До мамите на които бебето е било в седалищно прилежание

  • 1 956
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 325
Здравейте!Понеже и аз съм в същото положение, а четох че една от възможните причини е бебо да е седалищно заради по ниско тегло, вие колко родихте бебоците си и каква беше при вас причината поради която бебето се е родило така?

# 1
  • Мнения: 554
През цялата ми бременност заемаше всяка друга поза, но не и с главичката надолу, накрая понеже си остана седалищно се наложи секцио, роди се 3600кг. 51см., леко раждане, едно сладко бебче и не се притеснявай дори и да е секцио, важното е крайният резултат Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 1 715
Дъщеря ми се роди 3.500. Едва ли е заради кг. Просто така си беше застанала. И се наложи секцио по нежелание. Моят гинеколог каза, че не е атипично предлежание. Просто нормалното раждане е по-трудно. Реших да не проверявам лично дали е прав Simple Smile Успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 546
Мари, Алекс беше седалищно от първия до последния ден когато го гледаха на ехограф, а това беше всеки месец. Сега бебо е разположено нормално от доста дълго време. Първия път ми казаха, че водите са ми малко и затова няма вероятност да се обърне. Така и беше, като се роди ми казаха, че почти никакви води не съм имала. И въпреки това имам един пораснал вече, невероятен мъж у дома. Скоро мъж ми каза, че в работата на негов колега жена му е ходила да й обръщат бебето да заеме нормална позиция и е имало успех. Поинтересувай се там при вашите доктори, нали са много привържени на естественото раждане, да дадат малко помощ на бебето да се обърне. Peace

# 4
  • Мнения: 10 982
Дъщеря ми беше седалищно разположена през цялото време. Роди се 2,850 кг и 49 см, с планово секцио.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 836
И аз не мисля, че има връзка с ниското тегло. Вторият близнак беше седалищно, роди се 3,050 кг. Не знам каква беше причината, обърна се в осмия месец, а къде намери място ми е пълна мистерия. Аз обаче родих нормално, за мен той се роди дори по-лесно от брат си.
Някои бебета се обръщат с главичката надолу в последния момент. Може и при теб да стане така newsm10 Успех!

Всъщност колко го изкарват на ехографа?

# 6
  • Мнения: 4 555
Калина си беше седалищно от самото начало и така си остана.
Роди се 3800, 54 см.
Обиколката на главата й беше 36 см, поради което нормалното раждане беше невъзможно.
За евентуална причина ми казаха двурога матка и оскъдни околоплодни води.

# 7
  • Мнения: 1 325
И аз не мисля, че има връзка с ниското тегло. Вторият близнак беше седалищно, роди се 3,050 кг. Не знам каква беше причината, обърна се в осмия месец, а къде намери място ми е пълна мистерия. Аз обаче родих нормално, за мен той се роди дори по-лесно от брат си.
Някои бебета се обръщат с главичката надолу в последния момент. Може и при теб да стане така newsm10 Успех!

Всъщност колко го изкарват на ехографа?
Последният път когато бях на ехограф бях в 35г седмица и беше 2400

# 8
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
моя се обърна 1 седмица преди да родя,тежеше 3300.

# 9
  • Мнения: 478
Аз също съм с двурога матка и това ми дадоха като причина да не се обърне - нямало място. Роди се 2,550кг. 46см в края на 8 месец със спешно секцио

# 10
Аз раждах нормално и срдалишно,бебо се роди 2.500кг и беше 47см,не ми беше трудно раждането,почти не ме болеше,не съм била с никаква опойка.Само,че го родих в осмия месец,сега е един красив мъж.Радвам се че нямахме усложнения.Той беше известно време в кувиоз,но всичко мина.

# 11
  • Мнения: 756
ами при искаха да го обръщат , но той избърза , роди се 2540в 36г.с.  и не мисля , че теглото е причина

# 12
  • София
  • Мнения: 1 320
Не мисла, че теглото има значение. Аз родих със секцио, сина ми до последно не пожела да се обърне. Роди се 3550 кг, 50 см..
Леко разждане и успех!  Peace

# 13
  • Мнения: 3 804
моите големите и 2те бяха седалище,едната се роди 2450-но ниското тегло се дължеше на висок албумин,2та-3500 и 2те се обърнаха седница преди секциото,3тата до последно беше високо горе и напре4но и ми казаха 4е ще ме режат горе към ребрата където са и краката зада могат да я извадят,но 2 дена преди това се обърна и се роди нормално
а за кг от на4алото до края когато я гледаха на видеозона ми казваха 4е ще е малка ,и пиех лекарствата за задържане дори след кзато влезнах в последния месец,каква беше изненадата когато се появи-3550 и 53 см-най голямата в стаята

# 14
  • Мнения: 244
Дъщеря ми се роди 3 кг. Застана си седалищно през 6-я месец и така и не се обърна. Родих със секцио. Матката ми не е двурога.

Общи условия

Активация на акаунт