Как да направя хубава баница - имам Белла кори?

  • 11 887
  • 16
  •   1
Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
На Бъдни вечер правих една, ама нещо не ми се получи особено прекрасно
Искам, ако може да ми покажете някоя баница с корите на Белла, сега ги има по магазините, барабар с късмети са...

Купих 2 пакета кори и на Бъдни вечер пекох едната баница, ама не беше най-най

Ще ми се да е с наити кори, а не с наложени

А плънка?

Плиийс, помагайте, че утре трябва да я направя пък сега ме хваща нещо шубето, че пак няма да грейна с баница ...

# 1
  • Мнения: 22 867
Направи баницата на Морена, става разкошна! Понеже не мога да намеря линк, слагам рецептата и:

1 пак. кори (ползвам Бела)
останалото ми е на око, та общо взето:

плънка:
сирене о-о 300г
яйца 4-5
кис. мляко 2-4 с.л.
малко олио

150г масло, разтопено
1 ч.ч пр. мляко

Първо си намазвам корите...залепвам една с друга с масло, което поръсвам на една кора, разнасям и слагам отгоре 2ра кора, сгъвам ги на 4 и ставям настрани ... така с всички кори, като трябва да остане малко от маслото. После обръщам купчината приготвени кори, за да започна с първата, защото е най -дълго престояла и започват да съхнат. Разгъвам я (нали е сгъната ) и поръсвам от плънката, разснасям я по цялата кора, навивам на руло и редя в тавата, намазнена с масло. Нарязвам на парчета, поливам с останалото масло и с прясното мляко...пека на 180-190°С до готовност/зачервяване. Изваждам, напръсквам с вода и похлупвам с друга тава или пък вестник и отгоре с кърпа ... да се задуши/ омекне.

Пробвала съм и други вариянти, като например с майонеза но по-добра от тази няма според нас, а и тези, които съм черпила я харесват мнооооого .

# 2
  • Мнения: 1 505
Да тази която правя и аз е почти същата,но по лесна за направа.Планката е кисело мляко с малко сода,сирене и яйце.Всяка една кора се намазва с разтопено масло и се слага от планката,навива се на роло и в намазнена тавичка-така се навиват всички кори и се слагат малки парченца масло или маргарин отгоре на няколко места и се полива с прясно мляко.Като се изпече за да е мека се напръсква с вода и се завива с кърпа.Да ви е сладко.Аз ще я правя за късметите(щях да пиша утре,но то вече е днес).

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Фурната да е загрята ли или не забаницата на Морена?
А висящата баница трудна ли е за правене? Номерът с обръщането малко ме притеснява.
Аз се чудя коя да направя -тази на Морена или висящата на Афродита? Дайте съвет на неопитната мама да не се изложа! Praynig

# 4
  • Мнения: 3 456
Аз я правя така , както е описала mimi 6669- почти няма риск от издънка.

# 5
  • Мнения: 63
И аз пробвах много рецепти за млечни баници и от всичките ми опити, като че ли най-много ми допада този вариант:
3 яйца
1ч.ч. прясно мляко
1 кисело мляко (Маркели - мисля, че е 500 гр., а другите са по 400 или 450 гр.)
150 гр. сирене
олио 1/2 кафена чаша
Корите ги нареждам предварително в тавата, като ги нагъвам като хармоника лист по лист и става "слънце". Като се пече бухва много. После понякога обръщам обратно, т.е. "висяща баница", но обема си остава същия. На мен много ми допада тази плънка. Опитай!

# 6
  • Мнения: 7 474
Ето темата за баниците, има и доста снимки  Crazy  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=122983.0

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Благодаря на всички за отговорите!
Лео, твоята баница с майонеза също изглежда превъзходно и на нея съм хвърлила око! Всичко твое, което съм пробвала е фантастично!  bouquet

# 8
И аз ще правя баницата с късмети за довечера.Искам да знам как да я направя,за да не слегне докато я занеса до мястото където ще празнуваме?

# 9
  • Мнения: 2 550
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=152273.0
най-хубавата баница с готови кори, която съм яла

# 10
  • Мнения: 9 973
мерси,това е добро начало за неопитните като нас Mr. Green

# 11
  • Мнения: 407
Баницата, която направих за Нова година стана невероятно вкусна.
Използвах:
1 пакет кори "Фамилия"
около 300 грама извара
300 грама сирене
6 яйца
малко газирана вода (100-200мл)
олио за намазване

Обърквам сиренето и изварата(така баницата става умерена на сол) заедно с 4 яйца,намазвам две по две корите с олио,наръсвам от плънката и завивам на руло. Накрая разбивам 2 яйца с газирана вода и заливам баницата. Пека я в предварително загрята на 180 градуса фурна за около 40 минути.
След като е готова, се напръсква леко с вода и се покрива с кърпа за 10-тина минути.

Ето и резултатът:

# 12
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Labrex, много ти благодаря.
Стана ми баницата, и то много хубава и вкусна стана.
Благодаря ти, мила, страхотна си  Hug

# 13
  • Мнения: 1 655
Браво страхотни баници. И аз тези дни ще направя  и ще пусна снимка.

# 14
  • Мнения: 22 867
Labrex, много ти благодаря.
Стана ми баницата, и то много хубава и вкусна стана.
Благодаря ти, мила, страхотна си  Hug


Ммммм, много е апетитна с тая зачервена коричка! Благодаря ти, но рецептата на Морена е страхотна, правила съм я няколко пъти и винаги се е получавала, че е и голяма вкусотия отгоре на това.

Общи условия

Активация на акаунт