Може ли майка да се справи сама с близнаци и дете на 2г. 3м.?

  • 2 983
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 165
не че имам трето, ама си мисля, че преди близнаците да са направили поне 3 си е самоубийство

За съжаление май си права. А и сега ми се иска, защото още не са ни почнали истинските проблеми -зъбки, лазене, прохождане и т.н, нали Rolling Eyes?? Ама като станат на три тъкмо ще съм почнала да спя нощем, и ще ми се струва ад, да се върна към безсънни нощи. Но, знае ли човек newsm78. Дали имаме такава майка тук-с близнаци и трето дете?

# 16
  • Мнения: 1 895
Каси, имаме дори две мами с по две двойки близнаци Grinning
 Едните две двойки с доста малка разлика помежду си, което предполагам е отговор на въпроса защо тези две майки почти не пишат тук Twisted Evil

# 17
  • Мнения: 7 803
 Joy м да. ама аз си спя откак децата направиха 2 месеца  Rolling Eyes та това за мен не довод  Mr. Green

Последна редакция: чт, 03 яну 2008, 23:03 от Дъмпер

# 18
  • София
  • Мнения: 137
Каси, имаме дори две мами с по две двойки близнаци Grinning
 Едните две двойки с доста малка разлика помежду си, което предполагам е отговор на въпроса защо тези две майки почти не пишат тук Twisted Evil
Колко малка им е разликата?  Sunglasses

# 19
  • Мнения: 1 895
Каси, имаме дори две мами с по две двойки близнаци Grinning
 Едните две двойки с доста малка разлика помежду си, което предполагам е отговор на въпроса защо тези две майки почти не пишат тук Twisted Evil
Колко малка им е разликата?  Sunglasses

2 години и 5 месеца някъде Laughing Можеш да видиш в списъка на рожденниците - на Анна дечицата Wink Едните са родени 2002, другите 2004 Peace

# 20
da, kogato e motivirana. Az se spraviam napalno sama.

# 21
  • Мнения: 2 757
da, kogato e motivirana. Az se spraviam napalno sama.

Какво значи мотивирана, всички искат да си отгледат децата, малък мотив ли е това? Ако нямаш друг избор ясно е, че все някак си ще се справиш, в смисъл, че ще оцелеете най-вероятно, за сметка на ужасното качество на живот на майката и децата. То и циганите си отглеждат децата на пътя голи, боси, гладни, мръсни... Но лично аз не бих го нарекла справяне. Да се справиш за мен значи не специално да ти е лесно, може да ти е трудно, НО да не е прекалено трудно, чак да го усещаш като непоносимо, ами да успеете всички да се чувствате щастливи като цяло, със задоволени основни нужди. Ако майката е изнервена, децата са неконтролируеми и пакостливи, реват, бият се, не се хранят и не спят нормално защото са изнервени и щото примерно спят е една стая и се будят едно друго и т.н. - картинка отговаряща на АД, за мен това не е справяне, само защото децата накрая са оживели все пак. Това е по-скоро самозалъгване на майката и то за пред хората, а самата тя си знае кво и е било и всичкото за нея е просто един ужасен спомен. Защото ако ти коства толкова много за да отгледаш едни деца, ти дори нямаш време и сили да им се зарадваш, да видиш хубавото в цялата тази агония. Дори може би има вероятност и да си намразиш децата, да ги биеш и да им очерниш живота, само защото си изперкал до там, че да не можеш да се контролираш. Хубаво е да си имаш деца, ама ако е сам човек и няма големи финансови възможности за да си осигури помощ, най-добре  е за всеки случай да се задоволи само с едно или ако иска повече поне да се сдобие със следващото, когато голямото е достатъчно голямо, че да може не само да си се гледа само, но и да помага с бебето.
Признавам си, че ако нямах бавачка да помага, и ако не бях превъзпитала мъжът ми, за да влезе реално в ролята си на баща, а не само на спонсор, както той си представяше нещата в началото и както и бяха като имахме само едно дете, което не знаеше как да преобуе и нахрани докато не стана на годинка и половина  ooooh!... Та ако не се беше променил и нямах помощ отдавна да съм се спасила от тук, или щях да избягам в БГ или да се изнеса на квартира или поне на хотел за 1 седмица минимум и това щеше да ми се случва периодично, защото в моя случай положението наистина  е непоносимо. Одеве имахме гост, който очевидно едва издържа на писъците и си каза директно, че е много доволен от факта, че си живеят сами със съпругата (за тези, които ще кажат Че сигурно ни бил завидял ще поясня, че той има 2 или 3 деца от предни бракове, не е да е бездетен. Даже се е кастрирал именно с цел да не прави повече бебета). Но както вече казах, много по-важно е какви са децата, а не колко са.

Общи условия

Активация на акаунт