държат ли се вашите малки деца така?

  • 1 396
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 406
 Олинце, има избирателност в тези им действия- много добре усещат кого могат да ударят или ухапят. аз пресякох опитите да ме наранява доста отдавна, признавам си- с бой, но факт е, че не ми посяга. баща си обаче го прави на луд, ползва го за боксова круша и е целия нагризан. най- интересното за мен е, че малкия удря и дядо си- моят баща, 120 кг, който като малка ме спукваше от бой и знам колко силна е ръката му. детето обаче много добре знае, че дядо му няма да му посегне и злоупотребява.

# 16
  • Мнения: 506
Shocked  Shocked  Shocked

Честно казано, незнам на колко години е детето ти, но ако някое от моите деца дори си помисли да ми посегне, да удари някого без причина....ще има доста неприятности. Не само, че ще изяде някой друг шамар, ами и ще има доста голямо наказание (това за по-големи деца, разбира се)

Не съм за шамарената педагогика, но и не разбирам, как така спокойно разправяш, как дъщеря ти посяга на теб или някой друг?!
Вярвай ми, ще имаш неприятности по-късно в яслата или градината, ако не вземеш мерки.
На две е, и  определено, нямам проблеми в яслата за това, тя го прави от инат и когато казвам, че ме бие, значи ме "бие" smile3503 ям си шамарчета, ама, като се ядосам и тя си хапва по някое, а после като разбере, че е сгрешила идва да ми се четка.."Мами"-мър-цър и ме прегръща и целува!!Найстина не мислех, че ще го приемете така сериозно, за което се извинявам, но пак казвам- за мен това си е ИНАТ, свиква се!! smile3507 Peace

# 17
  • Варна
  • Мнения: 773
йоана също си удря главата с ръце, като не стане на нейната се огъва като обръч. Така ме ядосва, ама не знае че аз съм 100 пъти по-крива от нея. Mr. Green

# 18
  • Мнения: 4 451
На мен не ми се е случвало, но пък на приятелки - да.

# 19
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382

[/quote]
 ям си шамарчета, ама, като се ядосам и тя си хапва по някое

[/quote]

Явно сте в някъкав порочен кръг, кой, кого ще нашамари.
Ти се ядосваш - пляскаш, тя се ядосва - посяга.

Не си мисли, че те съдя или нещо такова. Просто големият ми син беше доста агресивен след 2-та годинка. В къщи на никого не посягаше, но пък ми е правил панаири по улиците. Пълна волна програма : крясаци, рев, дърпане, опити да легне на земята и да реве....и всичко това, когато види някоя количка и аз откажа да я купя. Просто някакъв кошмар....
И понеже беше най-едрият в яслата и градината и започнал да посяга на децата, колко съм се червила пред родителите аз си знам. Взимах го от градина и все очаквах да е на пейката до учителката или на столче до нея. На "позорния стол".
Една случка го промени, спря да посяга на децата вече, пък и е голям....но периода в който посягаше беше много неприятен.


# 20
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 499
И моята госпожица използва този номер.Бие се по главичката с ръце и крещи "болииии".Според мен от личен опит е разбрала,къде е най-болезненото място и там акцентира,за да и мине номера.Явно в детската си главичка е убедена,че щом тя изпитва болка и ние я усещаме.При опитите да и отвлека вниманието ставаше по-зле.Вдига децибелите и се настървява-нашето поведение и показваше,че е на прав път.Значи номера действа.Сега предприех друга тактика-игнор пълен.Започне ли "шоуто" намирам си друга работа и даже не и говоря,докато не престане.След около седмица престана да го прави,НО само на мен!Баща и се опитва да я обгрижва по време на "сеансите" и това я амбицира.Все едно да хвърляш сухи съчки в огън.

# 21
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Ааааа, тръшка се и още как Crazy, но почна да го прави сравнително късно ( 2 г. ). Когато почна да го прави тоя номер, гледам да и отклоня вниманието с нещо друго, вместо да и се карам, защото инъче няма ефект.                                                   

# 22
  • Мнения: 748
аз се справям с тръшканията като го обръщам на майтап. например започвам да я имитирам, подигравам й се (но така, че и на нея да и стане смешно, а не да се обиди), разиграваме разни сценки и накрая всичко завършва с много хилене, борене, гъделичкане и т.н. после се пробва още 2-3 пъти и спира Simple Smile иначе и главата се пробва да си удря, залягала ми е по земята на улицата и в магазини, даже като беше на 5 месеца, понеже много повръщаше беше се научила, че като се закашля веднага отивам при нея и започна да се прокашля драматично когато искаше да й обърна внимание, все едно беше решила, че прокашлянето в превод означава "ела тук!" Laughing
може и да не съм права, но не го приемам като инат. според мен за тях това е вид изразно средство. и просто трябва да им покажем, че не е така и да им дадем по-ефективни алтернативи Peace

но пък с боя си имам проблеми..  Confused през лятото се научи от едно детенце, че може да се удря (защото видя, че на него родителите му позволяват, а аз не се отнесох достатъчно твърдо в началото) и сега от време на време се пробва да удря. успявам да й отклоня вниманието и за известно време забравя, но когато някое дете се държи агресивно към нея пак се сеща и се почва отначало Confused

# 23
  • Сливен
  • Мнения: 197
Моят син тръшка глава на леглото и започва да пищи докато не стане на неговото.И когато всико се изпълни започва да се смее  #Cussing out. Така че се успокой не сте само вие.

# 24
  • Мнения: 4 138
ха, нищо ново под слънцето. бие се по главата, бие нас и хапе и се тръшка. с много внимание, здрави нерви и говорене се оправят нещата един ден, предполагам като стане на 18. Mr. Green
пробвам всякакви методи, все някой ще е успешен.

# 25
  • Мнения: 19 296
детето на една приятелка си удряше главата в стената и викаше и нея и тя да си я удря  hahaha
мисля,че така искат да привлекат внимание.и аз бях чела някъде,че като им се откаже нещо трябва да залъжеш детето с нещо друго,да му предложиш алтернатива.

Общи условия

Активация на акаунт