Идеи за пътуване с деца в Европа

  • 9 637
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 768
За този направих резервация, но още не е много сигурно пътуването. Ето го по-подробно.

Цената за цялото семейство (четирима) за 4 нощувки беше 698 евро и аз запазих  Rolling Eyes Диря полети сега.

# 31
  • Мнения: 7 605
За този направих резервация, но още не е много сигурно пътуването. Ето го по-подробно.

Цената за цялото семейство (четирима) за 4 нощувки беше 698 евро и аз запазих  Rolling Eyes Диря полети сега.



Ета, zа кои дати?

# 32
  • Мнения: 2 768
28.04 - 02.05 , като децата пътуват с редовен билет - едното е на 3 другото на 8

# 33
  • Мнения: X
Ще следя темата с интерес. Обещали сме на щерката екскурзия до Евродисниленд, но нямаме точна  идея как да я осъществим. Хотели, самолетни билети, трансфер от хотела до Дисниленд...всякаква информация би ни била от полза.

# 34
  • Мнения: 7 605
Трансфера е лесен, от летиЩата има автобуси на Евродисни  Wink

# 35
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Разгледах снимките на eta от езерото Гарда и Гардаленд и меко казано съм впечатлена, затова ще те помоля в тази тема да споделиш малко по-подробно организацията на пътуването.
Знам че в темата не е писано отдавна, но мисля че все още е актуална.

# 36
  • Мнения: 2 768
Верно, темата!
Ще разкажа, разбира се!

Парка е много хубав, хареса се и на нас и на децата.
Били сме преди това само на ПортАвентура в Барселона, сравнявайки ги двата, Гардаланд печели. Особено от към организация - колкото и дълга да е опашката за някоя атракция, повече от половин час не се чака.
Заради жегата ходихме от 20ч до 24ч. За това нямам и много снимки от там. Но в сайта има доста информация: http://www.gardaland.it/en/home.php

За самото пътуване.
Ние бяхме с кола, тръгнахме от София рано, някъде около 6,30 бяхме на Калотина. Следобед се настанихме в хотела в Десенцано.
Ако пък предпочитате със самолет, най-близо е летището на Бергамо или Верона (до Верона обаче май не летят самолети от БГ).
Хубаво е да се вземе кола под наем, защото в околността има доста интересни места за обикаляне. Ако някой иска, ще дам изпитан сайт от който наемам вече няколко пъти коли на супер цени.

Хотел запазих от Booking, почти последния момент. Lago di  Garda e точката по която търся. Района е туристически, хотели има доволно за всеки джоб.

Околността - много красиво! Изненада ни приятно!
Десенцано, Сермионе, Пешиера - малки кокетни градчета, с типична италианска атмосфера. По снимките може би ще я уловите. Туристи има от цял свят, изглежда само тук не е познато като дестинация. На близо са градовете Верона, Бреша, Милано, Венеция, Сиена, т.е. има къде да се ходи. В хотелите обикновено има листовки за интересни места, а и са много любезни да ви упътят при нужда.

Не знам пропуснах ли нещо. Eто и самите снимки: http://etaiveta.multiply.com/photos/album/116/116

Последна редакция: ср, 03 сеп 2008, 11:51 от eta

# 37
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Благодаря много за информацията. Смятам, че догодина лятото спокойно мога да организирам една почивка там. Децата ще са достатъчно големи, тогава ще са на 7 и 4, за да оценят мястото. А колко е билета за Гардаланд?

# 38
  • Мнения: 2 768
Това е т.г. тарифа за парка.
Малките деца до 1м високи влизат безплатно. Нашето е към 1.05м, ама я пуснаха и двата пъти гратис.

Общи условия

Активация на акаунт