само на кърма а не ака

  • 2 149
  • 35
  •   1
Отговори
bebeto mi e na 4 meseca,samo na karma e a ne aka po 4-5 dni.ne mislq 4e e normalno,ve4e se 4udq dali ne qde malko.znam 4e se zapi4at bebetata na AM,no kogato e samo na karma...opitvam da mu zatoplqm stomah4eto,masajiram go,davam mu 4ai4e,no ni6to ne mu pomaga.nqkoi ako moje da mi dade savet

# 1
  • Мнения: 7 723
А консултира ли се с педиатър?

# 2
ami,ne o6te to tova stava tezi dni,a nali s praznici,a i vse 4akam 4e 6te se izaka

# 3
  • Мнения: 7 723
ami,ne o6te to tova stava tezi dni,a nali s praznici,a i vse 4akam 4e 6te se izaka
Консултирай се веднага, при първа възможност
А само сега ли е така?
Аз разбрах, че постоянно е запечено детето.... Thinking
И 4-5 дена са доста дълъг период за неакане....

# 4
ne be6e alak 4-5 dena,v4era aka savsem malko,i sega pak ne aka

# 5
  • Мнения: 7 723
ne be6e alak 4-5 dena,v4era aka savsem malko,i sega pak ne aka
Е, щом е еднократно- няма проблем.
А как се чуства детето?
Плаче ли? Смуче ли си пръстите?
Превива ли се, като плаче?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
За бебетата само на кърма е напълно,напълно нормално да акат веднъж на няколко дни.Просто кърмата се усвоява толкова пълноценно,че често не остава нищо,което да бъде изакано.Дали е запек можеш да разбереш ако акитата са наистина твърди и бебчо ясно показва,че му е дискомфортно.Ако няма никой от тези признаци,значи не му пречи и няма нужда да вземаш мерки.

# 7
  • Мнения: 18
Щом е на кърма бебето не се безпокой, след празниците за твое успокоение се чуйте с педиатъра.

# 8
mnogo vi blagodarq  :bouquet:za men va6ite dumi sa uspokoenie,a sled praznicite kato otidem pri pediatarkata pak 6te pitam.veseli praznici!

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Пусни си темата в кърмаческия.
Това,че не е акало 4-5 дена не е проблем,по-горе са ти писали,че кърмата се усвоява пълноценно.
хубаво е да си пише на кирилица Peace

# 10
  • Мнения: 1 098
И моето бебче е само на кърма. Понякога и то прави 5 двевни паузи без акане. Аз знам, че е напълно нормално. И в кърмаческият съм чела, и педиатър ми е казвал.

# 11
  • Мнения: 545
Напълно нормално е щом е само на кърма детенцето!
Пусни и търсачката,има такива теми! Peace

# 12
  • Мнения: 26
Али като стана на 5м. започна да ака през ден-два, но и наддаваше по-малко от обикновено и педиатърката ни каза, че е "гладен запек". Но и когато започна да си наддава добре се запази този ритъм-през два дена и по много наведнъж (с рядка консистенция). Сега яде пюре на обед и ака през три дена засега. Мисля че няма нищо притеснително, ако не е твърдо акото и си наддава добре.

# 13
  • Мнения: 476
Нормално е за вашия случай! Важното е да пишка, а кърмата се усвоява напълно на тази възраст и за това не ака. Не се тревожи, важното е да е спокойно детето и да не му е твърдо коремчето (в което се съмнявам)!  Hug

# 14
  • Мнения: 871
Ако е изключително кърмено бебчето няма за какво да се тревожиш. Дъщеря ми не ходеше по 9-10 дена когато беше само на кърма Peace Когато я захраних започна да си ака всеки ден.
Бебетата, които са на кърма усвояват кърмата и затова може да няма какво да отделя Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт