Работещи мами, колко пъти месечно вземате болничен/отпуска?

  • 7 645
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Здравейте,
кажете ми колко пъти месечно (колко дни) вземате болничен или ползвате отпуска заради децата?
Колко ви позволява работата?

Благодаря за отговорите.

# 1
  • Мнения: 103
Различно всеки месец, зависи. Знам, че максимумът за болничен от Джи-пи е 7 дена. За повече -трябва ЛКК. Също имаше и някакъв лимит за календарна година - но точно колко дни бяха,  не мога да си спомня.
Моят рекорд е 3 седмици (с 1 ден прекъсване  Grinning) - оперираха малката (трета сливица) и си ползвах 2 седмици от ЛКК. Пуснах я на градина и тя се разкашля още първия ден, така че на следващия - бегом при ДжиПи-то и още 7 дена. Но работата ми го позволява ...

# 2
  • Мнения: 605
Откакто са тръгнали през септември на градина - 4 дни за малката. Миналата година - 2 болнични за малката и 2 за голямата, като по 1 бяха за варицела. Общо взето май не са много.

# 3
  • Мнения: 3 367
..по максимум 3-4 дни на година; ако се налага повече викам ситер,в последно време положението е закрепено, за радост, и не се е налагало (аз имам 10-15 дни общо ваканция,болнични мои и роднински и лични платени, та много ги кътам)

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Не взимам . Работата не ми го позволява.Когато боледува дъщеря ми , а това се случва често, я гледа свекърва ми.Много съм и благодарна за което.

# 5
  • Мнения: 2 885
Тръгна лапето на ясла на 10 септември. Досега не бе боледувал и все още не боледувал сериозно /пил АБ/. Та ме е нямало на работа:
Октомври - 3 дена
Ноември - 3 дена
Декември - 2 седмици
Нямам проблем с болничните и работодателя, но работата ми на компютър го позволява. Дори и ако бях на Марс Wink

# 6
  • Варна
  • Мнения: 252
Не взимам . Работата не ми го позволява.Когато боледува дъщеря ми , а това се случва често, я гледа свекърва ми.Много съм и благодарна за което.
И при мен беше така.

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Имам възможност по всяко време да ползвам болничен, но не се налага. Тази година, която отминава, съм ползвала само два дни и то за себе си.
Не ми харесва нещо системата с болничните, не виждам как ми ги изчисляват.
Децата ми са здрави, но ако случайно се наложи нещо - намирам начини с баби, съпругът също много ги гледа.

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Синът ми не е боледувал и болнични заради него не съм взимала.

# 9
  • Мнения: 4 965
И аз ве взимам, но /да чукам на дърво/ децата ми тази година още не са боледували. Ако се наложи да останат вкъщи, заради сборна група /не ги пращам тогава/, стачка /дано да няма повече/ и болести /дано и през 2008 г. да не боледуват/  и т.н. - моята баба остава с тях или мъжът ми си взема 2-3 дни болнични.
Изобщо, откакто ми свърши майчинството, съм ползвала точно 1 ден болнични /за деца и за мен - комбинирано/ + 1 месец годишен отпуск през лятото. Не броя компенсациите, които съм ползвала, защото тогава обикновено си ги пращам на градина, а аз върша нещо друго, излизам по магазините или си почивам.
Ето, сега по празниците - мъжът ми ползва 2 дни компенсация на 27-ми и 28-ми. На 2-ри януари пък ще ползвам 1 ден компенсация, за да си остана вкъщи и да не ходят на сборна група /на 3-ти и 4-ти ще ги гледа баба ми/.
Само се чуда дали имам добри деца или аз съм лоша майка  hahaha.
Всъщност, в работата никога не биха ми направили проблем да отсъствам - независимо от причината, но предпочитам да си пазя отпуските за лятото, когато и градината е във ваканция /имам 20 дни редовен отпуск + 5 за ненормираното работно време + 5 по колективен трудов договор + 2 за децата, та се получават много/, а през останалото време гледам да не отсъствам, за да не ми се натрупва работа /не обичам друг да ми движи нещата, за да не стават каши/.

# 10
  • на село
  • Мнения: 3 897
Не вземам, дано не ми се и налага  Praynig.
Работим на смени със съпругът ми и се комбинираме с него и свекърва ми когато трябва.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
От септември насам /откакто Калина тръгна на градина/ съм ползвала два пъти болничен, единият от които беше за мен самата. Отпуск за същия период май не съм ползвала. По принцип нямам проблеми в работата си, когато ми се налага да отсъствам.

# 12
  • Мнения: 1 172
През последните месеци ползвах доста болнични и отпуски. Никога не ползвам платен отпуск заради болно дете или заради това, че аз съм болна. Редуваме се с мъжа ми за да гледаме детето, излизаме в болничен, работим и от нас - както се случи според конкретната ситуация.  Досега не съм имала проблеми с работодателя си. Бих напуснала работодател, който ми ограничава болничните. Въпреки, че си харесвам работата, тя не ми е по-приоритетна от моето здраве и това на детето.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 104
аз взимам честичко болничен, почти всеки месец Embarassed
проблеми в работата нямам
спомент ми обаче за позволен болничен е 40 дни в годината или нещо подобно
ама дали бяха 40 за родителя и 40 за детето или общо newsm78 newsm78
има ли някой по-запознат?

# 14
  • Мнения: 75
Въпреки, че работя в държавно учреждение, болничните са тайно забранени. Началничката никога не може да те разбере. С колежките нямам проблеми, но тя е ужасна. Синът ми е на 10 години и досега да съм ползвала 2-3 пъти болничен. Когато ходеше на детска градина се разболяваше много често и наемах жена да го гледа. Откакто тръгна на училище боледува по-малко и майка ми, която вече не работи го гледа. Някой знае ли до колко години може да се ползва болничен за дете, защото от това лято майка се разболя тежко и няма кой да го гледа , ако се наложи?

Общи условия

Активация на акаунт