Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Сдружение "Настоящи и бъдещи майки"
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Варна

Това ми е въпроса, някой знае ли дали последно преди да излязат във ваканция, депутатите приеха промените за еднократната помощ /Закон за семейните помощи за деца/? Никъде не можах да намеря последна промяна на закона, а сега вкъщи не разполагам с АПИС или подобно. Така де, да знам струва ли си да се стискам още един ден  Very Happy Не че бебо ще ме пита, но все пак  35
Цитирай

Варна

Коя еднкратна помощ? newsm78
Цитирай

Варна

Цитирам промените в Закона за семейните помощи за деца за 2008, ти виж, какво точно ти трябва:

15. (1) Средномесечният доход по чл. 4 от Закона за семейни помощи за деца за 2008 г. е 300 лв.
(2) Размерът на месечните помощи за дете по чл. 7, ал. 1 от Закона за семейни помощи за деца за 2008 г. е 25 лв. за всяко дете.

(3) При едновременно раждане от майката на 2 и повече деца помощта по ал. 2 за всяко от тях се определя и изплаща в размер 150 на сто от размера по ал. 2.

(4) Размерът на еднократната помощ при бременност по чл. 5а от Закона за семейни помощи за деца за 2008 г. е 150 лв.

(5) Размерът на еднократната помощ при раждане на живо дете по чл. 6, ал. 2 от Закона за семейни помощи за деца за 2008 г. е, както следва:

1. за първо дете - по 250 лв.;

2. за второ дете - по 600 лв.;

3. за трето и всяко следващо дете - по 200 лв.

(6) Размерът на допълнителната еднократна помощ за дете с установени трайни увреждания над 50 на сто до навършване на 2-годишна възраст по чл. 6, ал. 6 от Закона за семейни помощи за деца за 2008 г. е 100 лв.

(7) Размерът на месечните помощи за отглеждане на дете до една година по чл. 8, ал. 1 от Закона за семейни помощи за деца за 2008 г. е 100 лв.

О, сега видях, че си бременна-ясно коя ти трябва. Леко раждане!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.