден и половина поплакваше като пишка, миех го след всяко къпане с КП (кал.перм-т) и мажех с Дефламол. Мина му точно за ден и половина, сега всяка вечер го мия старателно и нищо не "прозира" като преди под тънката ципа, която се беше образувала.
Бих те посъветвала да отидеш на уролог  Peace

# 12
  • Мнения: 15 229
защо педито ви не и ска да му забели хубаво главичката  newsm78
на сина ми педито му я забели още на 6 м. и от тогава нямаме проблеми - дърпаме си я всяка вечер и си я миеме при къпането.

# 13
  • Мнения: 92
След като се събира и не може да я изчистиш, зачервявасе и т.н. го заведи задължително на хирург, той да ми забели пацата. Това не е работа на педиатрите!  Peace Единствено той може да ти даде направление.
Peace
Точно така!Нашият педиатър ме посъветва след първият месец да започна постепенно да придърпвам при къпане.Така правих всяка вечер,главичката се показа ,но към 6м. разбрах,че е трябвало да продължа,тъй като не съм я забелила до края.И го заведохме на хирург.Всичко се оправи.Като видях колко смегма се беше събрала само в основата на главичката,представям си какво е ако до годинка и повече не бях правила опити за забелване.Успех!

# 14
  • Мнения: 887
Аз бих го завела на хирург определено. Относно въпросът ти за температурата  - да, може да вдига. При сина ми се случи точно това. Не беше забелена изцяло и започна да вдига темперарура, дадохме за изследване урина и се оказа наличие на бактерии след което педиатъра ни я  забели и от тогава не сме имали никакви проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт