ЗА ИНФЕКЦИИТЕ!

  • 28 526
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 678
Вече 10 години не мога да се оттървя от всякакви инфекции, въпреки че се старая да правя всичко, което предпазва жената от такива. Не съм имала много партньори-просто ми е слаба имунната система и имам предразположеност към  инфекции. Embarassed Моля Ви дайте ми името и тел на гинеколог, който е ДОБЪР в лечението на инфекциите при жените, а не просто добър гинеколог, или акушер. Страх ме е да забременея точно поради тази причина-никога не съм съвсем здрава. Sad,а вече ми е време. Моля Ви помогнете ми, ако имате такава инфирмация. Весела Н.Година!

# 1
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Дай повече инфо за какви точно инфекции става въпрос

# 2
  • Мнения: 678
 Всичко започна с ешерихия коли  преди 10 години, после гъбички, след 5 антибиотика за една зима ,а сега при последния преглед хламидии, които лекувам безуспешно от лятото.Така и не разбрах от кога имам хламидии и как съм ги хванала при положение ,че съм с мъжа ми от 7 години. Ешерихията и гъбичките се появяват едни след други в зависимост от антибиотика. Сега последно пих доксациклин за хламидии, но имам страшно парене все още и болка при полов акт, което ме навява на мисълта, че, или хламидиите не са изчезнали, или имам гъбички заради антибиотика.Трябва да отида най-рано края на 01.за изследвания. newsm78
Цикъла е затворен-чувствам се ужасно подтисната от всичко това. Имам чувството, че никога няма да се оправя newsm50 .Целия ми живот се промени заради това постоянно чувтво на безпомощност от страна на лекарите, които като, че ли не те взимат на серизно. Cry
Понякога се чудя дали е редно да правя опити за забременяване, при положение, че все нещо ми има???
И дали всичко това е наистина лечимо, а аз  да не попадам на правилните доктори? Sad
Моля Ви дайте ми съвет.....

Последна редакция: нд, 30 дек 2007, 23:13 от damayanti

# 3
  • Мнения: 1 335
damayanti, много съжалявам, че изпращаш годината с тъга Sad
При тези 5 антибиотика просто няма начин да не завъдиш и гъбички. Почти при всички антибиотици, независимо за какво са изписани, страничния ефект са гадините. Питам се съпруга ти лекувал ли се е параелно с теб през това време? Защото ако само единият партньор се лекува, се получава "аз на тебе, ти - на мен". Важи и за хламидията. Той правил ли е микробиология? Какъв му е статуса? За хламидии при мъже доколкото знам се изследва еякулат. Моля да ме поправи някой с повече опит.
Наистина е по-добре първо да елиминираш инфекциите преди опити за бебе, иначе е опасно.
Потърси лекар с практика в гинекологична болница.
Миличка, желая ти весело посрещане и една здрава и успешна година   bouquet

# 4
  • Мнения: 7 716
Партньорът лекува ли се? Ако - да, мисля, че е време да оставиш традиционната медицина.  Потърси помощ за стимулиране на имунната система, физиотерапия.

# 5
  • Мнения: 2 382
Я да се присламча и аз към тази темичка и да попитам нещо Wink
На мъжът ми на две спермограми му откриха левкоцити,но не му е назначена МБ.Левкоцитите си останаха и след прием на антибиотик.Пи го само той,защото моята МБ показа само лактобацили и всички други тестове са -.Та се чудя как може да има инфекция при него,а при мен не и не трябва ли да се пусне МБ на еякулат newsm78

# 6
  • Мнения: 678
Благодаря Ви, че се включихте така бързо.  bouquet
Да и мъжа ми пие всичко, което на мен изписват.
Откакто ми откриха хламидии правим секс само с презерватив, така, че за момента не мисля,че си го предаваме един на друг????? newsm78Той няма никакви оплаквания-само аз. ooooh!
Съгласна съм за алтернативно лечение и повдигане на имунната система, затова съм писала и при хомеопатията. Дано някой от там ме посъветва при кого да отида.
Давайте съвети момичета-положението е нетърпимо.!:cry: Sad Confused

# 7
  • Мнения: 820
shine_on75, възможно е той да има инфекция, която не се предава на теб. Не всички инфекции се предават по полов път. Направете все пак микробиология.
Чела съм по форумите, че повишени левкоцити може да се дължат на наличие на разширена вена.
Според мен направете микробиология и ако тя е чиста се консултирйте с уролог-андролог.

# 8
  • Мнения: 421
Като си спомня, че допреди година и аз бях така... с тази разлика, че аз получавах гъбични инфекции и ми изписваха само кремчета за мазане и вагинални таблетки. Дори незнам какъв вид точно са били тези гъбички - гинекологът ми нищо не ми обясняваше, даваше ми рецептата и толкова, а и аз нищо неразбирах от тези работи тогава. При мен тези неща се получаваха от противозачатъчните, които ми предписаха заради ПКЯ. Преди около година един гинеколог ми каза да си правя промивки с йодасепт, но не си спомням дали паралелно ми е предписвал и таблетки, и от тогава всичко е ОК. А относно хламидиите - чела съм из форума, че кръвните изследвания за хламидии не са много сигурни, т.е. понякога погрешно дават положителен резултат.

# 9
  • Мнения: 678
Не съм чувала досега за промивки с йодасепт? newsm78
Кажи как си ги правила?

# 10
След лечение на хламидия правихте ли контролно изследване?
Така и не разбрах от кога имам хламидии и как съм ги хванала при положение ,че съм с мъжа ми от 7 години. Ешерихията и гъбичките се появяват едни след други в зависимост от антибиотика. Сега последно пих доксациклин за хламидии, но имам страшно парене все още и болка при полов акт, което ме навява на мисълта, че, или хламидиите не са изчезнали, или имам гъбички заради антибиотика.Трябва да отида най-рано края на 01.за изследвания. newsm78

Понякога се чудя дали е редно да правя опити за забременяване, при положение, че все нещо ми има???
И дали всичко това е наистина лечимо, а аз  да не попадам на правилните доктори? Sad
Моля Ви дайте ми съвет.....

По принцип хламидия се предава по полов път.Чела съм някъде из форума че е възможно да се прихване от басейни и тем подобни но не съм сигурна.След като имаш съмнения а дори и да нямаш 1 месец след  края на лечение от хламидия се прави повторно изследване с цел да се разбере резултата от лечението.Много често се налага повторно лечение.Сигурно знаеш че хламидията ако не се лекува има сериозни последици а до колкото разбрах ти искаш да забременееш някога.
Пожелавам ти успех и да намериш своя доктор.  Hug

# 11
  • Мнения: 678
Здравейте момичета! От два дни съм със страхотен цистит-такова нещо  не ми се беще случвало. SadЦяла нощ не съм спала, защото болките и паренето бяха непоносими. Стигна се чак до кръв повреме на пишкането, което за мен беше нещо ново, въпреки хрноничните е-коли през годините. Сутринта мъжа ми занесе веднага стерилна урина, а личната ми лакарка ми изписа антибиотик, защото каза, че не може да чакаме до вторник да излязат резултатите. Според нея при такива остри симптоми за 3 дни можело да стигне да бъбреците и да стане по-лошо. Сега пия антибиотик и съм в страх от следващото, което ми предстои, след като пак натъпча организма си с отрова. Cry Confused

# 12
  • Мнения: 421
Не съм чувала досега за промивки с йодасепт? newsm78
Кажи как си ги правила?
Доколкото си спомням се разреждаше 1 ч.л. в половин литър преварена вода. Довечера ще потърся рецептата и ще ти пиша какво точно ми е изписвал лекаря тогава, но при всички случаи недей да прилагаш самолечение.

# 13
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Аз бих ти препоръчала да си вземеш и цитросепт от аптеката.
Малко е скъпичко, но помага много.
За цистита Неореанл е добро решение.

# 14
  • Мнения: 678
Цитросепт съм пила много-близо половин година всеки ден.Доколкото знам при остър цистит не е хубаво да ядеш цитрусови плодове и  да пиеш сок от грейпфрут, защото имат много вит C, който дразни лигавицата.
Сега освен антибиотик пия Уринал. Sad

Общи условия

Активация на акаунт