не иска да си изпие всичкото АМ

  • 2 086
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 131
Ако смяташ, че проблемът е в биберона - смени го. Но ако и това не промени нещата, определено недей да мъчиш бебката. Все пак тя изяжда някакво количество, което вероятно й стига.  Laughing

# 16
  • Мнения: 22
Моята бебка също не изяжда цялото количество, което е написано на кутиите. Ние също ползваме продуктите на AVENT и още на 20-ия ден й смених биберона с 1+. Но тогава сменихме и АМ.От Фризолак минахме на Аптамил 1. Забелязах, че тя се мъчи и не може да се нахрани като ползваме биба 0+. Сега се храни поне по-спокойно, въпреки, че не винаги си изяжда всичко. Между другото искам да питам майчетата: забелязали ли сте бебчетата ви да се засищат повече с Аптамил от други АМ, или само на мен така ми се струва.

# 17
Здравейте,
Казвам се Ева и имам момиченце на 3,5 мес.
Храня я с Аптамил, но  просто напоследък запецва на 110 - 120мл и не иска капка повече.
Според педиатъра трябва да яде поне по 160мл, защото я храня па 5 пъти.
Каво ще ме посъветвате?

# 18
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Ако мислиш че проблемът е в бибите,ги смени.Ако и тогава не иска всичкото мляко не мисля че има проблем,явно това и стига.Не дей ги гледа тия норми ,всяко детенце си е индивидуално и има различни потребности

# 19
  • София
  • Мнения: 672
И ние имахме такива периоди. Случва се по 2-3 дни да не си изяжда млякото-остава от 40-70мл (общо му правя по 190мл) и то почти на всяко хранене. В началото и аз се притеснявах и го насилвах да яде, но сега го оставям да си хапва по колкото иска. Спокойно си издържа до другото хранене... И ние понякога имаме дни в които сме неразположени и нямаме апетит!
Относно бибероните..Аз също ползвам на AVENT, но все още сме на 1 дупка (пробвах 2 и комбинираните 3+, но той се сърди, дави се и реших да не го мъча)..
Ако мислиш че проблемът е в бибите,ги смени.Ако и тогава не иска всичкото мляко не мисля че има проблем,явно това и стига.Не дей ги гледа тия норми ,всяко детенце си е индивидуално и има различни потребности
Peace

# 20
  • Мнения: 1 800
Явно му е достатъчно на детето. Можеш да екпериментираш с друго шише и биберон. Сина ми не можеше да яде от тези на Авент добре, биберона беше прекалено голям за него. Може да се изморява от неудобния биберон. Само идея Peace

# 21
  • NL
  • Мнения: 520
Моята дъщеря също не яде по норма.Начесто се храни но по малко и въобще режимът през 4 часа при нас не съществува.През деня се храни на по два часа а нощта я изкарваме с едно или две хранения между 22.00 и 06.00ч.В началото записвах кога яде и по колко и като сложа чертата се получава почти същото количество( за денонощие) като по кутията но разхвърляно.Наддава както си трябва.
Ползвам също Авент и дори пуснах тема тук,че като минахме на друг вариант АМ и биберон 1 вече се оказа малка за нея и не можеше да пие.След като накупувах и пробва какви ли не,сколаса най-накрая с двойка,пак на Авент и сега всичко е нормално.
Научила се е бебка да примлясква с език и много ме подвежда с това,че веднъж означава-гладна съм,друг път просто номера ми прави и след като затопля млякото в някои случаи трябва да го хвърля след това,че не и се яде.

# 22
  • Мнения: 1 919
и ние не ядем по норми, не се водя по кутията...яде колкото му се яде...остатъка просто го изхвърлям без много да умувам ..стигнало ли му е не е ли.

# 23
  • Мнения: 287
Само да попитам - като ти напълнят чинията винаги ли я изяждаш Simple Smile
Както по-нагоре са писали, ако бебка наддава в норми- не я тъпчи. Моята педка винаги е повтаряла, че проблем са дебелите бебета, а не слабите. 

# 24
  • Мнения: 508
По-принцип с бибероните на Авент се пие трудно,ние от тях минахме на камера-шишета, биберони всичко- иначе имахме същия проблем.Пък е възможно и просто да не е гладно детето-по-добре да не го насилваш колкото иска толкова.Въпреки че знам колко е мъчно да се хвърлят тези скъпи млека Grinning

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не насилвай бебето. Важното е, че си изпива някъкво количество със желание и до следващото хранене е кротко и доволно.  Ако добре наддава проблем няма. Моето дете беше много злоядо, на годинк изпиваше по 90гр. и то на 2-3 пъти. Не се притеснявай толкова. Аз давах Милумил, защото то е за деца които са злояди. По хранително е. Ако  се притесняваш пък много смени биберона. Може да се получи.

# 26
  • Мнения: 1 679
Остави тия норми. Беба знае най-добре. Наблюдавай я как наддава и тогава , ако нещо те усъмни я "мъчи".

Това е правилото. При нас проблемът беше недостатъчно голямата дупка на биберона и дъщеря ми се уморяваше докато се нахрани. Като разбрах, просто увеличих дупката.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ако смяташ, че проблемът е в биберона - смени го. Но ако и това не промени нещата, определено недей да мъчиш бебката. Все пак тя изяжда някакво количество, което вероятно й стига.  Laughing
Съгласна съм и аз. Не е задължително да изяде всичко. Ако детето наддава и е спокойно не виждам смисъл да се притесняваш.

# 28
  • Мнения: 434
Моята бебка ми върти същите номера,почти на 3м. е но яде по 80-100мл.и в много редки случаи по 120мл.и по никакъв начин не може да я накарам да изяде всичко.За сега не се тревожа,защото наддава и е спокойна и доволна,така че ако и вие наддавате не мисля че има за какво да се тревожиш. Peace

# 29
  • Мнения: 73
В началото с бях ошашкала, че дето ми не иска да яде. Тя реве аз тъпча биберона....пълна трагедия. И това защото слушам педиатърката си че детето трябвало да яде еди какво си количество. След няколко дневни мъки оставих беба да си яде колкото и е нужно. И всичко е наред. Качва си стъбилно и се храни добре. Последният път излъгах педиатърката че винаги си изяжда всичко до какпка, ама ми писна от покрусените и физиономии стил  "Ще си умориш детето от глада". Единственото което изяжда до капака е Фризовом и се сърди като свърши  Laughing

Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 09:30 от Asmoday

Общи условия

Активация на акаунт