Условия за прием в детските заведения в София 2008-2009г IIра част

  • 21 595
  • 642
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 181
1) системата започва да работи на 4-ти февруари , системата ще може да се разглежда през януари, но ще се отвори за регистрация на 4-ти февруари

2) подавате си заявление за колкото градини искате и ги подреждате в желания ред

3) с предимство са :

-   деца на родители с увреждания
-   деца, които имат брат/сестра в същото заведение
-   близнаци и деца от семейства , в които има 3 деца на възраст под 10 г (тоест многодетни семейства с малка разлика във възрастта)
Предимствата се ползват в този ред.

4) деца, които преминават от яслена в градинска група на ОДЗ няма да подават заявление през онлайн системата , а декларация в градината

5)Има първо класиране, след него ще има второ класиране и след него ще има така нареченото свободно класиране, тоест, ако има все пак някое останало място, отивате в градината и си говорите вече на място.

6) старата система отпада - молбите се подават само по електронен път.Ако нямате начин да си осигурите достъп до интернет можете да идете в градината, но това не ви дава никакво предимство, защото там също ще ви вкарат молбата по интернет в системата

7) молби от предходната година не важат, това беше казано още в началото на 2007г.

Sunglasses системата ще се намира на сайта на Столична община. Не е активана в момента. Линкът е
kg.sofia.bg

9)Регистрацията ще се извършвас ЕГН-то на детето и парола, тоест ако имате 2 деца правите 2 профила с 2 ЕГН-та 

10) Предимството , ако брат или сестра посещават същото детско заведение важи към момента на постъпване на детето , а не към момента на подаване на документите

11)При първо класиране системата изпраща мейл на родителя , за да го уведоми , че детето е прието или остава за второ класиране . Изобщо има статус , който може да се следи
Записването става само лично , с копие от акта за раждане и тогава системата отчета статус -записан



Последна редакция: пн, 24 дек 2007, 15:04 от Клеопатра

# 1
  • Мнения: 4 181
Момичета, отворих нова тема, защото старата стана много дълга, никой не я чете отначало и се задават едни и същи въпроси.

Ако има нещо, което смятате , че трябва да допълня казвайте  Peace

Ако имате други въпроси, питайте  Peace

При проблеми или въпроси можете да ползвате и:
admin@kg.sofia.bg
Ул Оборище 44 тел.943 31 83 , отдел Образование

Весели празници на всички  Heart Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 2 356
Запис  Peace

# 3
  • Мнения: 1 341
Весели празници и от мен

# 4
  • София
  • Мнения: 6 259
Весело посрещане на Коледата!  santa2 И нека през следващата година детето на всяка от нас бъде прието в тази градина, в която най-много и се иска.  Sunglasses

# 5
  • София
  • Мнения: 3 524
Клео, много благодаря за търпението да отговориш на всички, и на  дори зададени по 100 пъти едни и същи въпроси (включително и от мен Heart Eyes)
Весели празници!  bouquet

# 6
  • Мнения: 491
Записвам се и благодаря на Клеопатра и другите, отделящи от времето си за да можем всички да сме информирани и "в час"  bouquet  И най-вече за търпението, което проявява имайки предвид многократно задаваните еднакви въпроси и други простотии, но няма да изпадам в подробности предпразнично Peace

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ НИ! Simple Smile

# 7
# 8
  • Мнения: 532
Много ви благодаря и аз ,че вече се бях приготвила психически да вися на студа по нощите на 1 януари.
Желая весели празници на всички и много топли ,споделени мигови с любими хора!

# 9
  • Мнения: 1 517
И аз благодаря и желая весели празници на всички!   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 353
Наистина старата тема беше много дълга, но за да не повтарям стари въпроси просто нищо не питах... Вероятно ще има какво да попитам след като пуснат системата в началото на 2008г.
Весели празници за сега на всички и се надявам да не затруднят вместо да улеснят хората с настъпващите промени.

# 11
# 12
  • София
  • Мнения: 4 146
Весела Коледа на всички.

Не мога да се ориентирам дали ще се записва и в яслите (не ОДЗ-тата) през интернет или на 2-ри трябва да се редим на опашки?

# 13
  • Мнения: 912
Весели празници и щастливо развитие на обстоятелствата през Новата 2008 г!

# 14
  • Мнения: 382


Не мога да се ориентирам дали ще се записва и в яслите (не ОДЗ-тата) през интернет или на 2-ри трябва да се редим на опашки?
ДА за яслите, ще трябва #CrazyВ една в която съм питала ,ми казаха обаче на 15 01 2008г, явно е различно навсякъде , от друга страна е по-добре , защото сама немога да огрея навсякъде в един ден

Последна редакция: вт, 25 дек 2007, 16:57 от dsg

Общи условия

Активация на акаунт