Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Туризъм
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 84 отговора

Историята никак не е лека Crying or Very sad .
При цялото веселие, което цари в Клюкарника, реших да го напиша, това е една история, която много ме потресе тези дни.
 На майка ми най-добрата приятелка загина в автомобилна катастрофа на 17.04. 2005г., заедно с нея на место почина мъжът й, а внукът им е в много тежко състояние, направена е операция и му е махнат далака, детето е само на 5г. Катастрофата е станала край Пазарджик, заради не спазване на предимство отстрана на техния шофьор(той е мъж, на по малката сестра, не на майката на детето), при знак стоп даже не е намалил и директно се е забил в колата, която в момента се е ползвала с предимство, в нея са пътували много хора и на место е починало, едно 10 годишно дете Crying or Very sad.
 Това е! Ето една безотговорност, до какво може да доведе, приятелката на майка ми се бореше с рак на гърдата, вече минаха 5 години от операцията и нямаше индикация да се е появил отново, жената мина през много битки и какво се случи накрая #Puppy dog .
 Пиша всичко това, защото не може да се прави компромис, не може да се допуска отклонение от правилото, просто ей така, моят мъж, също е прекалено самоуверен на пътя понякога Mad , това е един от поводите за скандали между нас, може да ме сметнете за крайна, афектирана съм от този случай, но мъжете се държат безкрайно безотговорно на пътя. Истината е, че това е много страшно, ужасяващото е, а последствията са разтрисащи Sad , само се моля детенцето да се оправи Praynig , макар че една глупава и безотговорна постъпка му съсипа живота #Puppy dog
Цитирай

Дано се оправи детенце  Praynig

Потресена съм и от шофьорите и от пешеходците. Нямаме култура на движение, това е истината  Neutral
Цитирай

Стара Загора

Много си права за мъжете, истината е че те се мислят за велики шофьори и си позволяват на пътя действия, които застрашават не само техния  живот, но и този на околните Evil or Very Mad
За съжаление моят мъж е точно от тях и с чиста съвест мога да кажа, че аз съм много по-добра шофьорка от него, въпреки, че имам по-малко стаж.

Добър шофьор е не този който може да натиска до дъно педала на газта, да прави тройни изпреварвания и да скача на спирачката малко преди да се е забил в ТИР-а отпред.
Добър е този, който може да преценява възможностите си и да кара според тях, както и този, който игнорира съседната кола на светофара, форсирана в стил "Хайде да се гоним"
Не, че имам нещо против мъжете шофьори (много от тях са кадърни и отговорни), но не ви ли се струва, че те са виновни за почти всички сериозни ПТП-та... Дори май имаше предложение, гражданската отговорност на кола шофирана от жена да бъде по-евтина, което подкрепям с две ръце Cool

Историята, която си разказала е направо потресаваща и за съжаление такива абсурди се случват по пътищата всеки ден Sad
дано детенцето се оправи...горките му родители Praynig
Цитирай

UK

Ето това е единственото,заради което мразя България от цялата си душа и сърце-заради наперените шофьори! Кьораво и съкато се качило на таралясници и вижте ни кви сме готини!

Двама мои приятели загинаха по нелеп начин в ПТП,

аз самата претърпях зверска автомобилна катастрофа, щото дупето дето караше се наведе да си вдигне изпуснатата цигарка и то на завой , и то с невиждана скорост #Cussing out

Тогава си видях живота за секунди, затворих си очите и мислено се помолих на Бог да имам пак възможността да целуна племеника си /детето ,което и до ден днешен обожавам, но тогава Стела още я нямаше Love /. И получих този шанс, благодаря ти Боже Praynig
Цитирай

Няма такава държава!

Цитат на: Jade
Не, че имам нещо против мъжете шофьори (много от тях са кадърни и отговорни), но не ви ли се струва, че те са виновни за почти всички сериозни ПТП-та...

Дано детенцето се оправи, дано!
Според една съвсем скорошна статистика на КАТ за последните 3 години 3/4 от катастрофите и съответно жертвите на пътя са по вина на мъже шофьори и 1/4 - жени. Ако не ме лъже паметта цифрите за катастрофите бяха 1343 и 101.
 А аз лично съм плакала, когато дадоха репортажа онзе ден за начало на дело срещу един мъж, блъснал жена на 21 г. с бебе в количка на бул. Руски в София преди около година - жената е мъртва, момиченцето и е парализирана от дясно, а майка и не можеше да спре да плаче, говореше през сълзи.
Цитирай

Пловдив

Ето затова никога няма да изкарам шофьорските курсове,нито ще стана шофьор...и пак нищо не ми гарантира че няма да попадна на някакви такива по улиците Rolling Eyes
Цитирай

Му Кинд Оф Плаце

Не бих коментирала дали карат жени или мъже, отвратителното е, че този начин на каране е един абсолютно нелеп риск, на който се подлагат големи семейни хора.
Нелеп е, наистина думата, която ми идва на ума.  #Sniper
Цитирай

Mtl-то

Много съжалявам. Sad
Цитирай

Гадна история! Дано детето се оправи бързо.
Цитирай

у нас

Цитат на: Jade
...Добър е този, който може да преценява възможностите си и да кара според тях, както и този, който игнорира съседната кола на светофара, форсирана в стил "Хайде да се гоним"....

Много точно казано, само дето аз не познавам мъж, който да признае, че възможностите му на пътя са по - малки от тези на шофьора в съседната кола - май от там идва проблема  Thinking
Дано детенцето да се оправи, каква вина има, че да плаща заради глупостта на възрастните  Praynig
Цитирай

Варна,морето,сините вълни.

Дано детенцето да се оправи бързо.Тука с майка ми понеже четохме историята и тя разправи случка на която преди няколко дни е била свидетел.По една тясна уличка паркирала жена тръгва да излиза с колата.Междувременно,с висока скорост в уличката влиза друга кола.Жената спира за да му даде предимство,но шофьора рязко набива спирачки току до нея.Слиза,започва да вика,да я псува,отваря и вратата,взема и очилата и ги троши с крак.И това при положение,че удар не е имало и жената му е дала път.Е,такива #Sniper
А иначе онзи ден един се засили точно срещу количката ми като в ония филми,дето си изпитват смелостта.Голяма кола срещу детска количка-ама че равнопоставеност Shocked И ми вика:"Кой те е карал да ходиш по улицата,ма!"А то по тротоара не може да се мине-коли една до друга.
Цитирай

София

Ужасно!  Sad
Има много такива истории, за съжаление!
Да се движиш по пътищата на България си е цяло изпитание. Аз съм шофьор, но съм много внимателна и всички ме псуват, че не съм карала, че съм се влачила като охлюв и т.н. Не ми пука от другите, а по-скоро ме е яд, че точно такива самоуверени тъпанари предизвикват такива човешки трагедии.
Дано се случват по-малко такива нещастия!
Цитирай

Пловдив

Най ми е мъка за дечицата. Ей това мъжете като се качат в кола, все едно са Шумахер на пистата. Преди ... два месеца някъде един малоумник щеше да ми тегли боя защото спрях на знака за пресичане на път с предимство. Нямало било стоп. Ми няма, ама аз ТРЯБВА да видя дали не идва някой. Той понеже беше настъпил и щеше да се вреже отзад в мен. И тъй като е отзад и с несъобразена скорост - той е виновен, ама си го изкара на мен. Ама аз се разврещях като настъпана и викам, че иска да ме бие, та се насъбраха хора.
Ей откак съм взела книжка, 6, 7 години скоро стават, най-неприятните ми случки на пътя са били се с едни такива много самоуверени мъже.
Тъжно е колко хора си отиват, защото не е спазен един знак или не е дадено предимство. За къде се бърза? Тази една минута повече какво ще ни даде....
Цитирай

София

Не деля шофьорите на мъже и жени. Мисля, че е адски грешно. Но от това, което виждам - много жени си мислят, че дори и да нямат предимство мъжете са длъжни да им отстъпват. А да не казвам как една жена шофьор почти смаза крака на човек в опитите си да паркира. Къде гледаше тази госпожа не знам!

Иначе се старая да слагам всички под един знаменател. Факт е, че у нас се води война по пътищата. Лично аз всеки път като видя маршрутка и изтръпвам. Изтръпвам и като ни изпреварват, като се престрояват без да пускат мигач и т.н.

Моя близка приятелка почина на 23 години в катастрофа, а бе най-красивото момиче, което съм познавала. На моя съседка сина й и цялото му семейство загина на пътя. Трагедията е пълна.

Няма значение дали мъж или жена шофира. Тук просто не се спазват правилата.

Съжалявам много за това, което е станало! Дано детенцето се оправи!  Praynig  Praynig  Praynig
Цитирай

out of space

Моята приятелка, която е полицайка пък ми разкажа нещо още по- потресаващо.

Мъж и жена от провинцията имат болна дъщеря на 14 години. Никъде другаде не могат да я оперират, освен в Пирогов. Но хората са много бедни. Нямат пари за път. Цял месец ходят по познати да искат заеми, за да могат да стигнат до столицата.
Накрая и това става. Бащата оставя семейството пред болницата и се връща на село да работи.
Операцията е много сложна и шансовете на момичето са 50:50. След операцията момичето изпада за над седмица в кома. Майка му е неотлъчно до нея. Положението почва малко по малко да се подобрява.
Най- накрая идва деня за изписване.
Таткото отново намира пари на заем, за да отиде да си прибере семейството.
Излизайки от Пирогов и пресичайки улицата, един джип връхлита върху им.
Майката и дъщерята остават на място.
На бащата нищо му няма. От джипа излиза една мутра и пита "колко ти дължа?"

Приятелката ми е била тогава на работа и дошла на местопрестъплението. Случката е от преди 5- 6 години, но никога няма да я забравя.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 84 отговора