Бебе което не спи

  • 1 957
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
Здравейте,
Дъщеря ми е на 11 месеца и досега няма нощ в която да не се е събудила поне два пъти. Понякога будува на три-четири пъти по 1 час, понякога по-малко. Имали сме случаи в които не спи 2-3 часа посред нощ. В такива случаи се успокояваме най-бързо на гърдата защото още се кърмим макар и само нощем. През деня спи на два пъти но все пак не и се събират и 9 часа сън на денонощие. Това което ме притеснява е че нощем обикновено се събужда с рев, който се усилва ако не я вземеш. Според педито детете е добре, но според мен това не нормално - та тя не спи повече от 4 часа на нощ и това е така откакто се е родила. Имах доста силни притеснения докато бях бременна, и вероятно съм родила едно много нервно дете, но все пак? Някой имал ли е подобни проблеми. Аз не знам какво да я правя вече и как да я отбивам!

# 1
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
и ние сме така,само ,4е моя син не спи откак стана на 3 месеца.а дъщеря ми по4на да спи на 3 години 4ак.въоръжи с е с търпение.знам колко е трудно,аз ве4ер 4ак си поплаквам.пробвай с класи4еска хоемопатия,при каката имаше ефект,но при бебо за съня не помогна.

# 2
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Не се притеснявай моята дъщеря беше така от 1-вия ден на раждането до 2 години. Вечер започваше да плаче в 21 часа и това продължаваше до 7 сутринта, а през деня спеше не повече от 6 часа.
Така че просто се зареди с повече търпение и давай напред.
PS: Всички знаете в болницата колко са загрижени акушерките  Mr. Green а мен идваха да ме викат към 4-5 часа всяка сутрин да отида малко да е понося защото не спира да плаче а акушерките са я носили цяла нощ.
Беше малък ужас, но имам и нещо положително като е родих бях 82кг и за 3 месеца си възвърнах теглото без всякакви диети.

# 3
  • Мнения: 729
Моника си спи спокойно.Но със сина ми имах такъв проблем когато беше бебе.Събираха му се има няма 2 часа на нощ.Когато стана на 2 години започна да спи по спокойно.Търпение му е майката.

# 4
  • Мнения: 1 428
моето дете не спеше нито през деня ,нито през нощта.По цяла нощ ревеше а през деня спеше на 5 часа по 15 мин.През останалото време я носех на ръце,защото само да я оставех на креватчето и  започваше истерично да плаче.Бях се видяла в чудо,дори и по лекари и баячки ходихме.Не знаех що е ден ,що нощ,бях изтощена и физически и психически,а най-интересното бе ,че на детето това му се отразяваше добре и наддаваше с бясни сили.Сега също не спи на обед и това ни е голям проблем в детската.Сутрин я събуждам в 6.30 ,на обед не спи ,а вечер не заспива по-рано от 11 часа.Пробвала съм я да я слагам в 8 ,но ефекта е нула-пак заспиваше в 11 .
Това -просто се примирих ,че моето дете от малко живее с максимата-"От сън спомени няма"

# 5
  • Мнения: 625
Съветвам те да слагаш детето през деня само веднъж да спи,това ще отнеме време докато свикне,но със сигурност ще повлияе добре на нощния сън.И още нещо,аз винаги тичам ако детето леко шавне през нощта и той знае това,затова проявете по-голяма твъдост и се правете на заспали ако детето се размърда през нощта-така и то се предполага,че ще заспи.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
DariAna, не се притеснявай, някой бебета са така. Моята дъщерая беше от тях . На всеки час се будеше през ноща. Така до 2 годинки. После се оправиха нещата.Дано вашият период на безсънни нощи е по кратък!

# 7
  • Мнения: 539
Малката ми е така откакто се еродила. И през деня трудно спи повече от час. Просто има такива деца. тя от новородена будува по 5-6 часа.

# 8
  • Мнения: 3 146
До т3годишна възраст не е имало нощ, в която синът ми да не се буди поне по5 пъти на нощ. Понякога се е будел и по 15-17 пъти (броила съм!). Давах му по глътка вода, полюлявах го и пак в леглото. Успех!

# 9
  • Мнения: 526
и ние бяхме така до около 2г възраст, спяхме вечер по около 3ч и после 1ч будувахме. Докато не почна само на обуд да спи за около 2ч, но ние спяхме точно 2ч дори съм ги засичала. Просто тези деца са по-нервни, педи то ни ни предупреди да не позволяваме да има играчки които издават много шум за да не се превъзбужда, давахме храни които съдържат малко захар и почти никакви шоколади, т.е. всичко което може да превъзбуди детето

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И повече време на чист въздух действа добре .

Общи условия

Активация на акаунт