Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте, синът ми миналата седмица започна петия месец. Давам му по 150 мл. АМ през 3,5 часа, но много по рано от часа си той става неспокоен и започва да плаче.
Незнам дали малко му давам, или се дължи на зъбките /вече има два долни, и сега са наред горните два/. Предварително благодаря на всички.
Цитирай

Няма точно количество, децата са различни, моето на 2 месеца пиеше по 150 мл.
Прави по още 30 мл., ако видиш, че е още гладно, дай още 30 мл. и така докато налучкаш дозата.

Цитирай

София

ние пък ядем по 130гр. и 1`4 пюре Peace
Цитирай

...на безопасно

Формулата е 110 + месеца и 0. Значи 110+50=160 мл. Естествено, всичко е относително. Води се от детето. Моята никога не е стигала "нормата". А и е глупаво да гледаш дете по таблици.
Цитирай

гр.Пловдив

Няма точно количество, децата са различни, моето на 2 месеца пиеше по 150 мл.
Прави по още 30 мл., ако видиш, че е още гладно, дай още 30 мл. и така докато налучкаш дозата.

точен отговор Peace
Цитирай

Аз от вчера и давам по 150мл., никога не се е оплаквала от количеството, ако реве след като свърши с цокането е по вероятно да не стига, иначе и моята започва да се криви преди да са минали 3,5часа и давам по-рано, не спазвам часа много много  Laughing

Формулата е 110 + месеца и 0. Значи 110+50=160 мл.

Формулата е 1+месеца+0 т.е. 1+5+0=150мл., не се заяждам, но аз така я знам и съм виждала и други мами да я пишат така тук.
Цитирай

Формулата е 110 + месеца и 0. Значи 110+50=160 мл. Естествено, всичко е относително. Води се от детето. Моята никога не е стигала "нормата". А и е глупаво да гледаш дете по таблици.

Винаги ми е била странна тази форумула. Моето дете на 1 месец беше 5.300 кг., а детето на жената, с която раждахме едва 4 кг., няма начин двете деца да имат нужда еднакво, дори от приблизително еднакво количество, само защото са родени заедно и сана еднакви месеци.
Цитирай
Благодаря ви, значи ще му правя по още 30 мл., пък ще видим. Просто тази дозировка на АМ е много объркана. На кутиите на АМ например, пише че на 5 месечни бебета се дават 5 пъти по 180 мл., а педиатърката на малкия категорично заяви повече от 150 да не му давам  ooooh!.
Цитирай

Варна

никога не съм се съобразявала с написаното на кутията.ядем 5 пъти мляко по 160.не винаги го изяжда.имам и едно междино хранене с плодово пюре около 50 грама.за мен детето не е нахранено тогава когато след като свърши млякото ревне.а ако му идва в повече просто ми избутва шишето.
Цитирай

Ние ядем 5 пъти по 180мл. вода и 6 лъжички ам.Всяко дете е различно,ако мислиш че е гладно дай му още 30мл. Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.