Моля Ви, ако на някой този проблем му говори нещо, да ми пише

  • 3 784
  • 17
  •   1
Отговори
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Здравейте!Бременна съм в края на 5-ти месец. Имам кървене още от самото начало, но слава Богу винаги е било еднократно прокървяване, а и след преглед при лекаря се оказваше, че бебето е добре и всичко е нормално. Защо кървя, така и не успя да ми обясни доктора. можело да бъде от всичко.
Сега обаче ми се случи нещо много озадачаващо. Докато се къпех вчера случайно погледнах на земята и видях нещо като парче бяло течение. Като го разгледах беше едно тъмночервено топче като съсирек в някаква ципа и около него нещо бяло, което приличаше на плът, като мръвка или много гъсто бяло течение. Втрещих се! Първо се чудех това от мен ли изпадна. Нито ме е заболяло, нито дори съм усетила кога е паднало. Но ако е било в банята преди да вляза, щях да го видя, а пък и имаше по него и същото бяло течение, което си имам още от началото на бременността. Значи явно е от мен. Но какво е? Ще кажа на лекаря още веднага след празниците. Но сега се надявам някой да е чувал за такова нещо и да може да ми даде някаква идея какво може да е.
Ще съм безкрайно благодарна на всеки отговор.

# 1
Веднага се обади на доктора си.

# 2
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Обади се на лекаря си или ако не е разположение по празниците, иди в някоя АГ болница. Ако пазиш въпросното нещо, занеси го и него. Имаш ли болки или кървене?
Пази се - никакво физическо натоварване. Стискам ти палци!

# 3
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Не го пазя. Паникьосах се и го оставих да изтече в канала. Още утре ще се обадя да лекаря. Някой чувал ли е за тези тапи които падали, дали е опасно да ти се случи, кога става.
Аз иначе сега съм добре. Не кървя, не ме боли. само предимно вечер усещам някакво пулсиране ниско в таза, към входа на влагалището. Преди усещах същото, само че горе на корема. реших, че бебо рита. Ама дали е възможно да ме рита толкова ниско.

# 4
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Ами тапата по принцип пада в края на бременността, когато наближи раждането. Но в 5ти месец е рано да пада тапата. Иначе тя наистина прилича на това, което си описала. Моята поне беше голямо парче бяло-кървава гъста слуз.
За пулсирането не мога нищо да ти кажа, аз имах бодежи във влагалището в 4ти месец и знам че беше нормално.

# 5
  • Мнения: 7 718
Тапата може да падне по всяко време на бременността. След това започва раждането. Отиди спешно в болница.

# 6
  • Мнения: 172
само като предположение:вчера гледах един филм по national geografik-да не би да е било втори зародиш,който не се е развил,и сега напуска тялото?не знам,дано не звуча тъпо.казвам го,защото по-скоро ми се иска да е нещо такова,и бебчето да е добре.но съвет с док ще е най-доброто решение.успех миличка,чакаме априлското бебе  bouquet

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Тапата може да падне по всяко време на бременността - представлява слузесто нещо с лкео кървав цвят. Дано не е това. Но не чакай утре или вдруги ден или когато е да е..отивай веднага на доктор.

# 8
  • Мнения: 674
Teddyy немога да ти помогна с отговор на въпроса,но се надявам да не е нещо лошо
и всичко да е наред.Наистина обаче трябва да се обърнеш към лекар,ако още не си
го направила.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Теди,как си?Беше ли вече на лекар?Ще се моля за теб!

# 10
  • Мнения: 2 309
Дано не е нещо притеснително Praynig

# 11
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Благодаря на всички за съпричастността. Ами, не се обадих на доктора, защото по празниците му беше изключен телефона, а днес не се обадих, защото съм добре. Това въпросно нещо падна на 25 -ти сутринта, днес е вече 27-ми вечерта. До сега ако щеше да стане нещо лошо, да беше станало вече. Два дни не ми изтекоха водите и не кървих и слава Богу не родих. Не ме боли и се чувствам добре. Дано да не е била тапа или нещо лошо. Може да е някаква мръсотия която се е изхвърлила и въобще да няма нищо общо с бебока. И аз съм чувала за втори неразвит зародиш, който се изхвърля с кървене, а аз кървях на няколко пъти от 2-ри месец до началото на 5-ти. По вероятно ми се вижда да е това. Пък и така както описват тапите, моето не беше точно такова.
Като отида на преглед след НГ, ще питам лекаря дали има версия какво може да е било. Дано на бебо пак да му няма нищо. Това е най-важното.
Мерси на всички още веднъж и ви желая весело посрещане и само положителни емоции. Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 2 658
аз не бих рискувала да оставя за след празниците. Не ти пречи да отидеш до някоя болница да те видят.

# 13
  • Мнения: 1 284
Теди,дано не е нищо обезпокоително,но отиди на лекар,не чакай да свършат празниците. Hug

# 14
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Здравейте пак! Все пак не издържах и току що говорих с моя лекар. Той ме успокои. Моето не е тапа. каза ми , че най-вероятно е остатъчна съсирена кръв от по-ранното кървене, а това бялото около него е левкоцити. Каза, че няма нищо опасно, че това е трябвало да се изхвърли. Така че вече съм по-спокойна. сега само се моля, като отидем на преглед след празниците, всичко с бебо да е наред.

Общи условия

Активация на акаунт