Възпалено ухо!

  • 31 389
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 984
Ох, ами ние започнахме с Макропена! Миналата година синът ми се разболя от инфекциозна мононуклеоза - в последствие и отит и двамата с дъщшеря ми пиха Зинат - той действаше по антибиограма. Подейства наистина добре.
Много ми е криво, че не лекуват дечицата както трябва - ако бяха назначили навреме антибиограмата нямаше пак да пием излишни антибиотици . И сега с тези различни мнения на докторите - направо се объркахме. Той е пил и друг път Дурацеф и някога действа - някога не. Затова в крайна сметка решихме да вземем Макропен. Вече му дадох две дози и утре ще ходим при педиатъра - днес по телефона не му се занимаваше много - още повече като му казахме за мнението на дежурния лекар. И накрая ние трябваше да решим кой антибиотик.
Направо незнам какво да правим???
Утре сутрин ще ходим, но вече нямам никакво доверие на лекарят, който изписва "на око" .
В ушичките казаха, че има доста ушна кал и сега слагаме само топло олио и почистваме. Пръскам му Стеримар и се чудя да започна ли пак с ксилометазолина, че ги слагах 3 дни поред и после спрях за няколко дни, но хремата му не е минала?
понякога се чудя що се моря да пиша...
задължително! се слага ксилометазолина! а макропена ще си го папнат бактериите.... колко пихте зинат преди? дурацефа няма да деиства ако е изписан за нещо за което не може да деиства или е изписан в някоя половинка доза... зинат за мононуклеоза... ужас... хубаво че не сте се обринали. тая мононуклеоза доказаха ли я? или така на око....
не е задължително за всичко да се прави антибиотикограма, а и тя не е най важната при избор на антибиотик. примерно тука ще пише че гентамицина действа, ама нужно ли е детето да оглушава?

# 16
  • Мнения: 822
Лятото пак така ни прехвърляха от лекар на лекар понеже нашият беше в отпуск и в крайна сметка синът ми влезе в болница за обезводняване а дъщеря ми след едноседмично слагане на стандацилин се оказа, че има пневмония. Единия лекар каза, че минава, другият, че сега започва  ooooh!. Единия изписа едни инжекции, другият други. Накрая отидихме на частен преглед при една лекарка от тубдиспансера - каза, че вече минава, няма нужда от инжекции. Изписа един Клацид и дъщеричката ни се оправи. Но си беше ходене по мъките и за какво???
Затова сега се притеснявам толкова много!

Последна редакция: ср, 26 дек 2007, 22:54 от Mama Galka

# 17
  • Мнения: 1 984
Лятото пак така ни прехвърляха от лекар на лекар понеже нашият беше в отпуск и в крайна сметка синът ми влезе в болница за обезводняване а дъщеря ми след едноседмично слагане на стандацилин се оказа, че има пневмония. Единия лекар каза, че минава, другият, че сега започва  ooooh!. Единия изписа едни инжекции, другият други. Накрая отидихме на частен преглед при една ларка от тубдиспансера - каза, че вече минава, няма нужда от инжекции. Изписа един Клацид и дъщеричката ни се оправи. Но си беше ходене по мъките и за какво???
Затова сега се притеснявам толкова много!
за стандацилина - виж по горе мнението ми за оспамокса.... а този е още по зле...
някои хора за сулбактам не са чували явно...

# 18
  • Мнения: 822
Ох, ами ние започнахме с Макропена! Миналата година синът ми се разболя от инфекциозна мононуклеоза - в последствие и отит и двамата с дъщшеря ми пиха Зинат - той действаше по антибиограма. Подейства наистина добре.
Много ми е криво, че не лекуват дечицата както трябва - ако бяха назначили навреме антибиограмата нямаше пак да пием излишни антибиотици . И сега с тези различни мнения на докторите - направо се объркахме. Той е пил и друг път Дурацеф и някога действа - някога не. Затова в крайна сметка решихме да вземем Макропен. Вече му дадох две дози и утре ще ходим при педиатъра - днес по телефона не му се занимаваше много - още повече като му казахме за мнението на дежурния лекар. И накрая ние трябваше да решим кой антибиотик.
Направо незнам какво да правим???
Утре сутрин ще ходим, но вече нямам никакво доверие на лекарят, който изписва "на око" .
В ушичките казаха, че има доста ушна кал и сега слагаме само топло олио и почистваме. Пръскам му Стеримар и се чудя да започна ли пак с ксилометазолина, че ги слагах 3 дни поред и после спрях за няколко дни, но хремата му не е минала?
понякога се чудя що се моря да пиша...
задължително! се слага ксилометазолина! а макропена ще си го папнат бактериите.... колко пихте зинат преди? дурацефа няма да деиства ако е изписан за нещо за което не може да деиства или е изписан в някоя половинка доза... зинат за мононуклеоза... ужас... хубаво че не сте се обринали. тая мононуклеоза доказаха ли я? или така на око....

Ами лимфните възли бяха много подути! И аз сама го заведох за кръвни изследвания. Като ги видя лекарят назначи специално изследване на кръвта и каза, че е мононуклеоза.
Незнам какво да кажа. Добре, че има интернет. Аз по принцип винаги чета и се интересувам за подробности от лечението, но сега информацията е по-достъпна и пълна.
Много благодаря за отговорът   bouquet !
Лошо е, че като кажа нещо на лекарят той се сърди и ми казава нещо от рода - много четеш!
Той нямал доверие на антибиограмите! Пък и не можело за всяко червено гърло да се назначава такова изследване - всичко е свързано с пари  Confused !
 И така......!
Благодаря на всички за съветите   bouquet

# 19
  • Мнения: 822
От Зината пи една опаковка на таблетки - като за неговата възраст. Мисля, че беше 5 дни.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Добре е да даваш и някакво противоалергично за да се отбъбне евстахиевата тръба и лигавицата. Може зиртек например и капки за нос. Капките за уши, които ти писах са с антибиотик лекуват не са само за болка.

# 21
  • Мнения: 1 984
От Зината пи една опаковка на таблетки - като за неговата възраст. Мисля, че беше 5 дни.
мъка... мъка.... хубаво е че мононуклеозата не е била усложнена в действителност. аз бих избрал зинат и сега. за 7 - 10 дни.
антибиотика в капките за уши не прониква надолу при здрава мембрана. затова е излишен. при спукана - сваляики надолу в ушите боклуците все ще има и нещо което не убива и ще го вкара в средното ухо.
задължително изчистете леко преди да накапите /ако детето позволи разбира се/. дайте и нурофенчето.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Тонев, а фуроталгин по добри капки ли са според теб от берлицитин?

# 23
  • Мнения: 1 984
Тонев, а фуроталгин по добри капки ли са според теб от берлицитин?
колкото до обезболяването - да. и толкова. понякга мембранката само леко е реактивно зачевена тогава евентуално може да сложим капки /гаразон, тобрадекс/... обаче това обикновено е просто случайна находка при един преглед... 

още нещо мен ме наплашиха преди време с т.н. апластична анемия предизвикана от хлорамфеникол....макар че шанса бил колкото да те удари гръм... тя може да се преизвика и от нищожни дози. 

а хората си правят ваксинациите както трябва и си решиха 50 - 60 % от случайте преди да започнат!

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И личната ми докторка повече препоръчва за обезболяване фуроталгин, А може ли да се лекува зачервено ухо без АБ?

# 25
  • Мнения: 822
От Зината пи една опаковка на таблетки - като за неговата възраст. Мисля, че беше 5 дни.
мъка... мъка.... хубаво е че мононуклеозата не е била усложнена в действителност. аз бих избрал зинат и сега. за 7 - 10 дни.
антибиотика в капките за уши не прониква надолу при здрава мембрана. затова е излишен. при спукана - сваляики надолу в ушите боклуците все ще има и нещо което не убива и ще го вкара в средното ухо.
задължително изчистете леко преди да накапите /ако детето позволи разбира се/. дайте и нурофенчето.

А в нашият случай може ли да прекъснем Макропена и да преминем на Зинат? Защото вече му дадох 3 пъти.

# 26
  • Мнения: 822
Нашият лекар каза да пием Макропена щом сме го почнали. Каза, че наистина не помага за хрипове, но обикновено се прилага за лечение на горните дихателни пътища. Изписа още Отипакс - капки с лидокаин за ушенцата и двете. Сега преди малко синът ми плачеше - болеше го другото ушенце - нормално ли е това?
Явно инфекцията се е преместила там?! Дадох му Нурофен и сега спи. Чудя се дали да го къпя - мина една седмица откакто не съм го къпала, защото е болен да не го простудя допълнително, но тази вечер мисля да го окъпя. Ще пречи ли банята при възпалените ушенца?

# 27
  • Мнения: 1 984
Нашият лекар каза да пием Макропена щом сме го почнали. Каза, че наистина не помага за хрипове, но обикновено се прилага за лечение на горните дихателни пътища. Изписа още Отипакс - капки с лидокаин за ушенцата и двете. Сега преди малко синът ми плачеше - болеше го другото ушенце - нормално ли е това?
Явно инфекцията се е преместила там?! Дадох му Нурофен и сега спи. Чудя се дали да го къпя - мина една седмица откакто не съм го къпала, защото е болен да не го простудя допълнително, но тази вечер мисля да го окъпя. Ще пречи ли банята при възпалените ушенца?
къпете спокоино, леко подушете ушенцето с тънко навито на клечка памуче.

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Mama Galka,
1-вото което искам да ти кажа е: НЕ се доверявай на педката при ушен проблем, а само на УНГ специалист.
2-рото... и моят син не приема добре Аугментин-а и винаги му изписват CURAM (заместител на Аугментин-а), защото пО-добре го понася.
3-то - за болките в ухото можеш да му даваш Панадол, Ефералган или каквото там ползваш през около 3-4 часа.


Късмет и скорошно излекуване.

# 29
  • Мнения: 822
Благодаря   bouquet !
Вече сме по-добре, но все още кашли сутрин. Ушенцето вече не го боли - слава Богу!

Общи условия

Активация на акаунт