медът на бибата

  • 2 511
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
здравейте мами съжалявам но не открих тема за меда, моята бебка е на 3 месеца и отскоро бабите и дават мед с бибероната та незнам дали е много много полезно така че някоя от вас ако е запозната моля да ме информира благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 5 401
Полезно хич не е, а даже е опасно. Медът е силен алерген!

# 2
# 3
  • Мнения: 3 376
Стига сте ги слушали тези баби!!!!

# 4
  • Мнения: 636
Мед не се дава преди годинката! Както ти е писала pearly, медът е много силен алерген. На тази възраст бебето ти има нужда единствено от кърма/АМ!!!
Ще чуеш още много "полезни" съвети от бабите, но моя съвет е да четеш и да се интересуваш повече за съвременните методи на отглеждане. Hug

# 5
  • Мнения: 505
Че е вредно и опасно, така е ! А от какъв зор й слагат мед на бибата newsm78 Бебчо да не е казал че му се яде.Еййй тия стари разбирания ще ме ... #2gunfire

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
 ooooh! тези баби,такива вреди могат да нанесът
Никакъв мед!Силен алерген!  Naughty

# 7
  • Мнения: 188
 ooooh!
Ама от какъв зор?

# 8
  • Мнения: 46 488
Алергията е най-малкия проблем, опасността от Ботулизъм е причината да не се дава мед.

Отделно от това създава вредни навици, които могат да повлияят на захранването по-късно и на вкуса на детето като цяло.

# 9
  • Мнения: 545
Алергията е най-малкия проблем, опасността от Ботулизъм е причината да не се дава мед.

Отделно от това създава вредни навици, които могат да повлияят на захранването по-късно и на вкуса на детето като цяло.
Напълно вярно! Peace

# 10
  • Мнения: 493
И моята майка постоянно ми казва-какво ще и стане,ако и дам малко мед?Аз на теб колко съм давала!Дай и кисело мляко,давай и вече попарка,стига го лишава детето!леля ти нямаше кърма и даваше на братовчедка ти кисело мляко от 40 ден.
Ей такива ги слушам всеки ден!миналата седмица свекърва ми искаше да и даде кисела краставичка щотоя гледала жално.Само да си я ближела-абе ужас направо какво да ви разправям.Аз на никой не я давам,хич им нямам доверие,ще ми уморят детето.

# 11
  • Мнения: 2 437
Слагала съм мед на едното си дете, нищо му няма, вече е тийн. Никой не ми е казвал какво да правя, така реших. Историята е дълга, свързана с разболяване в родилния дом и опити за наваксване в последствие. Та меда ми беше добър помощник, доколкото детето започна да наддава след получаването на 15-процентов захарен сироп, в който слагах АМ за дохранването му. Не забравяйте, че всяко дете е индивидуално, това което е добро за едни, не е добро за други.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 734
Моето свеки набута биба с мед на щерката в деня когато я изписахме от родилния.Само ме изчака да отскоча до банята и веднага я свърши работата. После имаше  bambam,Добре,че не повреди детето,че незнам.Медът на малки бебета носи реална опасност от ботулизъм и алергии,не им позволявай да й дават.

# 13
  • Мнения: 1 008
Слагала съм мед на бибата 5-6 пъти, но моето бебе не иска биберон. Не и е навредил.

# 14
  • Мнения: 2 821
Медът вреди много на зъбите, и то на постоянните. Уврежда ги в зародиш.

Общи условия

Активация на акаунт