Да ви се оплача...

  • 3 469
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 621
azsa  съжалявам за това което ти се е случило , на мене преди 5 години ми откраднаха чантата от офиса с 200 лв , беше малко преди Коледа , и знам много добре как си се почувствала
Мисля си че повечето тук ги е яд че можеш да си позволиш да си купиш дънки за 200 лв , само че те забравят че всеки може да харчи собствените си пари както иска , но никои няма право да бърка в чантите ни и да ни взема парите ...

# 31
  • out of space
  • Мнения: 8 573

Пет пари не давам колко й струват дънките на авторката. Лично мен ме подразни фактът, че пуска тема за откраднати 200 лв., при положение, че тя краде ежедневно от мен, от детето ми, което не получава детски, от майка ми - пенсионерката, от всички нас. Защото, когато продажбите не се калкулират в касовия апарат, това е укриване на данъци, т.е. - косвено бърка в нашите джобове. И няма какво да ми се обяснявате какъв й бил касовият апарат - парите от продажбите за деня стоят в касата, а не в джобове и чанти. Когато влязат данъчните на проверка, първото нещо е да засекат касата. Няма начин да е чукала, а парите да не са там.
Докато правим разлика между собствения си и обществения джоб, все ще сме така...  Sick

Ама защо говориш глупости сега...
Работила съм в магазин- касовия апарат беше малък и без каквото и да било чекмедже или място за слагане на парите.

На всеки съм издавала касова бележка, а парите седяха в плик в бюрото. Със същия успех можеха да седят в джоба ми или чантата.
Пак повтарям- на всеки клиент съм давала касова бележка и никого не съм обрала!!!

Същото нещо се случва във всеки втори магазин. Ама ти не, та не, не било важно касовия апарат какъв е. Е как да не е важно- основно е!

Набързо набързо превърна жената в крадла...

Пфуууу някой път никакви спирачки нямаш  Whistling

# 32
  • Мнения: 6 029
Как` Сийка, виж това и ми кажи къде се слагат пари?



Исках да покажа един от най-ползваните модели КА, който няма чекмедже за бакноти, обикновено е опция, която се закупува допълнително...

И не разбрах, как ти крадат от джоба??? Обикновено ако не се издава касова бележка, не се начислява и ДДС. Така че - купувача краде от държавата? Или?

Последна редакция: пт, 28 дек 2007, 16:03 от Julie

# 33
  • Мнения: 515
Офф за пореден път се убедих че народа е полудял... тя жената да се оплаче, то какво стана....тц тц срам нямате ей!

# 34
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
По празниците кражбите се увеличават,също така измамите с фалшиви банкноти и разни номера с връщане на рестото......да не влизам в подробности,че става много дълго.Трябва да преглътнеш...няма как!?Блокирайте картите(то е трябвало веднага),че тогава ще берете още по големи ядове.В търговския обект трябва да има само парите отчетени на касовия апарат и тези които всеки ден се завеждат в касовата книга като каса за започване на работа,в противен случай данъчните няма ви помилват.За ваше добро е- никога не смесвайте оборота с други пари,дръжте ги в нещо,било то и кутия,та при една евентуална проверка да не се усложняват нещата.

# 35
  • Мнения: 25 571
Абе, вие всички от небето ли падате???  Shocked
Как така къде да се слагат парите? Ами където си щат, но на определено за целта място, което се нарича КАСА! Чекмедже, кутия, папка, каквото ще, ако ще и в тенекия за сирене да ги държи, но не и в джоба, не и в дамската си чанта! Всички ли подкупвате данъчните, да ви се не види??? Sick Това са елементарни неща, които знае и най-простата продавачка! 
Как ме крадете ли? Ами именно с укриване на печалба и неплащане на данъци ме крадете! И не само мен, ами всички онези, пред чиито съдби подсмърчате вечер по новините! И бебетата без кувьози, и гладуващите пенсионери, и децата в домовете за сираци! Всички те чакат на данъците, които трябва да се плащат в тази държава, а не на пикливите СМС-и!
Да, съжалявам, че разводних темата, ама чак пък толкова да се правите на ударени...  ooooh!
Аман от "честни частници"!  Stop

# 36
  • Мнения: 6 029
Интересно Вальо Топлото и подобни разни със скъпи коли, купени от МОИТЕ И ТВОИТЕ ДАНЪЦИ от  кого ли крадат?
Въобще темата не беше за това. Ама въобще.

# 37
  • Мнения: 3 094
хайде да се посмеете на две мои истории....Първата, миналата година на 28-ми февруари ме окрадоха в данъчна служба Цевтър, бивша Традица, на ул. 6-ти септември, точно срещу министерството на вътрешните работи. Бях ходила да подам - данъчна декларация лична, данъчна декларация на дружеството, на което тогава бях управител и декларация годишна по ДДС. Времето беше лошо - валеше мокър сняг и аз носех чадър, не стига че ръцете ми бяха заети с не малка чанта за документи, дамска чанта и един плик. Както и да е в данъчната служба има вероятно специален род крадци, тъй като в нищо не се усъмних. На излизане при входа на данъчната служба установих, че чантата ми е с отворени ципове - наистина се стреснах, но видях, че телефона и очилата са си на мястото и ...просто си затворих чантата. Принципно не нося у себе си никога повече от 50 лева. Разплащам се само чрез карта - имам някакъв атавистичен страх от пари в брой. Както и да е върнах се на работа и по път реших да купя мартеници - нали беше 28-ми февруари, т.е на другия ден Първи март. Естествено отварям и не си намирам портмонето. Насех тогава мъжки портофейл и в него бях сложила всичко - дебитна и кредитна карта, картонче с разплащателните ми лични смекти, картонче с дружествените банкови сметки (подписвах фирмата, за която работех), лична карта..и други дреболии като карта за Метро, карта за фитнес, карта за аптеки Гален, карта за някакви други магазини и прочие.....Призля ми. Затворих си чадъра и през мокрия снаг хукнах към банката. Станах вир-вода Там, добре че ме познаваха, ми приеха блокирането на картите , личните и фирмени сметки без документ за самоличност (иначе можех само да наблюдавам как някоя с моята лична карта тегли пари и от фирмата и от мен - така или иначе знаете колко дребни и неразличими са снимките на личните карти). Изписах сто молби за блокиране и ме помолиха да си отида до в къщи и да им донеса международния си паспорт, за да валидитират блокирането и да мога да се легитимирам с нещо в бъдеще (докато ми издадат нова лична карта). Хукнах към къщи, но междувременно се отбих в районното за да обявя кражбата на документа ми за самоличност и да го блокирам. Оказа се, че мога да го блокирам, понеже живея в този район , но не мога да обявя кражбата, защото тя е станала на улица, която е в периметъра на друго районно Shocked.......Хайде преправяме показанията (пишем друга улица, която е по - насам , вече в това районно), за да не тичам мокра наново пак и да се простудя съвсем.За да блокирам обаче картата се иска някаква сума, а аз нямам пари - ни в брой, нито имам банкова карта да изтегля, нито лична карта за да изтегля от текуща сметка евентуално. Полицаят излижа джентълмет и ми услужва с някакви стотинки. Искам да ми издадат сружебна бележка за открадната лична карта както му е реда, за да мога да се легитимирам пред други органи (които не признават международен паспор или шофьорска книжка) - казват ми добре, но тя ще е готова в рамките на 5 работни дни Shocked.Значи за една седмица аз бях практически госпожа никоя в тази държава и нямах достъп до лични средства, блокира се работата на фирмата в известна степет и така. Добре, че от банката ме познаваха, та поне се съгласиха за някои спешни неща да използвам международния си паспорт. Карти естествено и те за 7 работни дни стават, а не веднага.......Абсолютен параграф 22.Прибрах се в къщи и от това , че бях вир вода и от страшното притеснение вдигнах температура и 5-6 дни болна - тъй като не можех да отсъстван от работа точно в този момент направих и бронхопневмония. Както и да е след 6-7 дни пооздравяла осъзнавам, че между кориците на портофейла бях мушнала трудовата си книжка (преди да бъда управител, бях на трудов договор и трудовата книжка я бях взела за да бъде оформена, тъй като след месец напусках дружеството). Хванах де за главата - говорих с една позната от Националния осигулителен институт и тя провери и ми каза, че трудова книжка не може да се възстанови, ходи се по предишни местоработи и се вадят едни документи (уп-2), а ако имам ликвидирано предприятеие ставало да ги търся по съдебен ред чрец държавен архив. Съвсем се стъписах, а имах 30-тина лева м портофейла.да би ги бяха поискали.Отвори ми се невиждана и нечувана работа........След седмица на бивши съседи се обадила една жена и си оставила у други съседи телефона, че ме търсела. Това съобщение на първите съседи дъщерята по случайност го предава на дъщеря ми, като я вижда в един магазин.......Не че ми нямат всички познати и съседи телефона, но защо да звънят - ще се охарчат може би?! Както и да е пращам аз щерката на другия ден да търси другите съседи и да разбере за какво ме е търсила въпросната жена. Оказва се , че ми намерила трудовата книжка (а аз много се молих на Господ да ми помогне точно за този документ, защото установих, че толкова сила с такава бюрокрация просот нямам как да събера!!!). Инак въпросните бивши съседи след разговор с тях ми обясниха, че не знаели какво е значението на трудовата книжка и затова не сметнали за толкова жизнено важно да ми се обадят - а са млади, ерудирани хора съссем адекватни....Както и да е намирам дамата - работи в Сатиричния театър - взимам книжката, почерпвам нея и колежките й, защото наистина ми падна голям товар, а те ми разказват, че в района много се краде и всеки ден вадят от кофите на театъра празни портмонета и документи. Тъй като валял мокър сняг тогава, тене могли да бъркат в кофата, на книжката ми била изпаднала отвън до нея, те я намерили и изсушили.........Господ да поживи тия добри и съвестни хора! Само най-добро да им се случва. Ккато и да е на мен другите сокументи не ми се намериха, въпреки че зная едно 5-7 истории за крадени чанти, портмонета, които после празни са предавани в МВР - т.е парите са свити, но докъментите са били захвърлени, дори много клошари предават в полицията и после си припечелват нещичко. това е случка в България. Оттогава нося само детско портмоненце, дето повече от пет лева не побира.
Случка във Вадуц, Лихтенщайн - забравям си в пощата портофейла - 600-700 швийцарски франка и 200-300 евро. След половин час се сещам, нещо да купя и установявам, че е абравен и се сещам къде точно......Хуквам наобратно - та това са всичките ми пари, а аз съм в началото на екскурзия от 15 дни. Как може да съм такава блейка си казах, сега нито ще ям, нито ще ходя по музеи и монументи, а и подаръци няма да донеса....Само да добавя, че пощата не беше празна - имаше едно 10-тина човека. Връщам се в пощата има други 5-6 човека, а моето портофейлче там си седи , където е забравено - никой не го беше помръднал дори. Благодарих на служителите в пощата и на гражданите вътре - всички ми се усмихнаха неразбиращо - ама как моля ви се мадам, това е нормално, кой би ви взел портмонето.............е такива работи.
Или пък веднъж как ограбиха на дъщеря ми 4 лева.......то това вече е безумно нещо. Но не се ядосвам на никого - пари дошли и отишли, те се движат, пак ще дойдат. Щом така е станало, така е трябвало да бъде, иначе можело и нещо по-лошо да стане. Малкият дявол е туй не се ядосвай ми е препоръката към авторката на темата - за пари не се жали, вярно че се изкарват трудно, но те не заслужават страсти.

# 38
  • Мнения: 25 571
Интересно Вальо Топлото и подобни разни със скъпи коли, купени от МОИТЕ И ТВОИТЕ ДАНЪЦИ от  кого ли крадат?
Въобще темата не беше за това. Ама въобще.

Разликата между авторката на темата и Вальо Топлото е същата, както между дрипавата циганка, крадяща на пазара и добре облеченият крадец, който е бръкнал в чантата й. Деянието е едно и също, разликата е в размера.
За мен това е темата.  Peace

ПП Ти сама си написала от кого крадат Топлото и сие - от моето и твоето. Дай сега да не плащаме никакви данъци, но да покълнем довечера, когато лекарите ревнат, че няма с какво да спасяват детски животи. Важното е да сме тарикати, пък другите - кучетата да ги ядат...

# 39
  • Мнения: 6 029
Как` Сийка, аз данъци плащам, ама те са мизерни, заради мизерното ми възнаграждение.

А размера има значение, в случая  Wink

# 40
  • Мнения: 742
Идеята на темата беше не толкова да се жалвам за 200лв, а да ви кажа,че това го извърши добре облечен човек,а не примерно някой мангасар.

...а аз се чудя защо напоследък по магазините ме гледат достса подозрително, въпреки че винаги съм с костюм поне за ....аре да не казвам колко дойче марки, че не свято някак си....Simple Smile



бая стар ще да е тоя костюм, щом в дойче марки си плащал за него.


На мен колега ми открадна парите за наема. Беше преди три-четири години, още ми нагарча като се сетя.

# 41
  • Мнения: 5
Съжалявам за случилото се.Много е неприятно усещането с което остава човек в такива моменти. По скоро ми се иска да помислиш за личните си документи. Надявам се че си отишла в полицията да ги обявиш за откраднати, да не се окажеш щастлива кредитополучателка на някоя банка. Идиоти всякакви. Нямам думи.

# 42
  • Мнения: 1 008
Жената искаше да се оплаче,но както винаги тук е пълно със съдници,които определят правилно или не е да си купи дънки от 200лв.Ами работи,печели и ще си купи,а вие си злобейте тук и си носете евтини дънки за да сте по-святи.

Пет пари не давам колко й струват дънките на авторката. Лично мен ме подразни фактът, че пуска тема за откраднати 200 лв., при положение, че тя краде ежедневно от мен, от детето ми, което не получава детски, от майка ми - пенсионерката, от всички нас. Защото, когато продажбите не се калкулират в касовия апарат, това е укриване на данъци, т.е. - косвено бърка в нашите джобове. И няма какво да ми се обяснявате какъв й бил касовият апарат - парите от продажбите за деня стоят в касата, а не в джобове и чанти. Когато влязат данъчните на проверка, първото нещо е да засекат касата. Няма начин да е чукала, а парите да не са там.
Докато правим разлика между собствения си и обществения джоб, все ще сме така...  Sick
Абе ти наистина ли мислиш това,което си написала?! Кой краде от теб,детето ти, стринка ти и пр.?! Всяка една продажба е придружена с гаранционна карта и касова бележка, описва се в книга, на края на деня се прави дневен финансов отчет. С кое крада от теб и роднините ти? Май ти падаш от небето.И да, касовият апарат не е с чекмеджета за пари, не сме собственици на Пикадили или нещо от сорта.Нали данъчните,като засекат касата искат и парите според какво е чукнато в касовия апарат,ако ще и от сутиена да си ги измъкна. И не си купувам дънки за 200лв всеки ден,ако това ще те поуспокои. Но когато го правя си плащам не с откраднати от теб пари, а със спечелени по възможно най-честния и легитимен начин. Благодаря на останалите за съпричастността! На никой не пожелавам да да му откраднат и 2лв или каквото и да било, защото е кофти, но виждам,че  определени хора се кефят и на такива случаи.

# 43
  • Мнения: 274
Идеята на темата беше не толкова да се жалвам за 200лв, а да ви кажа,че това го извърши добре облечен човек,а не примерно някой мангасар.

...а аз се чудя защо напоследък по магазините ме гледат достса подозрително, въпреки че винаги съм с костюм поне за ....аре да не казвам колко дойче марки, че не свято някак си....Simple Smile



бая стар ще да е тоя костюм, щом в дойче марки си плащал за него.


На мен колега ми открадна парите за наема. Беше преди три-четири години, още ми нагарча като се сетя.

Ами да - всичките са ми от абитурентския бал, ама нали модата се върна, та сега съм доволен Simple Smile Simple Smile

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Възмутителна е случката. Момичето е право , че не е очаквала добре облечени хора да я оберат.Неприятно е много каквито и да са хората да си обран.
Що се отнася до мнението на Как` Сийка аз я подкрепям , защото на касовите апарати масово не се чука всяка стока. Така наистина се укриват данъци и сме ощетени всички ние.

Общи условия

Активация на акаунт