Моля ако може бързичко за мнение!!

  • 6 285
  • 93
  •   1
Отговори
# 45
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
При тази история си спомних филма -,,Дърво без корен,,,но тук да ме извини авторката на темата, положението е много по трагично.Бъдете по добри,помогнете на тези хора с каквото можете,куче да е няма да се остави да мръзне и тъне в нищета.

# 46
  • Мнения: 278
Всъщност няма да се съглася, че момичето трябва да ходи и да чисти. Нали си имат дъщеря тези хора, защо тя не се постарае да създаде комфорт и уют на родителите си. Ама нападате момичето защото тя се оплака във форума. Защо младата двойка ще осигурява топлина? Все пак става дума тук и за малко дете. Да не би да казвате, че вместо да се грижат за детето си, трябва да се занимават с прабаба и прадядо? Някой от вас гледал ли е стари хора, знае ли за какво иде реч?

# 47
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
Не, просто се чудим фасона ли ще й падне за няколко часа.
Ако не можеш да отсееш безсърдечието, което лъха от всеки ред, който е написала...
Едно и също нещо може да бъде казано по различен начин, и посланието, което носи, е различно.
Всъщност, бабата и дядото трябва само да се радват, че подобна доброжелателка не им е уважила празника.
Кофти е, че може би искат да си видят правнучето.
Колелото се върти, но подобни индивиди, когато някой с тях се държи по подобен начин,
опищяват света, и разбира се - друг им е виновен.

# 48
  • Мнения: 3 447
Всъщност няма да се съглася, че момичето трябва да ходи и да чисти. Нали си имат дъщеря тези хора, защо тя не се постарае да създаде комфорт и уют на родителите си. Ама нападате момичето защото тя се оплака във форума. Защо младата двойка ще осигурява топлина? Все пак става дума тук и за малко дете. Да не би да казвате, че вместо да се грижат за детето си, трябва да се занимават с прабаба и прадядо? Някой от вас гледал ли е стари хора, знае ли за какво иде реч?
Изобщо не става дума тя да ходи и да им чисти и да ги гледа. Просто да отиде да им каже едно "Честит празник".
А дъщерята на тези хора вероятно гледа внучето в свободното си време.

# 49
  • Мнения: 46 492
Ще отидем, ще занесем подаръци, храна и напитки, ако знам, че хората нямат финансова възможност за трапеза или не ми е по вкуса това, което приготвят.

Стана ми жал за горките хорица, дано моите внуци не ми сервират подобно отношение някога ...

# 50
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Грижила съм се за стари хора с години(баба и дядо) , свекър и свекървата са ми на 76 годишна възраст.Ние също имаме дете и наши проблеми,но не сме ги оставяли да студуват,гладуват и без лекарски контрол или пък да говорим за тях с пренебрежение.

# 51
  • Мнения: 1 844
не можете да искате от хората да бъдат всички Майка Тереза.авторката на темата изобщо не ми изглежда лош и безсърдечен човек,просто я е грижа за детето й,пък и не е длъжна да празнува нещо с хора,с които не иска да празнува и в атмосфера,която не й харесва.това,че прадядото и прабабата са роднини на мъжа й и са стари хора не я задължава нито да чисти,нито да да търпи нещо,което явно я ужасява/мръсотията/.
това,за което вие говорите е криворазбрано уважение.никой на никого не е длъжен,още повече че,извинявам се,ама на нея тези хора никакви не са й.айде сега да вземем да се грижим за всички въздрастни роднини до девето коляно от нашия и мъжовия род.то не може така,но това не ни прави по-лоши или безсърдечни.тя си има майка и баща да се грижи,има си дете,и на свекървата може да помогне в нужда.ама такива прадядовци и баби е малко трудно да се обслужват,освен ако професията не й е болногледач.
не казвам,че хората не заслужават уважение.на празник или когато са зле,може да отидеш на бързо,да занесеш нещичко,да помогнеш финансово,ако самия ти имаш възможност.но в Майка Тереза не е нужно да се превръщаш.

# 52
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
desinkata_85, всеки човек заслужава уважение. И тя не говори за Сульо и Пульо, а за бабата и дядото на мъжа и. В детето и тече и тяхна кръв.

# 53
  • Мнения: 323
Да прекратим темата,моля.Благодаря за психолог.профил,който ми бе направен.Приемам се за студена,безсърдечна,и каква ли още не...Честит празник им бе  казано,а дъщерята на тези хора не стъпва с месеци ,камо ли да чисти,само когато е за хапка-пийката ходи.Едва ли имам възможност да ходя на работа,да се грижа за сем-вото си,и да тичам на другия край на града да помагам на тези хора.А едва ли те биха позволили от гордост да им се помага,защото се смятат за още можещи.
Нека не дискутираме темата повече,разбрах всичко.
Ще се коригирам...
И едва ли живота ще ви срещне стакава като мен. ooooh!

# 54
  • Мнения: 46 492
... авторката на темата изобщо не ми изглежда лош и безсърдечен човек,просто я е грижа за детето й ...

А според мен използва детето като повод да не отиде  Rolling Eyes не е нужно да си Майка Тереза, за да покажеш уважение към възрастните хора, още повече, че тези са част от семейството й, независимо от коя страна. Щом на такъв празник не иска да ги зарадва, какво остава за останалите дни от годината ...

# 55
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
desinkata_85, ти май си четеш каквото искат да ти видят очичките.
Никой не е казал, че тя е длъжна да ги прави тези неща, става въпрос по-скоро за уважение.
Но в общи линии, наистина по-добре без уважение, отколкото с лицемерно такова.
Наистина няма смисъл от спор вече.

# 56
  • Мнения: 323
 И двете страни трябва да имат нужното уважение едни към други.Но това е др.тема.
Когато те не зачитат моите родители,аз в какво трябва да ги обвиня. newsm78
Само да вметна,че ние се учим от децата на тези възрастни хора-тоест свекър и свекърва,а те влизат и излизат от тях с ръце в джобовете,една целувка и прегръдка няма за собств.родители.Собственият им внук не се сеща за тях,аз чуждата на моменти по телефона се чувствам като натрапница,след като ме питат -нещо друго ще казваш ли?
Нещата не са бели или черни само,има нюанси,които се усещат в общуването...

# 57
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
Сигурно си права, и аз не мисля, че всичко е черно или бяло.
Но може би има някакво значение, че са на 80 години, хората почват да се държат по малко по странен начин.
Не прави чест на собствените им роднини, че се държат така, идеята ми беше, че е добре да се даде малко топлинка на тези хора, които ти е ясно, че другата година я ги има, я ги няма. Щом са ви поканили на гости, значи биха искали малко да ви се порадват. Както и да е.

# 58
  • Мнения: 274
...ама на нея тези хора никакви не са й...

Деска, само тези думички са ми досстатъчни да разбера ценностната ти система и факторите които са я формирали....Ще цитирам по памет и Радой Ралин: "...настанаха години, да се ебат роднини..."

# 59
  • Мнения: 1 844
...ама на нея тези хора никакви не са й...

Деска, само тези думички са ми досстатъчни да разбера ценностната ти система и факторите които са я формирали....Ще цитирам по памет и Радой Ралин: "...настанаха години, да се ебат роднини..."
ценностната ми система от един пост не можеш да разбереш,но твоята ми е ясна,щом така бързо си правиш заключения.малко повърхностно ми се вижда да се прави психологичен профил на някого само заради няколко изречения,именно и затова аз не побързах да квалифицирам и авторката на темата като студенокръвна и стерилна,както други го направиха.

Общи условия

Активация на акаунт