Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Туризъм
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Бургас

Мнения: 636
Здравейте мами и татковци!

Бих искала да ви попитам ще мойе ли според вас да пътуваме със специален колан за дете в кола вместо със стол4е за кола?
Бихте ли могли да ми дадете линк към точката в закона където е споменато това за столчето!
Предварително ви благодаря!
Цитирай

София

Мнения: 2 199
Ето ти линк, но не съм сигурна дали тук е последното изменение от 2007 г.:
http://www.motors.bg/uploads/zakoni/Zakon%20za%20Dvijenie%20po%20patishtata.pdf
чл.133 на 25 стр.
Тук има изискване за специална седалка за деца до 10 години. Имам едно хартиено издание от тази година, където бяха дали столчето за кола или по-скоро липсата на такова към основанията за глоба. Не знам обаче къде го пъхнах.
А всъщност глобата и законовите основания какво общо имат с елементарната безопасност, която трябва да осигурим за децата си? За мен е безотговорно да се превозва малко дете само с колан , особено при тази война на пътищата. Но все пак децата са си ваши - вие решавате.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.