А зърнена закуска?

  • 1 362
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 430
На 9 месеца сме може ли да давам

# 1
  • Мнения: 887
Зависи за каква зърнена закуска питаш. На вашта възраст аз давах на сина си варени пшенични, ечемични и овесени ядки, пасирах ги и добавях АМ и плод или плодово пюре-такъв вид зърнена закуска, но не бих дала от готовите зърнени Нескуик и т.н. - струват ми се прекалено "изкуствени" и неподходящи за бебета.

# 2
  • Мнения: 2 131
Записвам се да следя темата, и мен ме интересува. Интересно ми е, например, дали мога да давам овесени ядки.

# 3
  • Мнения: 1 092
според мен овесени ядки можеш да даваш - нали има пюрета с овесени ядки newsm10

# 4
  • Мнения: 5 940
Овесени, пшеничени, ечемичени ядки спокойно можеш да даваш.  Можеш да даваш и просо, елда. Зърнените закуски могат да се комбинират с адаптирано мляко, плод, сирене, масло, плодово пюре. Хубаво е просото и елдата да се накисват от вечерта, като сутринта се изсипва водата, така по-добре се усвоява желязото в тях. Това са полезни и вкусни закуски.

# 5
  • Мнения: 1 008
Аз давам зърнена закуска със сирене и понякога 1 лъжичка АМ. Редувам елда, просо, грис, пшеничени, овесени ядки. Всичко харесва, само пшеницата не и е любима. Гриса го варя с вода и пак слагам сирене или бисквити. Може да се слага и плод, но аз предпочитам да и го давам след това, а не в закуската.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Може, да!

 Детето ми много обича сварени овсени ядки с настъргана ябълка и намчкан банан.

# 7
  • Мнения: 3 092
А въвела ли си глутен?
Иначе да , давай много са полезни!

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Овесените ядки са много полезни. а С ПЛОД ОЩЕ ПОВЕЧЕ.

# 9
  • Мнения: 287
Аз му правех и все още му правя фини овесени ядки накиснати в плодово пюре: оставам от вечерта за сутринта, много ги обича. Бърза закуска за сънени майки. След като навърши 1 годинка понякога ги кисна и в кисело мляко.
Също така му приготвям безмлечна зърнена каша на Милупа, 7 зърна, с плодово пюре.

# 10
  • Мнения: 2 131
А какви овесени ядки давате? Предполагам, че има значение. Моля за съвет, защото мисля скоро да започна и аз да давам.

# 11
  • Мнения: 630
Аз давам Фини овесени ядки.

# 12
  • Мнения: 1 483
И аз давам финни овесени ядки,ама нещо не ги тачи много много.

# 13
  • Мнения: 262
И аз давам финни овесени ядки,ама нещо не ги тачи много много.
А къде могат да се намерят? Аз търсих онзи ден във Фантастико и не видях.

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И аз давам финни овесени ядки,ама нещо не ги тачи много много.
А къде могат да се намерят? Аз търсих онзи ден във Фантастико и не видях.


 Аз ги намирам най-чесзто във Фантастико.Провери и в други вериги магазини, има ги и в кварталните.

Общи условия

Активация на акаунт