Първо зъбче след годинка?

  • 1 380
  • 27
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 249
Първият рожден ден на дъщеря ми наближава, а тя няма нито един зъб, няма и признаци на скорошно озъбване. Нейните "набори" вече имат масово по 3-4 та дори и 8 зъба. Rolling Eyes

Нормално ли е това късно никнене на зъби, признак ли е на нещо притеснително? Педиатърката ни не се тревожи, казва "Там са" и това е. Но искам и вашето мнение!

Благодаря предварително за всички отговори!  bouquet

# 1
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Няма страшно, ще избият. При някои деца става по рано, при други по късно. На племенника му се появиха след годинката. Сега си има устенца пълни със зъбенца.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
На Тери първото зъбче изби точно 2 седмици преди РД.Нямаше никакви признаци.

# 3
  • Мнения: 1 264
На Калоян първото зъбче му изби 2 седмици след рожденния ден. Вече си мислех, че това дете ще остане без зъби.  Crazy Сега има 6 броя. Не се притеснявай излишно, както ти е казала лекарката - там са.   Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Щом лекарката ви не намира нищо притеснително не се шашкай и ти.
На моят син му избиха два зъба около 6-7-месечен и от тогава нищо. Чак сега му избиха още два, и аз бях в чуденка.

# 5
  • Мнения: 2 000
Към 7-ия месец им избиха първите зъби и на двамата. Обаче за доста дечица съм чувала, които чак към годинката, че и след това се озъбват. Не виждам нищо притеснително в това.

# 6
На моето слънце и изби зъбче преди 3 дни - на 1г и 1м и то се вижда само едно малко ръбче, а другите нямат никакви признаци, че скоро ще порастнат.

# 7
  • Мнения: 8 999
Всяко дете е различно. Първото зъбче на дъщеря ми изби, когато тя навърши 11 месеца. Синът ми се сдоби с два горни и два долни още на 8 мес.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 294
На голямата щерка около 6 месец, а на малката около 8-9 месец.
Няма нищо притеснително в това да растат късно зъбките.
Дори знам от зъболекари че колкото по-късно излезнат толкова по-добре  Peace

# 9
  • Мнения: 2 498
Няма човек без зъби-така ми каза стоматологът, при който заведох голямата си дъщеря на 1 год.....първото и зъбче се показа на 1г. и 3 мес., а при малката преди годинката...

# 10
  • Мнения: 2 677
На седем месеца изби първия зъб. На едно съседско дете на годинка и два месеца започнаха да му никнат зъбите.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 739
На Дияна 1вият й зъб изби на 6 месеца, но моя първи се е появил на 1г4м Simple Smile
Преди много време писах как педиатърката на Дияна ме успокояваше, че дете без зъби няма, и че даже е имала случай на дете родено със зъб.

# 12
  • Мнения: 537
Нашето зъбче се появи точно на 10 месеца, сега вече имаме 4 и комай още ще излизат Simple Smile Не се притеснявай и аз се чудех кога ще излязат тези зъби на всяка консултация питах педиатърката и тя ме успокояваше, че дете без зъби и коса няма /че и косата ни е кът Simple Smile/

# 13
  • Русе
  • Мнения: 2 354
на 7 мес.

Колкото по-късно, толкова по-здрави

# 14
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Първота зъбче на моя калпазан се появи в края на 10 м  Wink

Общи условия

Активация на акаунт