Противозачатъчни Хлое

  • 19 877
  • 39
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 119
Изписаха ми тези противозачатъчни за киста която имам. Интересувам се има ли и други пили тези хапчета и как са им се отразили.
Лекаря ми каза да започна белите от първия ден на цикъла ,а на листовката пише да се започне от тъмните и като се изпият да се започнат белите и тогава трябв ад а ми е дошло. Та малко се обърках....Всичко което споделите за тези хапчета ще ми е от полза .
Благодаря ви предвартелно.

# 1
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
 Thinking не съм ги чувала, на мен за киса ми бяха изписали Трирегол - по елементарни са от към цветове.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 119
И аз не ги бях чувала ,но явно са някакви нови .Иначе Трирегола помогнаха ли ти за кистата?
Никой ли не ги е чувал?

# 3
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да пих ги 3 месеца и когато отидох на преглед ги нямаше Whistling
Дано и при теб има ефект Peace

# 4
  • Мнения: 356
И на мен вчера ми изписаха тези хапчета.
След като родих бебка хормоните ми нещо са се объркали и едниния яйчник не прави овулация когато трябва.В цикъл съм по 20 дена и след една седмица пак ми идва.  Sad
Та искам да попитам мамите, които са ги пили - доволни ли са?
Как се чувствахте по време на приема и имаше ли някакви странични ефекти?
 

# 5
  • Мнения: 68
здравейте,
и на мем ми изписаха Хлое, но за нередовна менструация/ да не кажа направо липсваща/ откакто малката се е родила точно 4 пъти съм имала цикъл. Изследвах хормони и всичко е наред и в граници, но в същото време напълнях с 25 килограма ей така сякаш без нищо. В момента пия Дуфастон и след като ми дойде цикъла започвам Хлоето.

# 6
  • Мнения: 356
И аз ги почвам като ми дойде цикъла - от жълтите, нали? newsm78

# 7
  • Мнения: 7 640
Хлое са аналог на Диане 35, това са препарати с антиандрогенна съсътавка- дават се на жени с доказано повишени мъжки хормони.
Ако няма такова нещо, изписването им е безсмислено, т.е. редно е да се помисли за друг контрацептив с по-ниско дозирани естрогени, най-малкото.

# 8
Аз пия ве4е 4етвърта опаковка Хлое. Само за месец и половина качих  4 кг.
Имах нередовен цикъл и проблеми с пъпки. Пъпките се махнаха, но задържам много вода. Има много странични ефекти

Относно приема -  естествено  че се започва с активните хапчета, белите (неактивни) съсдържат някакви допънителни вещества и хормони,Но не предпазват от забременяване

# 9
  • Мнения: 3 092
Пих ги 1 м и ги спрях .
Не ми понесоха никак , имах гадене , главоболие и много съжалявам че ги пих . Confused

# 10
  • Мнения: 356
Аз ги пия вече една седмица и за сега ми понасят добре.Нямам никакви странични ефекти.
Явно всеки организъм си е различен. Peace
Дано не кача излишни килограми.Пия ги по лекарско предписание за регулиране на много дълъг цикъл.Трябва да ги пия три месеца и после мисля за мина ня някои по-добри, вече за предпазване от бременност, ако цикъла ми се регулира.

# 11
  • Мнения: 135
вече втора седмица ги пия,изписаха ми ги заради нередовен цикъл и пъпки но изобщо не се чувствам добре с тях,гадене,повръщане и мисля да отида пак на лекар да ги сменя

# 12
  • Мнения: 1
Пия ги от два месеца заради проблеми с кожата, чувствам се добре и не съм забелязала странични ефекти. Никъде в листовката не намерих обаче информация дали докато пия белите хапченца - неактивните, трябва да ползвам допълнителен метод за контрацепция? Вчера изпих първото хапченце след активните и с приятеля ми правихме секс, той свърши в мен... овулацията трябва да е минала отдавна, всеки момент би трябвало да ми дойде, но все пак ми е притеснено. Моля, споделете опит, каква е вероятността да се случи нещо   EFP

# 13
  • Мнения: 367
Всички противозачатъчни, които имат пауза - обикновен 7 дни и в този период трябва да дойде цикъла предпазват на 100% , независимо от това, че не се приемат хормони. По принцип неактивните таблетки съдържат витамини (най-вече желязо) и са направени за удобство, за да не се пропусне датата, на която се започва нова опаковка. По този начин изпиваш всички хапчета и започваш нова и така.
Относно Хлое-то нямам впечатления от тя. Аз пиех много дълго време  - около 4 години Нордет и ми понасяха добре.

# 14
  • Мнения: 1
Всички противозачатъчни, които имат пауза - обикновено 7 дни и в този период трябва да дойде цикъла, предпазват на 100% , независимо от това, че не се приемат хормони.

А по какъв начин предпазват през тези 7 дни, при положение че няма прием на хормони?

Общи условия

Активация на акаунт