водичката между храненията

  • 1 240
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Велико Търново
  • Мнения: 24
За водичката между храненията - като му дам, след това е много неспокоен и иска млекце. В същото време трябва да изчакам поне половин час, докато му дам и през това време само плаче. Моля споделете как сте се справили, ако имате такъв проблем.  Hug

# 1
  • Мнения: 4 496
Въобще не съм давала вода, особено между храненията.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 24
Ами ние сме със жълтеничка още и докторите казват да му давам подсладена вода по 250 мл на 24 часа, за да се изчисти...

# 3
  • Мнения: 61
Аз също не давам вода. В кърмата има всичко, което е необходимо на едно бебче.
Мисля, че в Библиотеката към Кърмаческия имаше статии относно кърменето и водата - виж там.

И ние бяхме със жълтеница (доста продължителна - изчисти се към края на втория месец). В началото й давах вода (почти насила я карах да я пие  ooooh!), но нямаше особено голям ефект от това ... Сега тя самата не иска и да близне биберона на шишето...

# 4
  • Мнения: 61
Сега видях, че бебчето ти е на 6 дни. Защо ми се струва, че 250мл вода са твърде много за толкова малко бебче  newsm78

# 5
  • Мнения: 748
виж библиотеката на кърмаческия  Peace
за жълтеницата вода не помага, тъй като билирубина се изхвърля с изпражненията. съответно за да му мине по-бързо жълтеницата трябва да хапва колкото иска, а не да се налива с течности.
освен това вече се отрича даването на вода. още по-малко пък подсладена... Naughty
най-добре си храни бебето на поискване, така ще си сигурна че се храни правилно и колкото му е нужно Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз давам вода от раждането. Дава се 30 мин. преди или след хранене, но това е минималното време, не задължително такова.
Давай му тогава след хранене, не преди това.
250 мл. вода се невероятно голямо количество за толкова малко бебче, според мен. Сина ми и досега не може да изпие толкова за 24 часа.

# 7
  • Мнения: 545
Честито бебе!
250мл за шестдневно бебе?!?!Че и подсладена! ooooh!
Писах скоро в подобна тема,че жълтеницата се дължи на повишени стойности на билирубин.Той се изхвърля с изпражненията,а не с урината!Кърмата и АМ са предимно вода(за кърмата зная че е до 80%вода),не виждам абсолютно никакъв смисъл от даването на вода,още повече подсладена,на толкова малко бебе!

# 8
  • Мнения: 4 555
Подсладената вода няма да помогне за жълтеницата. Дали са ти линк към темата в кърмаческия, прочети я. За жълтеницата помага да яде по-често. Зарежи водата най-добре.

# 9
  • Мнения: 1 586
Аз също давах подсладена вода в началото заради жълтеницата,естествено не по мое усмотрение а по съвет на педито.Аз смятам,че вода трябва да се дава но ми се струва,че това количество е много.Хриси през лятото пиеше по толкова,сега пие по-малко!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 555
Това наистина е много голямо количество вода! Тези лекари ум нямат ли?  Close Че вместимостта на коремчето на 6 дневно бебе е около 50-60 мл., ако не и по-малко. Те как очакват хем да яде и да преработва кърмата, хем и с вода да го наливате?

Прочети наистина линковете, жълтеницата с вода не се лекува.  Naughty

Но София вода не съм давала.

# 11
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ами ние сме със жълтеничка още и докторите казват да му давам подсладена вода по 250 мл на 24 часа, за да се изчисти...
и на нас така.
Ама почети не му давам. 150 мл ги пие пет дена сигурно....

# 12
  • Мнения: 46 508
Справих се така, както се справят в другите държави - на дете, което е само на кърма или АМ вода НЕ се дава нито м/у, нито преди, нито след хранене.

# 13
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Не съм й давала вода

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 24
Благодаря ви много за отговорите, момичета! Така ме успокоихте...  Hug
В родилно всъщност ми казаха по 150 мл, но днес на визитацията от личния лекар ми каза 250... Всъщност само един ден му дадох 150 и беше доста неспокоен. Майчиното ми чувство подсказа, че не трябва да му давам толкова много и по-добре да си го кърмя, когато поиска. Ще му давам по малко вода, колкото си поеме.  Flutter

# 15
# 16
  • Мнения: 11 003
Все още не давам вода.

# 17
  • Мнения: 1 919
давам бибата ако е неспокоен или чай на ХИП, чиста вода не давам просто не я иска

# 18
  • Мнения: 581
Не сым давала вода до кым 7 месец. Ако даваш толкова много вода, има риск да спадне продукцията на млякото ти и да се отбие, освен това се нарушава естественият баланс в стомахчето. Тук сыщо не се дава никаква вода сыс захар, но се препорычва да се излиза на выздух и да вижда слынчице ( ако вече може да излизате навын)

# 19
  • Мнения: 745
Ама тези лекари просто да ги пребие човек им е малко!!!извинете за израза,ама много се възмутих от това,което те карат да правиш!!!И аз бях така,по настояване на моята.да му давам вода.то детето не ще ,ама  трябвало!!!пълни глупости!!!само колики ще си докараш с тази вода!!!сега вече съм на ясно и с второто,живот и здравве няма да повторя грешката да дам вода!!!

# 20
  • Мнения: 423
Благодаря ви много за отговорите, момичета! Така ме успокоихте...  Hug
В родилно всъщност ми казаха по 150 мл, но днес на визитацията от личния лекар ми каза 250... Всъщност само един ден му дадох 150 и беше доста неспокоен. Майчиното ми чувство подсказа, че не трябва да му давам толкова много и по-добре да си го кърмя, когато поиска. Ще му давам по малко вода, колкото си поеме.  Flutter

Наистина предлагай му водичка, но чиста, в никакъв случай подсладена. Ако пие - добре, ако пък не иска - не се притеснявай изобщо, в кърмата има всичко, от което се нуждае. А количеството подсладена вода, което лекарите са казали, че трябва да изпива бебчето, е ужасно много и е твърде вероятно да доведе до това, че на 1 месец да се притесняваш, защото наддава толкова малко.

Общи условия

Активация на акаунт