Караме пети месец - по колко АМ

  • 627
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте, синът ми миналата седмица започна петия месец. Давам му по 150 мл. АМ през 3,5 часа, но много по рано от часа си той става неспокоен и започва да плаче.
Незнам дали малко му давам, или се дължи на зъбките /вече има два долни, и сега са наред горните два/. Предварително благодаря на всички.

# 1
  • Мнения: 46 428
Няма точно количество, децата са различни, моето на 2 месеца пиеше по 150 мл.
Прави по още 30 мл., ако видиш, че е още гладно, дай още 30 мл. и така докато налучкаш дозата.

# 2
  • Мнения: 9 973
ние пък ядем по 130гр. и 1`4 пюре Peace

# 3
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Формулата е 110 + месеца и 0. Значи 110+50=160 мл. Естествено, всичко е относително. Води се от детето. Моята никога не е стигала "нормата". А и е глупаво да гледаш дете по таблици.

# 4
  • Мнения: 508
Няма точно количество, децата са различни, моето на 2 месеца пиеше по 150 мл.
Прави по още 30 мл., ако видиш, че е още гладно, дай още 30 мл. и така докато налучкаш дозата.


точен отговор Peace

# 5
  • Мнения: 554
Аз от вчера и давам по 150мл., никога не се е оплаквала от количеството, ако реве след като свърши с цокането е по вероятно да не стига, иначе и моята започва да се криви преди да са минали 3,5часа и давам по-рано, не спазвам часа много много  Laughing

 
Формулата е 110 + месеца и 0. Значи 110+50=160 мл.

 Формулата е 1+месеца+0 т.е. 1+5+0=150мл., не се заяждам, но аз така я знам и съм виждала и други мами да я пишат така тук.

# 6
  • Мнения: 46 428
Формулата е 110 + месеца и 0. Значи 110+50=160 мл. Естествено, всичко е относително. Води се от детето. Моята никога не е стигала "нормата". А и е глупаво да гледаш дете по таблици.

Винаги ми е била странна тази форумула. Моето дете на 1 месец беше 5.300 кг., а детето на жената, с която раждахме едва 4 кг., няма начин двете деца да имат нужда еднакво, дори от приблизително еднакво количество, само защото са родени заедно и сана еднакви месеци.

# 7
Благодаря ви, значи ще му правя по още 30 мл., пък ще видим. Просто тази дозировка на АМ е много объркана. На кутиите на АМ например, пише че на 5 месечни бебета се дават 5 пъти по 180 мл., а педиатърката на малкия категорично заяви повече от 150 да не му давам  ooooh!.

# 8
  • Мнения: 745
никога не съм се съобразявала с написаното на кутията.ядем 5 пъти мляко по 160.не винаги го изяжда.имам и едно междино хранене с плодово пюре около 50 грама.за мен детето не е нахранено тогава когато след като свърши млякото ревне.а ако му идва в повече просто ми избутва шишето.

# 9
  • Мнения: 351
Ние ядем 5 пъти по 180мл. вода и 6 лъжички ам.Всяко дете е различно,ако мислиш че е гладно дай му още 30мл. Peace

Общи условия

Активация на акаунт