кръвен тест,който показва пола на бебето

  • 2 135
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте!
Някой знае ли в България дали се прави такова изследване?

# 1
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Има изследване "фетална морфология", което преди правеха чрез пункция и извличане на околоплодна течност , чрез което се определя и проверява плода за аномалии(например синдром на Даун)
в ранната бременост. Това обикновено се прави задължително след 33 годишна възраст на бременната жена и в по-ранна възраст ако тя пожелае.
Сега чух,че правят същото само с вземане на кръв от майката, може би за това си чула. Има такова изследване и при двата случая се определя пола с точност 100%.

# 2
  • софия
  • Мнения: 257
За кръвен тест незнам да съществува. Прави се амниоцентеза и от взетия матриал се изследва за пола на плода. Поне на мен трябваше да ми се прави по здравословни причини, но аз отказах.

# 3
  • Мнения: 953
И защо ти е на толкова ранен етап да знаеш какъв е пола ? Нямаш търпение ли ?
Или ако не е желаното момиче/момче ще направиш аборт ?
В "Свети Лазар" могат с кръвен тест да определят дали си бременна по нивото на определени хормони, но за пола не съм чувала да е възможно с кръвен тест от майката да се определя.
До колкото ми е известно това става на по късен етап като се вземе околоплодна течност или с ехограф.

# 4
  • Мнения: 7 640
В САЩ има такъв тест, твъдви се, че полът е 99% сигурен дори преди 10г.с. Прави се с капка кръв от пръста, цената беше около 200 долара.

Имаше и стара тема, поразрови да я намериш.
Тестът е безпредметен, освен ако не се очакват половосвързани тежки генетични заболявания.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 658
Има изследване "фетална морфология", което преди правеха чрез пункция и извличане на околоплодна течност , чрез което се определя и проверява плода за аномалии(например синдром на Даун)
в ранната бременост. Това обикновено се прави задължително след 33 годишна възраст на бременната жена и в по-ранна възраст ако тя пожелае.
Сега чух,че правят същото само с вземане на кръв от майката, може би за това си чула. Има такова изследване и при двата случая се определя пола с точност 100%.
Нещо си се объркала. Феталната морфология е триизмерно ехографско изследване с много голяма разделителна способност. Това взимане на кръв, за което говориш за Даун се нарича биохимичен скрининг и е доста ориентировъчно, а не категоричен способ за откриване на генетични заболявания. А пункцията на корема, чрез която се взима околоплодна течност за изследване на гететични заболявания се нарича амниоцентеза и само чрез нея може да се даде 100% резултат за пола на детето.

# 6
  • софия
  • Мнения: 257
Пола се налага да се знае при някои генетични заболявания, за да се знае със сигурност дали ще е здраво детето ,а не само от любопитство.

# 7
  • Мнения: 685
.... пункцията на корема, чрез която се взима околоплодна течност за изследване на гететични заболявания се нарича амниоцентеза и само чрез нея може да се даде 100% резултат за пола на детето.

Тази пункция не крие ли рискове?

# 8
  • София
  • Мнения: 2 658
крие разбира се и затова не се прави пожелание, а само при строги индикации, като съмнение за генетично заболяване, защото тогава може да се наложи прекъсване на бременността.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 555
И
В "Свети Лазар" могат с кръвен тест да определят дали си бременна по нивото на определени хормони

Изследване за ниво на ЧГХ в кръвта се прави в почти всяка лаборатория, а не само в Св. Лазар.

# 10
  • Мнения: 33
Доколкото знам тук пола може да се научи най-рано след амнеоцентеза - обикновено я препоръчват за жени над 35годишна възраст, има риск - аз лично подписах декларация преди самата манипулация.  Истината е, че не е толкова болезнена-колкото шокираща.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт