За чушките...

  • 924
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 351
Добро утро!
Искам да ви задам едно въпросче!Мисля да въведа чушка,имам домашни червени.Имали значение дали чушката е червена или зелена,защото някъде четох че първо се въвеждат зелени... !?newsm78
Незнам какво значение в случая има цвета ама все пак да попитам.... Embarassed
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 2 131
Аз знам, че чушката трябва да е зелена и въобще до определена възраст не било хубаво да се дават червени зеленчуци. Нашата педиатърка също каза да давам зелена чушка. Отделно, това го чух по ТВ в "Бон апети" - нали имаха поредица за детски манджи и гостуваше една докторка.  newsm03

# 2
  • Мнения: 5 940
Първо въведи зелена.

# 3
  • Мнения: 351
Май ще се откажа от чушката Peace..Нямам зелени!
Ами защо въб бебешките пюрета на пазара се съдържа капия,тогава?Тя не е ли червена чушка?
Май много въпроси задавам...  Crazy

# 4
  • Мнения: 2 131
Честно казано, не знам. И аз се чудя как може зеленчуковото пюре на Ганчев /от което моят син получи разстройство/ може да е наблъскано с такива неща от типа на салатно цвекло, например. Имам чувството, че тази кобминация която е описана на бурканчето, ако аз я изям и аз ще получа разстройство  smile3503 Иначе нямам нищо против купешките пюрета, де, ама специално това...... newsm78

# 5
  • Мнения: 27 524
Аз знам, че се дават след 8-ми месец, без значение цвета им.

# 6
  • София
  • Мнения: 663
дала съм към 6-7 мес. с пюре на хаме. няма значение цвета на чушката (червените са по-полезни-така съм чула, а и те са сладки и дечковците ги предпочитат).

# 7
  • Мнения: 351
Така или иначе му направих тиква с картоф! Peace
Ще се размине с чушката поне за сега!Сигурно ще му купя готово пюре и после ще му готвя!
Аз съм му въвела картоф,морков и тиква!Мислех сега да е чушката ама май няма да я бъде....какъв зеленчук още може?

# 8
  • Мнения: 1 586
Зелената чушка я въведох към шестият месец - много му харсваше,после реших да му дам и червена но нея не я обича. Flutter

# 9
  • Мнения: 6 039
Първо въведи зелена.
да, ако детето е с някакви алергии или просто искаш да го предпазиш, избягвай червените зеленчуци

# 10
  • София
  • Мнения: 4 588
Зелена чушка дадох след шестия месец. Червена яде за първи път преди два дена. Peace

# 11
  • Мнения: 63
 И аз дадох зелена след 6-ч месец. Можеш да въведеш тиквичка, броколи, карфиол, ориз.....и ще станете на 6, 5 тогава пащърнак ( има на Семпер) Ина яде и праз и спанак, наскоро почнах месото:) но сме на почти 7 месеца:)

# 12
  • Мнения: 27 524
избягвай червените зеленчуци

И докога да ги избягва?

# 13
  • Мнения: 1 449

Чушка
Зелена: 6-7 м. (сред първите храни, но след захранване с 2-3 вида други зеленчуци)
Червена: 8-10 м. (алерген - заради червения пигмент)

# 14
  • Мнения: 38
Аз дадох през 6-7 месец червена печена.Много я хареса,защото тя е по сладникава.Не сме имали проблеми.Давам я много често.Тя сред любимите храни.Но мисля,че малко ни запича.Може да пробваш,но поне на 6м., и дай 1/4 от нея.Тя направо ще се изгуби в пюрето.

Общи условия

Активация на акаунт