Няма светлина в тунела

  • 4 349
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте момичета,
дълго време само четох из форума и не събирах смелост да напиша и аз за поредната драма.
Имам втори брак от 8години и за съжаление виждам как всичко се разпада пред очите ми, а аз не мога да направя нищо. Но нека започна по-отдалече. Бях уважавана, финансово-независима /спокойно мога да кажа богата/ и щастлива по свой начин с детето си / от първия брак имам дъщеря, която е вече на 17години/. Бях изключително весел, общителен и оптимистично настроен човек. С настоящият ми съпруг се запознахме на едно парти в нас - това, което знаех за него е, че е скромен, с доста добра работа млад мъж. Харесахме се веднага, незнам защо но в него видях мъжът, който може да е чудесен съпруг и баща на детето ми.  След по-малко от година вече бяхме женени. Но нещата не се оказаха такива, каквито изглеждаха на пръв поглед - съпругът ми се оказа абсолютен темерут- не искаше никъде да ходим, никой да идва в нас - ще кажете това се преживява - да, преживях го. Работата ми беше свързана с много командировки в чужбина - преди всяка командировка ставаха луди скандали, че той не може да понесе  да ходя някъде си и да контактувам само с мъже, още непристигнала и се почваше едно звънене по GSM-a - това е краят, събирам си багажа - ще кажете , че и това се преживява- да, почти спрях да пътувам в името на семейството. Решихме, че искаме още едно дете, но след като направих 2 спонтанни аборта, съпругът ми си събра багажа и каза, че ако не продам дела си от фирмата - край. Той искал да има истинско семейство и истинска съпруга. Толкова бях обладана от мечтата да имам още едно дете, че броени дни след втория аборт продадох дела си и вече бях добра съпруга. Станах идеалната, когато забременях и родих още едно момиченце- най-прекрасното дете на света. Аз се превърнах в чудесна майка и съпруга, но с течение на времето отношението на мъжът ми към нас започна да се променя. Той ни бил хранил / не коментираме че се нанесе в четиристайният ми чисто нов обзаведен апартамент само с едно пликче бельо и два чифта панталони/, започна да се кара с голямата ми дъщеря за какво ли не - виждам, че самото и присъствие вече го дразни. Тя обаче порасна и не му мълчи. Нон-стоп стават скандали, когато се засекат вкъщи. Спря да говори с мен, вече нон-стоп си гледа телевизия в хола, а аз седя на компа в детската стая. Даже и да отида при него и да се опитам да поговоря - не се получава. Виждам как животът ми се разпада пред очите ми и незнам как да постъпя. Мислила съм да си потърся работа, но малката сега тръгна на градина и доста боледува - една седмица ходи, три- се гледаме. Пък и кой ли ще вземе 40-годишна жена на работа, особено като не съм работила повече от 3 години.  Когато споменах, че може би трябва да помисля за работа, мъжът ми отговори - и какво,  ще отидеш да работиш за 500лв., що не си гледаш детето. Вече почти не си говорим- аз станах затворена, тъжна, умислена, вече нямам приятели, нямам работа, самотна. Имам обаче ужасен съпруг, който сама си избрах, голяма дъщеря, на която осигурих ужасен живот и малко невинно ангелче, което присъства често на нервни изблици от моя страна. Незнам какво да правя, не виждам светлина и изход от тунела, в който влезнах. Нямам сили и увереност да почна отначало, а настоящето е пълен мрак.

# 1
  • Мнения: 3 423
Почни работа, не може да не са ти останали
контакти. И се освободи от тоя плазмодий.

# 2
  • Мнения: 7 716
Мисля, че съпругът ти е енергиен вампир. Оттърви се от него и всичко ще се нареди. Каката не може ли да помага за гледането на сестричката като е болна. Потърси си работа. Можеш и ще успееш.

# 3
  • Мнения: 157
Изритай го това мекотело през вратата,намери си работа и си гледай децата с кеф.Така може би бих постъпила аз в такава ситуация.Късмет и смелост ти пожелавам.

# 4
  • Мнения: 0
Мдааа, а бях чувал, че жените абичали мъжът да е "турчин"...

# 5
  • Мнения: 941
Щом веднъж си се справила и сега ще се справиш. Само трябва отново да повярваш в себе си и да го изриташ!
успех!   bouquet

# 6
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Мисля, че съпругът ти е енергиен вампир.
Много вярно  Peace Трябва да си намериш работа и да излезеш от къщи. Кажи му, че настояваш за развод и само гледай как ще се обърне палачинката. Такива обичат да доминират над по-слаби и уязвими хора. Когато срещнат силен отпор, много бързо дават на заден. Пробвай.

# 7
  • Мнения: 950
Щом си била силна преди сигурна съм ,че и сега ще се справиш с тоз лигльо който ти се е натресъл .Давай смело напред  и може би заплата от 500 лв е по-добре пред живота който водиш в момента с въпрожният "мъж".  Peace

# 8
  • Мнения: 420
Стежни се и изрови в себе си онези неща, които са ти позволили преди да се омъжиш за този плазмодий, да бъдеш това, което си била. Друг избор нямаш. Не си такъв човек. щом преди си стигнала до определено ниво, значи не си мекотела булка, търпяща простотиите на , хм, комплексар , да го наречем.
В момента живея в почти подобна ситуация, с тази разлика, че нямам тук апартамент, нищо нямам, не че ми пречи това, но това потъпкване на достойнството, самочувствието, себеуважението, са ми до болка познати.
Успех ти желая, мила, дано бързо вземеш решение! Само това е трудното, после търсиш начин да реализираш..
 Hug

# 9
  • Мнения: 393
  Като за начало говори с голямата си дъщеря-сподели какво чувстваш и какво си намислила-заедно може да измислите нещо по-добро,да си помогнете да е по-леко.После ,все ще има и още някой приятел на когото можеш да разчиташ(вече за по-малката),а може би и за работа.А от това имаш нужда-за ново начало,за промяна,за себеуважение...И няма значение че си 40-опита и знанията,няма кой да ти ги вземе!
  Давай,а ако говедото се запъне......ти си знаеш Peace

# 10
  • Мнения: 54
Била си силна и независима жена, СТАНИ ОТ НОВО!
Можеш!
Едната дъщеря ти е вече голяма, но помисли за другата.
Помисли и за себе си!
Събери сили и ПОВЯРВАЙ!
Живота не свършва на 40.Намери си работа, хоби, завържи контакти.
Детенцето пак ще си го гледаш.А и то иска да вижда майка си щастлива.
За мъжа ти нищо не искам да казвам.
С него или без него, опитай се да бъдеш независима.

# 11
  • Мнения: 804
Потърси старите си приятели и партньори.
Върни се на работа и махни от живота си този комплексар.
Дори само отношението към дъщеря ти е достатъчно за да му покажеш вратата.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 554
Веднага ти казвам какво аз бих направила. Бия му шута ама така, че да си счупи главата по стълбите. Продавам четиристайният апартамент и купувам двустаен. С разликата живеем и храня децата, докато си намеря работа. А на мекотелото му спретвам такъв бракоразводен процес, че ум ще му зайде. Включително голяма издръжка.

# 13
  • Мнения: 1 840
О-о-о, мила, недей така, не се отчайвай! Та хубавите години тепърва ти предстоят. Животът не свършва на 40, особено ако си с престижна и търсена професия. Ако продължаваш да живееш по този начин, ти ще се разболееш - и психически,  и физически. Имаш право да харесваш живота си и да го подредиш така, както си го представяш. Направила си грешка - случва се, но това не е края. Време е да я поправиш. Решение има - само трябва да го вземеш и да направиш нужното, за да го изпълниш. Имаш много важно предимство - собствено жилище - това е солидна основа, възползвай се от нея, за да изградиш живота си. Дъщеря ти е голямо момиче - първо, ще те разбере и подкрепи, второ, ще помага, и трето - с нищо не е заслужила да живее в такава обстановка. Нито пък малкото ти детенце. Не позволявай на мъжа ти да те комплексира - той точно това цели - да да си слаба и безпомощна, за да търпиш всичко това. Но ТИ НЕ СИ ТАКАВА - ти си силна е независима жена, можеш без него, ще се справиш - вече си го правила!

# 14
  • Мнения: 197
Здравей!  От написаното лъхат чувства, в които разпознавам себе си, с тази разлика, че нямам твоя житейски опит. За съжаление готов отговор не мога да ти дам, най-малкото , защото и аз го търся за себе си. Но не казвай, че няма светлина в тунела. Всъщност исках просто да ти напиша какво ми каза една жена, която не ме познава, просто се разминаваме по коридорите на блока с нея. Тя ми каза: "На един мъж винаги му е по-лесно да има кой да шета вкъщи"....... Сигурна съм , че един ден като започнеш работа (едва ли смяташ да стоиш цял живот вкъщи)ще си припомниш коя и каква си била и тогава вероятно ще ти е по-лесно да вземеш  решение. А колкото до неувереността-психолозите казват, че най-добрия начин да се справим със страховете си е да се изправим срещу тях Simple Smile

# 15
  • Мнения: 22 414
Изритваш този "мъж", защото не бих го нарекла така и си взимаш пак живота, щастието и спокойствието в ръце.
Не бих зарязала работа, приятели и собствена фирма заради мъж, на когото му скимнало, че иска "истинско семейство".
Вземи се малко в ръце, обади се на стари приятели и познати, излезте на по кафе, с две думи възобнови си контактите. След това ще дойде и работата.

# 16
  • Мнения: 2 353
  Освен това децата винаги боледуват много през първата година, докато добият имунитет, така че това не бива да те притеснява.

# 17
Благодаря ви за подкрепата, момичета. Наистина първо ще си потърся работа - може да ми е трудничко, но все пак съм инженер, с отличен английски, опит и даже да не стане веднага, мисля, че в рамките на 2-3-4 месеца ще си намеря нещо. Това е най-важното май за момента- да не губя контакта с хората, защото аз и сега имам доходи от друго мое жилище, което давам под наем, но не е същото като да излизаш сутрин и да си сред хора. За развод все още не съм мислила- малката обожава баща си и самата мисъл да нараня тази невинна душичка ме побърква, достатъчно страдам, че голямата живее в такъв кошмар. Толкова е хубаво, че ви има и има кой да ти каже - край със самосъжалението - вземи се в ръце. А относно това доколко съм се комплексирала може да ви говори факта, че даже не пиша с истинския си ник, но и това ще го преодолея /надявам се/  Peace

# 18
  • Мнения: 7 716
О, ама значи имаш доходи?
Много бързо забрави  думите си в първото си мнение:

... започна да се кара с голямата ми дъщеря за какво ли не - виждам, че самото и присъствие вече го дразни. Тя обаче порасна и не му мълчи. Нон-стоп стават скандали, когато се засекат вкъщи. Вече почти не си говорим- аз станах затворена, тъжна, умислена, вече нямам приятели, нямам работа, самотна. Имам обаче ужасен съпруг, който сама си избрах, голяма дъщеря, на която осигурих ужасен живот и малко невинно ангелче, което присъства често на нервни изблици от моя страна. 

Мислиш ли, че малкото ти дете е щастливо в тази обстановка?
Но каквото човек сам си направи, никой друг не може да му го направи. Стой си тогава, навеждай глава и търпи. Но не се оплаквай.
 Mr. Green

# 19
  • Мнения: 581
  ВИНАГИ ИМА СВЕТЛИНА В ТУНЕЛА. Трябва само да тръгнеш към нея. Изобщо не се замисляй, махни този паразит от живота си и си потърси работа. Сигурна съм, че ако наистина го искаш ще успееш.
Пожелавам ти много кураж, сила и да преодолееш проблемите без голям стрес.Нова година, нов късмет! Grinning

# 20
  • Мнения: 4
Давай смело на пред, сега е момента да се отървеш от този ад. Нова година нов ЖИВОТ за теб и децата ти. УСПЕХ.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 967
Почни работа, не може да не са ти останали
контакти. И се освободи от тоя плазмодий.

И аз това ще ти кажа. Ти пак ще можеш да се справише и изправиш, и пак ще си добре. Само имай смелост в името на децата ти. И като пиша това съм сигурна и уверена в думите си. Казвам ти го като дете на разведени родители. Сигурна съм, че ще постъпиш правилно.

# 22
  • Мнения: 1 008
Има една приказка "Наяла се въшка и подвила опашка". От поста ти разбирам,че си оправна жена и може би имаш много контакти. Не си на 70,а на 40. Освободи се от този човек, както вече са ти казали, потърси старите си приятели, намери си работа и си живей живота.

# 23
  • Мнения: 111
Извади на бял свят онази жена, която си била когато си се запознала със съпруга си.Тя просто дълбоко се е скрила,но си е там,в тебе...(ако трябва , потърси я на снимки Simple Smile).Това ще е най-хубавия подарък и за двете ти дъщери.
Всяко дете мечтае майка му да е силна, уверена и много усмихната , щастлива жена.Дай възможност и на малката ти дъщеричка да те познава такава.А пък съпругът-ако се осъзнае-добре , ако ли не - няма да ти е трудно да му покажеш вратата.
Не малко  жени искат да направят това , но  не всички знаят как. Твоят огромен плюс е че си била там,където трябва да отидеш.Знаеш пътя!!!
Поздравявам те и успех.    bouquet

Последна редакция: нд, 30 дек 2007, 15:30 от mimi-na

# 24
  • Мнения: 45
Написаното от теб ме докосна. Но мисля, че в момента в който се отърсиш от чувството че "няма светлина в тунела" ще се справиш. Не знам дали това ще е сега, след месец, половин година или по-нататък. Всеки тунел има два изхода и най-дългият и най-тъмният.  Hug И този в който сами сме се набутали от единия отвор и трябва първо да изкопаем изхода от другата му страна. Мисля, че се чувстваш в безизходна ситуация и такова усещане е тежко, често околните не могат да го разберат. Но на света няма нищо без изход. Опитай се все пак да се концентрираш в положителните неща в живота ти, децата ти, това че сте здрави, имате покрив над главата  и т.н. ти си знаеш. Свържи се наистина с хора, които за теб, било и даже в миналото, са били от значение и стойност. Сподели с хората които смяташ, че ще те разберат и ще се опитат да ти помогнат, тревогите ти, грижите ти. Застани на страната на голямата ти дъщеря, особенно за нещата за които е права. Намери работа, от там и социална среда, полезни контакти, които ще ти помогнат да изплуваш. Не се отчайвай, ако нещата не стават бързо. Раздели и се този мъж, тогава, когато си сигурна, че можете да преживеете (финансово) и без него. До тогава просто взимай, без угризения, все пак ти си дала също много.

Сигурна съм, че ще се справиш! Желая ти успех.   bouquet

# 25
  • Мнения: 6 167
не разбирам защо не се разведеш.

за работата - където е текло , пак ще тече. сигурна съм, че жена, като теб ще си стъпи на краката много по-бързо отколкото дори ти мислиш.

# 26
  • Мнения: 4 668
По - добре ще ти е без него , а и на децата също .
Явно си силна и независима жена , не се оставяй един комплексар да те мачка .
Не ти трябва за нищо , освен може би да си го отглеждаш и да го издържаш , както и да ти трови живота .
Щом си била на гребена на вълната в бизнеса , пак ще съумееш да се върнеш там . Децата ти също ще са щастливи . Реално няма защо да го търпиш в къщата си  Naughty
Вземи се в ръце и върни старата си увереност  Hug
Господинът - със силен шут през вратата .
Ако реши да се моли и да се поправя - ти ще прецениш нужен ли ви е ...

# 27
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Към авторката:

АБЕ ЖЕНА, ТИ ДОБРЕ ЛИ СИ?
Ще започна с това, че човек сам си кове съдбата - стъпка по стъпка ти сама си си сложила такива окови, че ум да ти зайде... след като си била веднъж разочарована, си се омъжила за по-кратко от година... #Crazy После малко по малко си се отказвала от живота си - пътуванията, доходите... тогава не ти ли хрумна, че този човек не е за теб, та толкова настоятелно забременя от него и роди... е, това си е хубаво, защото децата са хубаво нещо, но в твоя случай е трябвало малко повече да мислиш за себе си... Чак ме е яд да чета как си се закопала...

И сега върхът на сладоледа е, че изобщо не мислиш още за развод... Как ще започнеш работа, като съпругът ти не те подкрепя? Всички знаем как се ходи на работа с малко дете - е, утрепия си е, особено, ако няма на кого да разчиташ, а даже напротив, оня твоя комплексар ще те тормози...

Та мисълта ми е... не можеш от едната страна да лекуваш живота си, а от другата да го оставиш да гние... Реши въпроса с основния си проблем, а тогава съпътстващите неудобства!

И откога животът свършва на 40 години? Ох направо така ме хвана яд на теб, че отивам да изпуша една цигара! Mr. Green Hug

# 28
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
нямам време да чета всичко
не съм сигурна какво мнениее да ти дам
често нещата погледнати САМО ото дената страна изглеждат ужасно, а в действителност не е така
имам "светъл" пример от мои познати - ако слушаш мъжа - жена му е крива, а ако слушаш жена му - той е по-черен от дявола
реалността е че всичко бе ок докато бяха независими и свободни - семейния живот така ги деформира, че те сами за себе си са си отрова...но вина не може да се отсъди
та ще ти кажа - не знам кой крив и кой прав, но ако искаш семейство - бориш се
ако си решила, че нямаш бъдеще - вече веднъж си преживяла развод - знаеш и ка ке и какво, въпреки, че всеки път е различно

имаш несигурност - не ми е ясно от къде идва, но когато причината изчезне - ще вземеш своето решение
още не си готова обаче.... поне не веднага
успех каквото и да решиш

п.п. явно е че той ио дъщеря ти се карат ама от кога? може вината да не е само у него.....
и още нещо - хубаво той доведен баща...ама защо мислиш, че с родния си баща щеркати би се разбирала в едни лют пубертет по-добре? често родните родители сае карат с децата си...
така че аз не бих правила такава драма от това каране - с родната си майка не съм нмирала общ език дълги години и не само пуберлтетски....

# 29
  • Мнения: 3 621
Извади на бял свят онази жена, която си била когато си се запознала със съпруга си.Тя просто дълбоко се е скрила,но си е там,в тебе...(ако трябва , потърси я на снимки Simple Smile).Това ще е най-хубавия подарък и за двете ти дъщери.
Всяко дете мечтае майка му да е силна, уверена и много усмихната , щастлива жена.Дай възможност и на малката ти дъщеричка да те познава такава.А пък съпругът-ако се осъзнае-добре , ако ли не - няма да ти е трудно да му покажеш вратата.
Не малко  жени искат да направят това , но  не всички знаят как. Твоят огромен плюс е че си била там,където трябва да отидеш.Знаеш пътя!!!
Поздравявам те и успех.    bouquet

И още нещо не позволявай децата ти да продължават да живеят в такава обстановка...дори и малката рано или късно ще си даде сметка, че майка и е нащастна заради нея , защото е останала с татко и заради нея .
От сърце ти пожелавам късмет

# 30
  • Мнения: 6 206
Вземи живота си в ръце и не забравяй
Миг преди разсъмване е най-тъмно! Скоро всичко ще бъде пак наред.

# 31
  • Мнения: 1 761
Ще се справиш!
Весели празници от мен,пожелавам ти здраве, с останалото можеш да се пребориш сама!  bouquet Hug Heart Eyes

# 32
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз се учудвам на толкова еднакви мнения и даже си мисля дали моето разбиране не  е наред. Подмятанията, "че ви храни" може да значат, че не се чувства оценен. Всъщност не е ясно, кой издържа в момента 4-членото семейство. Това, че се цупи, че ще работиш за 500 лв има известен резон, защото можеш да попаднеш в неприятна фирма и да си много по-натоварена психически. Но не пречи да си търсиш работа или ангажименти по проекти, ти ще прецениш като намериш конкретната работа. За това, че си зарязала бизнеса, и аз имах един момент, когато се опитах да обвиня мъжа, но си дадох сметка, че съм напуснала голяма част от ангажиментите си, защото съм искала да имам дете и това беше основната причина да намаля работното темпо, за което не ми е виновен мъжа. Просто и при мен забременяването беше проблем, годините бяха напреднали и мисля, че нямах друга възможност.

Това е едната страна, другата е да е мързелив, да се издържате от твоите доходи, да не ти осигурява необходимия стандарт, да ограничава контактите ти и свободата ти в недопустими граници и да не желае да се промени. Възможно е и обичта да си е отишла и тогава няма смисъл да сте заедно.

# 33
  • Мнения: 331
Не съм изчела всички мнения по темата, но мисля, че ти си направила достатъчно компромиси. Ако вече не можеш да откриеш причината, заради които си ги направила, значи не си струва да се опитваш да поддържаш нещо, което не съществува. Не мисля, че има защо да се страхуваш, че малката ти дъщеря ще е нещастна - погледни голямата! На нея да не би да й е по-добре? А ако се разделите с мъжа ти, малката ще го преживее, повярвай ми - и колкото по-малка е, толкова по-лесно.

Време е и мъжът ти да направи някой компромис. Ако не...

# 34
  • Мнения: 0
Да, човек на каквото си постеле, на това ще легне..., е разбира се с чужда помощ положението може да се докара и до отчайващо...не забравяй, че най-голямата поражение еотчаянието
Минал съм по този път и сега мога да кажа, че е по-добре животът да почне на 40 отколкото да свърши тогава, не е лесно, но е по-добрият вариант! При мен стана така, че едно слънчице много ми помогна...даде ми вяра, надежда и любов т.е. всичко необходимо, за да имаш сила за живот... Потърси своето слънчице...
А за финансовата страна...не ми казва, че смяташ инженер с английски да изкарва по-малко от нашата чистачка
Успех и вярвай в себе си  Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 397
Не съм изчела всички мнения по темата, но мисля, че ти си направила достатъчно компромиси. Ако вече не можеш да откриеш причината, заради които си ги направила, значи не си струва да се опитваш да поддържаш нещо, което не съществува. Не мисля, че има защо да се страхуваш, че малката ти дъщеря ще е нещастна - погледни голямата! На нея да не би да й е по-добре? А ако се разделите с мъжа ти, малката ще го преживее, повярвай ми - и колкото по-малка е, толкова по-лесно.

Време е и мъжът ти да направи някой компромис. Ако не...
  Peace Голямата ти дъщеря е в много деликатен период и се нуждае повече от одобрението и подкрепата ти. Да не говорим, че й трябва спокойствие за да има добър успех- предстоят й матури, кандидатстване и тн, а това е от решаващо значение за целия й живот.

# 36
  • Мнения: 742
Всъщност, ти знаеш отговора, нали? Просто не си сигурна дали ще имаш сили.

Ще имаш. Стискам ти палци да си повярваш.

# 37
  • Мнения: 270
Аз не бих била толкова крайна относно ИЗРИТВАНЕТО НА ТУРЧИНА. Все пак сте се обичали и имате малко дете, което не се нуждае само от мама, и от баща.
Първо ми се струва, че има проблем в ума на този твой мъж, нещо, което определено го яде.Затова най напред просто си поговорете, но сериозно.Няколко часа ако трябва.И най добре уговори го предварително.
Не бъди груба, а го изслушвай.Зад всяка груба реакция стои причина, открий коя е тя.

 Другото което те съветвам е да се научиш да поставяш граници. Турските изблици трябва да престанат.

Не си търси работа, а започни малък бизнес в сферата, която ти е позната и по този начин си осигури да си с детето при всеки възможен случай. Кани приятелки с деца у вас, покажи че си против изолацията.

Виждам че си силна жена, на 40 години не само не е невъзможно , но и най сладко да започнеш отново. Ако започнеш, обаче да си търсиш работа като наемник рискуваш чисто и просто да попаднеш на друг турчин, този път в работата ти.

Любовта, границите във взаимоотношенията и уважението вървят ръка за ръка.
Вярвам че ще се справиш. Има светлина.

# 38
  • Мнения: 18
От това което си написала разбрах че си силна жена,просто повярвай отново в себе си и действай
не се оставяй 1 мъж да ти контролира живота.Успех  Peace

# 39
  • Мнения: 0
Аз не бих била толкова крайна относно ИЗРИТВАНЕТО НА ТУРЧИНА. Все пак сте се обичали и имате малко дете, което не се нуждае само от мама, и от баща.
Първо ми се струва, че има проблем в ума на този твой мъж, нещо, което определено го яде.Затова най напред просто си поговорете, но сериозно.Няколко часа ако трябва.И най добре уговори го предварително.
Не бъди груба, а го изслушвай.Зад всяка груба реакция стои причина, открий коя е тя.

 Другото което те съветвам е да се научиш да поставяш граници. Турските изблици трябва да престанат.

Не си търси работа, а започни малък бизнес в сферата, която ти е позната и по този начин си осигури да си с детето при всеки възможен случай. Кани приятелки с деца у вас, покажи че си против изолацията.

Виждам че си силна жена, на 40 години не само не е невъзможно , но и най сладко да започнеш отново. Ако започнеш, обаче да си търсиш работа като наемник рискуваш чисто и просто да попаднеш на друг турчин, този път в работата ти.

Любовта, границите във взаимоотношенията и уважението вървят ръка за ръка.
Вярвам че ще се справиш. Има светлина.
нещо не мога да разбера, той истински турчин ли е в крайна сметка или само се прави  newsm78

# 40
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040

Не си търси работа, а започни малък бизнес в сферата, която ти е позната и по този начин си осигури да си с детето при всеки възможен случай.

Ей това много ми хареса! Ей така: "Започни малък бизнес..."

Я ме светнете как се започва "малък бизнес", че нещо ми убягва това чудо, а пък така лесно и чудесно звучи...

Щото аз съм амбициозна и що годе интелигентна, ама малък бизнес хич не ми идва на ум как се захваща ей тъй... пък и на мен ми се иска да съм си сама шеф и да не съм заета по цял ден с работа...

No offence... Sunglasses Hug Peace

# 41
  • Мнения: 327
Била си силна и независима жена, СТАНИ ОТ НОВО!
Можеш!
Едната дъщеря ти е вече голяма, но помисли за другата.
Помисли и за себе си!
Събери сили и ПОВЯРВАЙ!
Живота не свършва на 40.Намери си работа, хоби, завържи контакти.
Детенцето пак ще си го гледаш.А и то иска да вижда майка си щастлива.
За мъжа ти нищо не искам да казвам.
С него или без него, опитай се да бъдеш независима.
[
/quote]

Общи условия

Активация на акаунт