Говорим си за 4-токласниците!

  • 14 505
  • 308
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 11 703
Лично аз със страх предприех тази крачка 2000та година, много кошмари сънувах тогава  Rolling Eyes

Що не свирна,че си била там по това време  Laughing?
Лично аз изтръпвам при мисълта,че един ден детето ми /Алекс/ ще поиска да отиде да отиде в чужбина.Пиша за него,защото е по-скоро,за Мели има още много вода да изтече.
Отделен въпрос е дали ще можем да му осигурим средства,ама някой като си навие нещо на пръста знаете как е.Добре че учи немски,че Германия е в Европа все пак.

# 61
  • Мнения: 2 567
Аз първо да ви споделя, че ходихме на алерголог. Каза, че е хранително и ни изписа хапчета, които се пият по определена схема близо две седмици  ooooh!  Дано не забравям да спазвам стриктно схемата, каквато съм сега отнесена с това местене.

Мери, благодаря ти за споделеното  Hug
Аз не сънувам кошмари, ама почти не мигвам от мислене. Така си посрещам утрото не заспивала. Хем ми се иска, хем не. Не ми е проблем, че ще напуснем близките и България. Ние сме малко с номадска кръв и преселенията не ни пречат  Simple Smile А от 9 години и без друго сме все далече от роднини и приятели и отдавна сме претръпнали.

Иначе като казваш за кола и език точно това ми е проблема и една от причините да се опъвам. Нито език знам добре, нито кола карам.
Знам, че докато изуча езика и изкарам шофьорски курсове ще съм като затворник. Искаше ми се първо тука да свърша тази работа и тогава да заминем. Ако има възможност може и така да направим. Ще ми е доста по спокойно.

Иначе Бети много се вълнува. Като цяло не иска много да заминаваме толкова далеч, но от друга страна любопитството я кара да се впуска дори и в мечти за живота там  Simple Smile Как сме щели да имаме къща и поради този факт ще сме имали и мечтаното куче  Simple Smile
Иначе знам, че лесно ще се адаптира, защото си е такава, а и лесно ще изучи езика.
За щат все още не знам точно. Нещо за Washington DC май става дума, но не е съвсем ясно, защото имат офиси и по други щати.

Ali&Meli, аз също си мислех, че Бети един ден може да рече, че иска да учи в Щатите и ще изтръпна от това, та по-добре направо всички вкупом да заминаваме за там. То не, че ако сме там пък не може да рече, че в Европа иска да учи  Simple Smile
И на мен ми се щеше в Германия или Австрия да заминем, защото Бети учи немски, а и е по близо, ама нещо не става така както аз искам  Confused

# 62
  • Мнения: 7 263
Лети Да се включа и аз пак \ то аслъ за свекърва трябва да тренирам де\. Виждам, че Мери ти е дала ценни съвети, така че не се бави нито миг ми се хващай да изкараш шофьорски курсове веднага и веднага сядай да караш. В малките градове и едното и другото са далеч по-лесни, пък и курсовете не са такава цифра като в София. Книжката винаги ще ти е нужна, така че не губи време. Език се учи.
Та така моя опит в това отношение - 90 година си прекъснах следването и заминах да работя в Швеция излишно е да казвам, че нито език знаех, нито кола карах  Laughing
За 2-3 месеца се оправях с езика и работа си намерих, че не една ми и две места. Късмет се оказа че в града, в който отидох освен че имах роднини имаше и македонци и сърби и по тази линия много лесно се адаптирах. Страхотно е там - условията за живот ме изумиха, ако се сещаш тук какво беше 90 година.... ooooh! ooooh! ooooh! - стачки, глад, празни магазини, озлобени хора....
Там попаднах не в друга държава, не в друг континент, а в друга планета като че ли.
Поживах, поработих ...... и се прибрах тук. Това е!
Не е за всеки живота извън България. Да знам че и тук е трудно и е всекдневна борба за неща, за които там дори не мислят хората, нооо тук е моето място. Боря се с живота, не съм съжалила нито за момент че съм тук - винаги се стремя да покажа на хората неща, които съм научила там и са ми харесали, но не бих могла да живея там въпреки перфектните условия за живот.
Това е моята история - ето Мери има друга, ще прочетеш и чуеш доста....
Ти и мъжът ти ще решите и дано решите най-доброто за трима ви  bouquet  bouquet  bouquet Аз ще ти стискам палци да вземеш верното решение.Важното е, че каквото и да решите така и така ще си с пак с нас  Hug Hug Hug
Та поотплеснах се от 4-токласническата тема малко, но и това си трябва.
Тези дни има тестове и изпитвания при нас - успеха е средна работа, нито добър нито лош. Боби все още е леко разсеян и разконцентриран снощи си говорихме пак за ученето и за важността на тази година за него. Вече ме гледа с разбиране и уж сме комбина, ноооо ... днес пак госпожата му го беше напипала да не знае нещо в едни преговор и пак му беше нашляпала 4-ка. Ядосах се, но .... пък и на фона на грижите с малкия просто ....
Абе нещо много нервно ми почна този месец, да видим
Поздравче за всички  Hug Hug Hug
И болните да се оправят бързичко  Hug Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 2 567
Лени, мерси и на теб за споделеното  Hug
С шофьорски курс до сега не се наемах да се хвана, защото месец след като се оженихме преживяхме ужасна катастрофа и от тогава имам някакъв ужасен страх да пътувам и дори не съм мислила, че ще успея чак аз пък да съм шофьора. Ако обаче много се налага ща не ща, ще се хвана.

А иначе си права. Където и да ни отвее вятърът, има ли нет, с вас съм  Hug

Лени, аз четох и в темата за "трудните деца" за проблемите ви. Май никак не ви е лесно. Стана ми кофти, че госпожата ви така е нарочила Боби. Никак не ми харесва това нарочване, защото знам как може да травмират детето. Как някой учители, особено тези работещи с по-малките деца не се спряха с това нарочване не мога да разбера  Close

Момичета, ако на някоя и се занимава може да сподели до къде сте с материала, че идва края на срока, а ние с нашите боледувания май сме по изостанали, та да видя дали е така.

# 64
  • Мнения: 151
Здравейте, аз съм от мамите на четвъртокласници, които само преглеждаха темата. Сега взимам повод от думите на Летисия, за да се включа, защото повдигнатия от нея въпрос ме интересува.
Момичета, ако на някоя и се занимава може да сподели до къде сте с материала, че идва края на срока, а ние с нашите боледувания май сме по изостанали, та да видя дали е така.

Нашият клас учи по учебниците на Булвест и до момента сме стигнали до тук:
БЕЛ - Състав и значение на думата - обобщение
Математика - лице на правоъгълник
ЧО - България - част от християнска Европа
ЧП - Размножаване на растенията
Пояснявам, че училището ни стачкува през цялото време. Много бих искала да знам докъде са вашите четвъртокласници /особено ако можем да се сравним с нестачкувало училище/.

# 65
  • Мнения: 7 263
Лети изкарах книжка на 35 години, точно поради същата причина. На 27 катастрофирахме с братовчед ми, който беше невероятен шофьор на прав път - магистрала и без никаква кола около нас. От момента на катастрофата, до момента на изкарване на книжката и докато не почнах да карам сама \ защото първите месеци карах с мъжът ми\ се возех с неистов ужас. Не ме питай как пътувах до морето примерно.
Обожавам да ходя на различни места, но пътя до там го изкарвах в транс.
Сега към днешна дата ако някой реши да ми вземе колата ще го убия, като вързана съм без нея и особено за децата просто не си представям преди как съм успявала да ги мъкна на ръце до поликлиники и до парка примерно.
Така че миличка записвай курсовете и не се бой ще вземеш книжка и ще видиш, как като започнеш да караш ти страхът ти ще намалее и надявам се ще премине с времето.

А сега до къде сме стигнали:

БЕЛ - 17 ти урок Членуване на прилагателните имена.
Четене - За приказките - Дръжте крадеца.
Математика - 53-ти урок
ЧП - Животът в паркове и градини
ЧО - България през средните векове
Иначе за нарочването, просто вече ми писна да ти кажа. Децата ми не защото са мои деца, но всеки който ги е виждал твърди, че са невероятно будни и интелигентни. В детската градина госпожите още помнят Боби с това, че другите деца са носили играчки, а той енциклопедии които те четяха от кора до кора. И същото това дете изведнъж в първи клас стана "лошо", "трудно" и т.н. Оценките му са около 5, 6 -ци рядко получаваме. Майката на отличничката на класа - невероятна сладурана, както и детенцето и ми каза в прав текст - "За мен Боби е най-умното дете в класа и незаслужено е ощетяван!" А тази жена не работи и си взима детето от училище и учат. За да го прецени тя от по час на ден в който дечицата ни играят значи има нещо в това дете. Но на кой му пука - далеч по лесно е да му подрежеш крилцата  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 66
  • София
  • Мнения: 11 703
Лени,а какъв е проблема с Боби?Аз май пак не съм чела достатъчно. Embarassed

# 67
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Lennyh, много неприятно звучи  Rolling Eyes А замисляла ли си се да сменяте училището? Синът ми също усеща, че има учители, които не го харесват и други, които му симпатизират. Не се оплаква от това, но определено го ощетяват понякога. Аз съм му казала, че в живота е така, не всички те харесват, както и на него не всички му допадат. Миналата година по английски учителката му е била от тези, с които няма взаимно привличане и непрекъснато му дуднеше на главата, че не пишел красиво и не можела да му чете работите. Той наистина не е краснописец, но написаното се разбира  Peace Тази година има друг учител и той няма абсолютно никакви оплаквания в това отношение! Отначало не разбирах, защо всяка година им сменят учителите, но сега този подход ми харесва!
Лети, трябва да се пребориш с тези страхове, не е лесно, но си кажи, че е за доброто на детето  Hug Миналата пролет изживях кошмар на магистралата, с децата на задната седалка, аз бях виновна за случилото се Confused Не ме питай как продължих след инцидента, цялата треперех и имах чувството, че не мога да държа волана, но си казах, по средата на нищото си, имаш две деца отзад, скоро ще се мръкне, трябва да го направиш. Наистина карах с минималната скорост и доста късно пристигнах на определеното място, но го направих. И до ден днешен, като се кача на магистрала, имам едно странно усещане, но с времето се надявам да избледнее.

# 68
  • Мнения: 7 263
Али,Мери да мислила съм и не само го мисля, но и силно се надявам да го осъществя тази година.
Исках той да се опита да се бори и да свикне с това, че живота е борба, да разбере че хубавите неща в този живот не идват като подарък и без усилие. Нооо едно е борба с достоен съперник друго е борба с вятърни мелници, а ние вече стигнахме до тази фаза и това е причината да мисля сериозно за смяна на училището.
Записах го в "елитното" училище на квартала. Бяха единствената немска паралелка и ни се падна госпожа, която аз в началото харесах. Не мога да отрека, че тя успя да създаде хубав климат в класа - децата са силно привързани едно към друго, уважават се помагат си и са много възпитани и мили. Класа им наистина е много добър. Но тъй като Боби е буйно дете в първи клас беше по-трудно да седи на едно място, да не се върти, да не търчи в междучасията, да не се сбие от време на време с някой \ поради същите причини и брат му сега е на топа на устата  #Crazy #Crazy #Crazy\. Та кофтито беше, че госпожата му не успя да разграничи поведението му от успеха респективно неуспеха му в училище.
Вече нямаме никакъв проблем с поведението, децата в класа обичат Боби, той е любимец на момичетата, защото по думите на една от майките е страхотен кавалер - носи им чантите, подарява им картинки, дори беше отишъл с едно от момиченцата до лекарския кабинет, за да го придружи. Има една групичка от 4-5 момченца, с които са много близки приятелчета - заедно са навсякъде и на карате и на английски в школата и на игри в двора. Е има и едно момче, с което се недолюбват, но и това е напълно естествено - човек не може да се обича и харесва с всички.
За госпожата обаче въпреки вече 4-тата година при нея - Боби си остана първокласника Боби буен, пълен с енергия, въртящ се пумпал. Неговите отговори се гледат под лупа, той е ощетения откъм оценка винаги, когато има и най-малкия пропуск.
От миналата година ходи на курсове по математика и мисля тази година да кандидатстваме и в двете математически гимназии - СМГ и Частната. Силно се надявам да успее, защото на тази възраст все пак не е лесно да им обясниш колко е важен този изпит, как трябва да прочетеш нещо 5 пъти преди да преминеш към решаването му и как трябва да си го провериш после. Малки са или поне момчетата са по-небрежни. Знанията по математика са му на доста високо ниво, проверих го вече защото имам приятелка, която води кандидат студенстки и курсове за седмокласници и дава частни уроци по тази дисциплина - та тя го препита и потвърди, че знанията му са на много добро ниво, остава да успее и да ги покаже когато и където е нужно. Другите ми варианти са по-мъгляви засега, но ще пробвам и тях - има едно две училища с усилени езикови паралелки може и там да го преместя.

# 69
  • Мнения: 2 567
Ето до къде сме и ние

Бъл.ез. - 22 урок - Числителни имена
Развитие на речта - 9 урок - Съчинение по серия от картинки
Читанката - За митовете и легендите
ЧО- 16 урок - Църквата - опора на българите и България
ЧП - 15 урок - Енергия
Математика - 46 урок

Виждам, че като цяло нямаме изоставане. Даже по български и ЧО сме по напред. По ЧП имаме голямо изоставане, но те се е получило, защото първия срок имаме по програма само по един час, а сега втория по два. Надявам се, че така ще наваксаме.

# 70
  • Мнения: 75
Нашето училище стачкува две седмици. Когато после започнаха, няколко пъти вземаха по два урока, но мисля, че отдавна всичко е наваксано. Ето до къде сме:
Математика - урок 62 лице на правоъгълник
Бълг.език - урок за сложни думи и следва обобщение и контролно
Човек и общество - Българите в Османската империя /15 -18 век/
Английски език - урок 9 

# 71
  • Мнения: 143
Здравейте,
имам въпрос към майките на четвъртокласници от 138-мо училище.Моля ви кажете си мнението за началните учители на вашите деца.Те вероятно ще са тези,които ще поемат на есен първи клас.Моля дайте мнение.Благодаря newsm12

# 72
  • Мнения: 7 263
Хей момичета, къде се загубихте?
Почнаха ли контролните и тестовете при вас?
При нас минаха два теста - ЧП и БЕЛ не съм доволна от резултата, Боби също не е доволен, което е добрата новина. Сега съм го засилила да чете преговор защото явно се трупат нови неща и той забравя част от старите. Sad

# 73
  • София
  • Мнения: 11 703
nalika моето дете е в 20 училище така,че не мога да ти бъда от полза.
Лени тук сме.Синът ми обикновено постфактум ме информира за контролни и тестове,направо си показва оценката.
А знаете ли кога е междусрочната ваканция,на 1.02 ли?

# 74
  • Мнения: 3 743
Ние все още не сме на училище Confused този грип направо ни разказа играта Rolling Eyes
От утре мисля да ходи вече на училище, че доста изпусна. Все пак края на срока е, учителката му ми каза, че той нямал никакви проблеми с материала, така че да не се притеснявам за отсъствията му. И нашите са правили някакви тестове, не знам Марти кога ще ги прави. Аз се притеснявам, че учи много малко и не мога да разбера дали успява по време на час да запомни всичко или просто изискванията на учителката не са такива, каквито ми се иска да бъдат Confused Той има само 6-ци по всичко - контролни, тестове, устно изпитване.

Общи условия

Активация на акаунт