Народопсихология или синдром?

  • 8 338
  • 197
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 179
Става въпрос за мрънкането... По принцип нямам много време за форума, общо взето го ползвам като информационен източник по детските въпроси, но от два месеца имам повечко време и започнах да чета тук в Клюкарника, както и в ДиС...

Не мога да разбера едно нещо... Защо 90% от темите са оплаквания... На един му е студено и го дразни шопинг манията по празниците, друг мрънка, че има любовник, трети - че няма любовник, на един му откраднали елхичката от входа, на друг му спукали гумите... и така до безкрайност... а, да не забравя и ненормалните теми за заплащането - тия взимат еди колко си, що не ми дадат и на мене... Имам чувството, че хората са решили, че са толкова специални, и на тях просто НЕ ТРЯБВА да им се случват кофти неща, всичко трябва да им е перфектно. И тъй като това няма как да стане, ревем едва ли не за всяка новоизкочила пъпка на задника..

Аз посещавам доста чуждестранни форуми - е няма такова място просто...

Изводът, който си правя - докато българите (или поне по-голямата част) не спрат да точат сополите подсмърквайки и гледайки в канчето на другия, докато не започнат да приемат кофти моментите като нещо нормално, да наблегнат на конструктивния аспект, на позитивното в тях, няма скоро да дръпнем като нация...
Знам какво ще ми кажете - много е трудно да си позитивен, когато имаш 2 деца и ги гледаш със заплата 200 лв..
Да трудно е! Но не невъзможно!

# 1
  • Мнения: 1 072
...... Имам чувството, че хората са решили, че са толкова специални, и на тях просто НЕ ТРЯБВА да им се случват кофти неща, всичко трябва да им е перфектно. ........

Топло.  Grinning

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Браво на теб, голямо откритие си направила.
Някой ден може и паметник да ти вдигнем.

# 3
  • Мнения: 2 000
Сигурно причината е, че човек като се оплаче, помрънка малко и му олеква на душата Simple Smile 

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 179
Браво на теб, голямо откритие си направила.
Някой ден може и паметник да ти вдигнем.

Направо невероятно, как се сети, точно това ми беше целта...

# 5
  • Мнения: 516
Предпочитам българската народопсихология пред много чужди такива.  Всичко е въпрос на гледна точка. за теб е мрънкане, за други освобождаване от негативната енергия например.
Честно казано това желание за унифициране и приемане за чужбинския оптимизъм и "роботизация" на чувствата ме дразни повече от чисто българското мрънкане.

# 6
  • Мнения: 2
То , че си е заложено на тази нация да мрънка - факт , ама по-логичното обяснение е , че когато не ти се случват хубави неща е някак трудно да гледаш весело на живота. Представяш ли си примерно обират ти апартамента... , излизаш пред къщи и ти откъртили огледалото от колата... (хипотетично го споменавам-дано никога да не се случва) и ти на фона на тая кретения дето те обгражда се хилиш?
Това граничи с лудост уважаема , и поне според мен няма да помогне да  дръпнем напред. Всъщност темата ти е интересна , но ако задълбаем в народопсихологията - ще стигнем до неща които няма да ни се харесат. Истината е , че на тоя народ за да му се случи нещо добро , то трябва насила да му се случи. Такъв е Българина - с робска психика , а робите са си недоволни...

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 179
О да! да точиш лиги е много по-гот, отколкото да хванеш и да се опиташ да промениш нещо в живота си..

# 8
  • Мнения: 516
Едното не изключва другото.

# 9
  • Мнения: 1 072
ДИР и на мен ми се иска да са по-слънчеви хората, но уви повечето не могат да надскочат битовизма. Все повече чувам репликата - Като наврязохме в българското въздушно пространство и ми се стегна душата. И от самолет си личи това, което си забелязала.

# 10
  • Мнения: 46 436
Защото човек се сеща да пусне тема, когато си няма работа, когато е нещастен или когато има проблем.

Защото, ако пуснеш такава за това колко си щастлив и колко прекрасно е семейството ти, веднага ще те обвинят, че си нещастен и избиваш комплекси.

Това е в общи линии  Wink

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Лесно е да не се оплакваш, ако животът ти горе-долу върви в желаните от теб коловози. При огромна част от българите не е така. Да, животът на всеки е в неговите собствени ръце, но от висотата на 1000 лв заплата проблемите на тези с 200 лв изглеждат различно. Колкото по-в дъното на таблицата си, толкова по-трудно е да изкачиш следващото стъпало. Теоретично, доброто разположение на духа е възможно, дори и наложително... просто много често е трудно. Ако ти имаш формулата за стабилно налагане на възходящ курс в живота (психологически), напиши я.

# 12
  • Мнения: 2
Лесно е да не се оплакваш, ако животът ти горе-долу върви в желаните от теб коловози. При огромна част от българите не е така. Да, животът на всеки е в неговите собствени ръце, но от висотата на 1000 лв заплата проблемите на тези с 200 лв изглеждат различно. Колкото по-в дъното на таблицата си, толкова по-трудно е да изкачиш следващото стъпало. Теоретично, доброто разположение на духа е възможно, дори и наложително... просто много често е трудно. Ако ти имаш формулата за стабилно налагане на възходящ курс в живота (психологически), напиши я.
и това е вярно. От догодина тези с двеста лева ще им се стъжни още повече (плоски данъци и нам си ко още), а тези с по 1000 и нагоре ще са малко по-добре...ама ние трябва да се хилим...,'щото иначе няма да дръпнем напред.  Grinning

# 13
  • Мнения: 3 423
Човещинка си е мрънкането, бе,
къде забихте в народопсихология!
Според мен българинът не мрънка
много, дори и там е леко притеснен!

# 14
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 778
Може би действителността, в която живеем ни подтиква да се оплакваме. Нормално е човек да има проблеми и да иска да ги сподели, да търси съвет. Е, понякога се прекалява....но само човека си знае какво му е на душичката. Сама каза, че в чуждестранните форуми не мрънкат. <-----Отговорът е в това изречение.

Общи условия

Активация на акаунт